Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem érdekli az hogy milyen...

Nem érdekli az hogy milyen ruhában, milyen babakocsiban, milyen kiságyban lesz a babája, hidegen hagyja az egész nyugtassatok meg hogy ez is lehet normális egy kismamánál?

Figyelt kérdés

Barátnőmről van szó, őszre várja a kisbabáját. Állítása szerint örül neki, várja stb. De semmi az égvilágon nem érdekli ami babázással kapcsolatos. Nekem van egy kisfiam és egy kislányom is, el vannak téve a dolgaik. Mivel tesómék már túlvannak a baba témán, így minden holminkat neki (illetve más barátnőimnek) tettem el. Szép, igényes dolgok amúgy. Én mindkét babámnál úgy élveztem a babakocsi válogatást, a babaruhák összeszedegetését, akcióknál, turikba, ismerősöktől stb. A babaszobát tervezgettem mi milyen lesz stb. Pedig nem vagyunk gazdagok, mindent nagyon meg kellett nézni mennyiért és hol veszünk. Beleképzeltem a kisbabámat a ruhácskákba, az ágyba.

Őt nem érdekli semmi, azt mondja, mindegy milyen ruha lesz a gyereken, úgyse lényeges. Mindent elfogad, mindegy milyen. Kérdeztem hogy csak rózsaszín ruhácskákat csomagoljak neki, vagy unisex is lehet, erre is azt mondta neki mindegy. Nem nézeget babaágyat, kádat pelenkázót, semmit.

Nem tudom beleérezni magam a helyzetébe, én úgy érzem hogy nem is várja ezt a babát. Szeretném kérdezni, hogy van olyan aki szintén egyáltalán nem foglalkozik ezekkel a külsőségekkel de attól még tiszta szívből várja a babáját?


2012. jún. 16. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
A leírtakból úgy látom,hogy a lelked mélyén te is tudod a választ.Már csak abban lehet reménykedni,hogy a baba születésével egy anya is fog születni.
2012. jún. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Persze, hogy lehet normális (elég érdekes a szóhasználatod), hiszen alapvető dolog, hogy különbözőek vagyunk. Mást meg lehet a Te túlbuzgóságod hökkentene meg. ;) Én terhesen is 10-14 órákat dolgoztam havi 3 szabadnappal félidőig, aztán már "csak" 8-10 órákat. Se időm, se energiám nem lett volna állandóan a boltokat bújni. Engem sem érdekelt különösebben a flanc, használt, teljesen egyszerű kiságyat vettünk, ismerősöm ment el helyettem ált. a turiba kisruhát venni, és nem kötöttem bele, milyet vett, bármi jó volt, amit hozott. Én úgy gondoltam, és gondolom a mai napig is, hogy a gyerkőcöm számára nem ezek a legfontosabbak, hanem én, mi, a családja. :) Ja, és teljes, szívből szeretjük/szerettük és vártuk a kisfiunkat. ;) Ne haragudj, de szerintem kicsit erős, hogy ezek miatt a külsőségek miatt kérdőjelezed meg barátnőd szeretetét a gyermeke iránt... Sarkosítva, ha valakinek pl. ideje, pénze, vagy habitusa nincs ezekre, akkor már nem is szeretheti a gyerekét? Csak ha úgy viselkednek, mint Te? Kedves Kérdező, egyszerűen csak fogadd el, hogy mindenki másként éli meg a babavárást, a babázást, de ez nem jelenti azt, hogy az rosszabb lenne a Te hozzáállásodnál.
2012. jún. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

jaj elfogadom én nem ez a baj, csak sose találkoztam még hasonlóval pedig jópár kismami ismerősöm van, anyukák stb.

És lehet hogy mondjuk a ruha téma nem érdekelt vkit, de akkor a babakocsit gondosan választotta, vagy az nem érdekelte, de a babaszobát tervezte milyen színű vagy hogy lesz berendezve meg ilyesmi. Ilyennel nem találkoztam még hogy semmi se érdekli ami ezzel kapcsolatos.

Én nagyon remélem hogy természetesen hogy ez semmit se jelent.

Biztos hogy én meg a másik véglet voltam / vagyok.

