Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jártatok már úgy, hogy nem...

Jártatok már úgy, hogy nem sikerült 100%-os nevet találni a babátoknak, és később azért megtetszett a név? Nem találok olyan nevet ami tetszene nagyon csak olyat ami elmegy azt is csak egyet.

Figyelt kérdés
Ma derült ki, hogy kislány a pocaklakóm:-) aminek nagyon örülök, hiszen van már egy fiam. Neki egyértelműen, mikor kiderült a neme már a nevén szólítottuk! Olyan néven amit azóta is szeretek! Elsőre választottuk és jó választás volt! Most mi lesz ha nem találok a lányomnak olyan nevet mint a kisfiamnak? Mármint, hogy rögtön megtetszett és azóta is szeretem?! Mi lesz ha neki adom azt ami "elmegy" és ha később megbánom?
2011. ápr. 13. 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Gratulálok a picihez!!!

Még van időd gondolkodni a nevén, biztosan eszedbe fog jutni valami szép kis név, amit elképzelnél Neki.

Sógornőm 7 hónapos terhes, és még mindig nincs név.... :))

2011. ápr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig szerintem a lányoknak könnyebb szép nevet adni mint a fiúknak.
2011. ápr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
szerintem a nem szép név is megszépül idővel (persze nem a Lajoskáról meg a Gézukáról beszélek). Az én fiam Sebestyén, az apja választotta a nevét. Hónapokig szoktam, mert úgy voltam vele, mint te, tetszett, de nem volt igazi favorit. Eredetileg Benjáminnak szerettem volna keresztelni. Tudd meg, hogy azóta egyszerűen imádom a nevét és akárhogy is nézem, olyan „Sebis” a gyerek, nem „Benjáminos”. Úh. szerintem ahogy nő és szépül, egyre inkább azt fogod látni benne, hogy ennél tökéletesebb és megfelelőbb nevet nem is találhattál volna neki:)
2011. ápr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mi meg pont az elsővel voltunk így:) nekem nem tetszett a név annyira, (de nekem egyik fiú név se a kedvencem:)) de mostanra el se tudom képzelni hogy más legyen a neve:)Pedig mostanában gyakori is lett (mások szerint elcsépelt).

A lányomnak olyan neve van amit imádok, ritka mégis ismert név így senki se kérdez vissza hogy MI?? ugyanakkor sehol senkit se hívnak így, imádom a nevét.

Amúgy lánynevet szerintem is sokkal könnyebb, most is volt vagy 2-3 favoritom, de persze ismét fiút várunk.

Még nincs neve mondanom se kell és nehéz döntés lesz már látom.

Szóval a lényeg h szerintem megszereted a nevét mindenképp meghát kit érdekel amúgy mi a nevük hiszen szeretjük őket:)

2011. ápr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Tényleg több szép lánynév van, mint fiú.

Danim 4 éves, és kicsit megbántam, hogy ez lett a neve, vagyis inkább azt, hogy így.

Nagyon hétköznapi a vezetéknevünk is, egy keresztnevet kapott, nem kizárt, hogy 5 Dani mellett 2-nek még a vezetékneve is ugyanaz lesz, mint neki.

Ettől függetlenül megszoktam már, Danis, és nem tudnám máshogy szólítani. :)

2011. ápr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

ez nagyon érdekes, mikor a fiamat vártuk,( nem volt olyan rég 2,5 éve) akkor úgy gondoltam lányom lesz és tuti lánynevem volt ami most érdekes nem tetszik annyira! (sőt akkor két nevet adtam volna és az egyik azóta eléggé elterjedt a fiamnak csak egy neve van így a lányomnak is csak egy lesz még az sincs, hogy kettőt adok aztán majd meglátjuk...)

Aztán kiderült, hogy fiú és rögtön "lett" neve. Most meg úgy éreztem fiút várok és találtam egy tuti jó fiú nevet ami nem különös de nincs az ismerőseim között és beleszerettem. Hát most törhetem a fejem, a férjemnek sok lány név tetszik de nekem valahogy egy sem az igazi. Most még "kóstolgatom" de már így becézem :-) szóval lehet, hogy maradok ennél a nem 100%-osnál aztán úgy is megszeretem ahogy írtátok?!

2011. ápr. 13. 21:24
 7/13 anonim ***** válasza:

Elárulnád, mik a nevek? Nagyon kíváncsivá tettél.

Priviben is írhatod, ha nem szeretnéd ide.

Danis

2011. ápr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
mi a név?
2011. ápr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

:-)

Semmi extra remélem nem okozok csalódást:-)

Ha fiam lett volna akkor Domos aminek a becézése tetszik igazán : Domi

A lánynév az a bizonyos nem 100%-os a Doroti és ennek is becézései tetszenek nagyon : Dorci, Dorka, Dodo...:-)

Nektek tetszik?

2011. ápr. 13. 21:38
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi fiunevet találtunk rögtön.(Péter) S lánynevet nem,végül Lilla Zsófia lett. persze h lányunk van:)
2011. ápr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!