Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most fog születni a babám,...

Most fog születni a babám, lehet igényelni valami támogatást ezért? Az anyasági támogatáson kívül van esetleg még más támogatás?

Figyelt kérdés
Én az anyasági támogatásról tudok csak
2012. jún. 16. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
TGYÁS, GYES? Az önkormányzatnál valami?
2012. jún. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Családi pótlék, az biztos jár.
2012. jún. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Nem értem, miért kéne lennie másnak is. Persze alapból ott van a gyes/gyed meg a családi pótlék, gondolom ezeket tudod.

Ezen kívül még az önkormányzat eldöntheti, hogy ad-e valami pluszt, van, ahol van ilyen, máshol nincs, ez attól függ, mennyire áll jól a város önkormányzata.

Elhiszem, hogy mindenkinek jól jön a plusz pénz, én is sokszor csehül állok, de azért ezek a gyerek után járó támogatások akkor is olyan dolgok, hogy jó ha adják, de nem tartom elvárhatónak, hogy pénzt vágjanak ezért hozzám.

2012. jún. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az Önkormányzatok szoktak még támogatást adni. Ennek mértéke erősen önkormányzat függő, néhány helyen kisebb-nagyobb pénz összeggel támogatják a szülőket, több helyen csak jelképes ajándékra futja. Mi egy névvel ellátott bögrét és egy szál virágot kaptunk. Azon a településen ahol dolgozom egy facsemetét kap minden újszülött.
2012. jún. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Születési támogatás,amit a baba 60 napos koráig lehet elintézni,de nem minden önkormányzat ad,menj be és kérdezz rá!

Budapesti vagy?

2012. jún. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen az értelmes válaszokat! :)


nem azért vállaltam az 5. babámat is, hogy több pénzem legyen...

csak ha van lehetőség, megpróbálom kihasználni...rengeteg olyan támogatás létezik, amikről nem is tudnak az emberek és ezáltal nem tudják kihasználni...egyszerűen nincsnek ezek meghírdetve.


csupán ez volt az oka, amiért rákérdeztem! nem várok el senkitől pénzt :) de ha kaphatok, azt kihasználom :)


köszönöm mégegyszer :)

2012. jún. 18. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!