2012. jún. 16. 14:42
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Hááát... én nagyon vártam a babámat. Barátnőmtől kaptunk sok-sok babaruhát, ágyneműt, kiskádat, babakocsit... és őszintén mindnek örültem. Mert kedvesen adta, aztán nagy segítség is volt, meg el sem tudtam képzelni miből melyik lesz jó. Szóval nem válogattam vagy rohangáltam még pluszba vadászni, hanem megköszöntem szépen, kimostam, átvasaltam, elraktam és gondoltam, egy baba biztos mindenben gyönyörű (így is lett:)), lényeg, hogy hasznos, kényelmes legyen, ehhez pedig még nem értek. Persze aztán még az első hetekben vásároltunk jó pár dolgot, amiről kiderült, hogy hiányzik vagy pl. mégsem jó méret... stb. De olyan nagy lázban sosem égtem a témában (vásárolni magamnak is utálok).
2012. jún. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Na igen egyébként ő is utál saját magának is vásárolni (ruhát). Kismama ruhát is a férje vett neki úgy találomra, hátha jó lesz.
2012. jún. 16. 14:57
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Én a 34. hétig melóztam és nem volt ilyenkre időm, pedig vártuk a babát. Ismerősöktől kaptam egy csomó mindent azt elraktároztam és amikor már otthon voltam az utolsó hetekbe kiválogattam ami a mérete lesz, meg a babaágyat mindent rendbe tettem és kész. Azóta született másik lányunk és vele is ugyan ez volt. Most fiút várunk és kaptam most meg egy csomó fiú ruhát de szülés előtt 1 hónappal átnézem, kiválogatom a méreteket és kész.Azt tudom, hogy kicsi fiús pólóink nincsennek. Bemegyek majd valamelyik boltba és veszek néhányat. A csajoknak is így vásárolok, hogy ha kell neki pl. pulóver akkor elmegyek venni pár dolgot, de ezekhez van bejáratott bababoltom ahova járok. Nem az én világom a boltba szédelgés.

Én meg azon vagyok megakadva, mikor barátnőm bemegy egy boltba mindent megnéz, megfogdos, fél óráig tud róla beszélni és a végén nem veszi meg :), amúgy anyám meg nagyanyám is ilyen :).

2012. jún. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Nézőpont kérdése.

Nekem pl. te nem tűnsz "normálisnak" az én szemszögömből:)))


Sosem voltam az a típus aki elájul, ha kisbabát lát és most, hogy a sajátunkat várom sem repkedek a föld felett napi 24 órában.

Persze örülök és várom, hogy megszülessen, de annyi minden más dolog van még ami érdekel, nem ez köti le minden gondolatom.


Én is kaptam babaruhákat és a gyereknek aztán tényleg mindegy miben van, én is válogatás nélkül elfogadtam mindet.

A vaterát ugyan nézem babaholmik miatt de csak azért, mert rettentő anyagi helyzetben vagyunk és vadászok a lehető legolcsóbb holmikra.

Azt mondanom sem kell, hogy kimondott "gyerekszoba" nem is lesz, nem festünk (drága lenne), nem cicomázunk. Be lesz állítva a kiságy és kész a szoba.


Nem hinném, hogy amiatt kellene leminősítened a barátnőd(???), amiért ő nem ugrándozik lelkesen egy rózsaszínű rugdalózó láttán.

2012. jún. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem leminősítem....ilyen hol szerepelt?? És a normálisat se úgy írtam mint ahogy értetted hogy biztosan IDIÓTA amiért másképp csinálja gondolja mint én. Csak mivel ezzel a semmi se izgat mentalitással még eddig sose sikerült találkoznom, ezért aggódom/aggódtam hogy esetleg valami tudattalan elutasítása a babának meg a babavállalásnak.
2012. jún. 16. 20:27
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Nos én találkoztam már ilyennel. 2 ilyen ismerősöm is van. De nem csak ezek a dolgok nem érdeklik őket, hanem pl az egyik elutasítja már előre a szoptatást, a másik kijelentette hogy ő a babával a szüleinél fog lakni, a gyerek apja meg máshol. Furák az emberek. Én se gondolom, hogy olyan túlságosan várnák a babájukat de ők tudják.
2012. jún. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem ez a normális, nekem az fura, amikor azon problémáznak, hogy fiúnak nem jó a lányukkal használt babakocsi, mert ilyen meg olyan színe van, mintha egy ilyen pici babának nem lenne tökmindegy. Akinek volt élete a gyerek előtt is, annak sose fogja teljesen a gyerek kitölteni az életét.
2012. jún. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!