Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jártatok már igy? Vagy hasonló...

Jártatok már igy? Vagy hasonlóképp?

Figyelt kérdés
Ma reggel a kislányom mellbe rugott pelenkázás közben.Hamarabb kelt mint szokott és még nem voltam felöltözve,melltartó nélkül voltam.Ugy megrugott,hogy percekig csak zokogtam,röhögjetek ki,de olyan volt mintha leszakadt volna a bimbóm.Még jó,hogy apa itthon volt! (azt mondta,hogy rácsot szerel a pelenkázóra :) Mindig attól féltem,hogy játék közben rug meg vagy fejel le,az eszembe sem jutott,hogy igy is megrughat.Na de az már biztos,hogy csak normálisan felöltözve,megyek többet a közelébe:)
2009. júl. 4. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, sajna, engem is már párszor megrúgott. Volt, hogy erősebben (bár sírnom még nem kellett a fájdalomtól, de el tudom képzelni "az élményt"), volt, hogy gyengédebben. Ez majdhogynem kivédhetetlen. Reggel pl mikor játszunk és "szerelmeskedünk = azaz agyon puszilgatom, ő meg vhogy túléli...:))" az ágyban, vagy a pelenkázón (igen, itt célzottabban tud oda rúgni) vagy csak egyszerűen játszás közben beindul, s ha beindul, akkor rúgkapál. Na, meg akkor is, ha izgatott, ha örül, vagy ha csak kakilni kell... :))

Tényleg érdemes védeni a ciciket, akár ruhával + nekem már rutinszerűen megy, hogy odateszem a kezem, vagy ha a pelenkázón van, akkor sokszor oldalról közelítem meg. De persze közben mondom is, hogy nem szabad a ciciket megrúgni, mert abból jön a tejcsi, s a mamának fáj (igyekszem nem túl fájdalmas = érdekes arcot vágni). De emellett néha megkarmol, markolászik és harap is. Fontos elmondani neki, hogy ez fáj a maminak, s hogy finoman is tanuljon meg nyúlni és érinteni "dolgokat".

Hosszú idő lesz viszont, míg ezeket megérti és úgy is tesz. Addig csak a türelem, szeretet és elővigyázatosság segít!

Üdv:

8 hónapos örökmozgó kisfiú mamija

2009. júl. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Rúgni szokott a lányom, bár ekkorát még nem sikerült.

Helyette csíp, tincseket tép ki a hajamból, harap (6 foga van).

Múlt héten akkorát harapott a kezembe, hogy belilult! Na, az nagyon fájt! Nekem is könny szökött a szemembe!

8 hónapos.

2009. júl. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Jártam,bár annyira nem rúgott meg,hogy sírjak,de Apát is sikerült már kukacon rúgnia vagy 2x.Ezért is nem pelenkázok már vagy 3 hónapja-meg azért sem,mert már mindenhova mászni,v.ülni akar-a pelenkázón.Ált. a nappalin a sarokgarnitúrán,szőnyegen v. a franciaágyon,tehát mindenhol,csak a pelenkázón nem.Most 8 hónapos.
2009. júl. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
engem már nagyon sokszor
2009. júl. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!