Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg mindenki délután ÉS...

Tényleg mindenki délután ÉS délelőtt is levegőzik a kisgyerekével? Hogy van ennyi időtök?

Figyelt kérdés

Mikor van házimunka, kis pihenés? Mindent este meg alvásidőben csináltok?


Légyszi elsősorban olyanok válaszoljanak, akiknek pl. játszóra kell elmenniük és akkora gyerekük van, hogy a sarkukban kell lenni. Mert ugye a kertes háznál kint a gyerek, rálátsz. De nálunk pl. 20 perc, míg a játszóra érünk, ott min. egy órát töltünk, és akkor még nem vásároltunk, 2-3 óra simán elmegy, ha elindulunk.



2012. jún. 20. 14:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Hetente 1X vásárolunk be autóval. A játszótér szerencsére a közelben van :) Délelőtt felkelnek a gyerekek amíg mesét néznek játszanak (22 hónapos és 5 éves) beágyazok, elpakolok a konyhában porszívózok, berakom a mosást a gépbe. Utána (olyan 9-10 felé) lemegyünk a játszótérre ott vagyunk 1 órát, aztán ebéd amit vagy akkor csinálok meg, ha gyorsan megvan vagy megcsináltam reggel. Amíg alszik a kicsi és játszik a nagy pakolok, de nincs sok minden (egyfolytában pakolok így nagyjából rend van) ha van vasalnivaló akkor ilyenkor vasalok, ha nincs akkor miután elpakoltam a konyhában játszunk a naggyal. Ha a kicsi felkel akkor irány a játszótér ahonnan este jövünk fel, fürdés vacsi és vége a napnak.
2012. jún. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem,én egyedül vagyok egy 4 évesre és egy minden lében kanál 2 évesre. A közelben nincs is játszó, most akarnak csinálni. Egész nap csak mosok, főzök, pakolok a kicsi után, és ez mellett a beteg anyósomhoz is át kell mennem, hogy megnézzem, mi van vele. Napi egy séta, mikor megyünk a nagyobbért az oviba délután. Este csak arra van erőm, hogy beessek az ágyba, és én sem értem, hogy tud egy anyuka annyit sétálni a gyerekekkel (látom az ablakból), és hogyhogy én nem tudom megoldani, hogy több szabadidőm legyen? Férjem morog, ha munkából hazaérve nincs rend és főtt étel, meg is értem, mert két munkahelye van, mellette még egy kisegítő is szóval megérdemli.
2012. jún. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%
21 hós és 3,5 évesek. Kb fél 7-kor kelünk 7-ig kávé, kakaó. 8-f9-ig öltözés ágyazás, mosás indítás. Leveshez zöldségpucolás. F9-9 reggelu majd teregetés hajtogatás mikor mi. Ebédet odarakom. Kb 10-rw kész ekkor lemegyünk délig (most a nagy meleg miatt 11-ig ekkor fejeztem be a kaját). 12-12:30 ebéd, elpakolás. Kb 13-15:30 alvás ekkor felseprés felmosás, pihi. 4 körül uzsi. 5 után játszó 7 körül bolt és jövünk vacsizni. 8 fürdés majd fekvés. Nagybevásárlás 7végén mert a férjem csak akkor jön haza. Hétközben csak kenyér felvágott nasi.
2012. jún. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy kertes házban lakunk, de nagy az udvar, így a 19 hónaposomat nem engedem ki egyedül. Nincs olyan dolgo, amivel veszélyezteti magát, de ott van pl. a darázs.. stb


Na szóval nálunk úgy működik,hogy reggel fél7kor kelek, felrakom az ebédet, megkávézok, a lányom 8 után ébred, kis mese, kakaó és megyünk a boltba. Ha hazaértünk reggeli, majd házimunka, együtt kitakarítunk,vagy amíg játszik én takarítok, sok midnenbe be lehet már vonni, így segít is.

Déltől alszik 3-ig, akkor felmosás, és egyéb olyan dolgok,amit mellette nem tudok/akarok megcsinálni, pl fürdő takarítás. Ha felébredt uzsonna és utána kimegyünk az udvarra: motorozik, medence...vagy megyünk valamelyik kisgyerekes barátnőhöz. Ha felébredt utána már ritka ha nekem valami dolgom van.HA este fél9kor lefekedüt, akkor netezek egy kicsit,majd alvás.

2012. jún. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Nekem 6 körül jön haza a férjem, akkor tudunk csak beszélgetni, enni, ti meg akkor szoktatok elvileg kimenni. Mikor van családi élet? Vacsorakészítés? Nálunk mondjuk egy óra a fürdetés is, mert nem hajlandóak együtt fürdeni a gyerekek, de pancsolni azt imádnak egyedül. Fél 9-kor fekszenek.
2012. jún. 20. 15:10
 6/20 anonim ***** válasza:
52%

21 hós és 3,5 évesek ayukája vagyok. Hát mivel mi csak hétvégén találkozunk igy addig telefonon beszélünk. A vacsi vagy ebéd maradék vagy hideg kaja. Pár perc alatt előkészítem. Ha nagyon piszkosan jövünk haza akkor először kád amíg pancsolnak (max 20 per és együtt) addig előpakolok.

Mennyi idősek? Nemük? Nekem a nagy fiú a kicsi lány.

2012. jún. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

2 és 3,5 éves fiúk.

Du. itt a játszón mindig nagyobb gyerekek vannak, tinik, néha voltunk, de nem volt jó és rengeteg idő is elment vele.

2012. jún. 20. 15:18
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egy gyerekem van, most varom a masodikat. Mivel a ferjem ejszaka jar haza, delelott-delutan kimegyunk setalni (varosba, jatszoterre stb). Utana elfarad egy kicsit, megnez 1-1 meset, amig en elpakolok, vasalok, fozok stb. Ha mondjuk esik es itthon vagyunk, rosszabb, mert semmit nem tudok dolgozni tole.
2012. jún. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Délelőtt általában csak akkor megyünk el itthonról, ha valamit el kell intézni (pl. orvos, posta, gyógyszertár, stb.). 8 körül kel a fiam, akkor reggeli, nézi közben a mesét. Kb. Fél 10-10-kor felteszem az ebédet. Délben ebéd, fél2-4-ig alvás. Utána uzsonna, majd elmegyünk sétálni, vagy a mamához, vagy a j.térre, vagy kicsit kirándulunk. 7-fél8-kor vacsora, 8-kor fürdés és kb. fél10-10-kor alvás.

De ha délelőtt megyünk valahova, előtte nap főzök aznapra.

A háztömbünkben levő anyuka a 2 éves gyerekével minden nap délelőtt is és délután is megy, több órára. Én is gondolkoztam már azon, hogy mi lehet az ebéd náluk, vagy mikor takarít pl.

2012. jún. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Hú, nálunk 6-kor kelnek, és a meleg miatt 8-11-ig szoktunk kint lenni. Amikor a férjem több napig nem volt itthon, mi is kimentünk du. is.
2012. jún. 20. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!