Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Visszamenoleg hany eves...

Visszamenoleg hany eves korodig vannak emlekeid?

Figyelt kérdés
en 24 eves vagyok, de emlekszem a masodik szulinapomra, emlekszem anyukam terhessegere es hugom szuletesere (2 ev 4 honap van koztunk) ezek a legregebbi emlekeim...de nem tudom mit ettem mult heten szerdan...

2012. jún. 20. 16:10
 1/10 Vree ***** válasza:
100%
Azt mondják, a legtöbb embernél 5 éves kornál van a határ (gyerekkori amnézia), kivéve azokat akiknek testvérei vannak akik előbb születtek. Én is így vagyok, emlékszem még a húgom születésére (már nem magára az eseményre, hanem a hazakerülésre), pedig csak 2 voltam.
2012. jún. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én későn "kezdtem emlékezni". Olyan 5 éves koromtól vannak emlékeim, de ahogy néztem mindenkinek korábbról van emléke, és sokan kötik az emlékezést a közösségbe kerüléshez, tehát bölcsihez vagy ovihoz.

Lehet ez is számít. Én későn kerültem közösségbe anno, mert nagymamám vigyázott rám. De a vele eltöltött időre sajnos nem igazán emlékszem. Az ovira viszont már nagyon is.


Amúgy én sem tudom mi volt múlthéten, vagy tegnap, de majd 30 év múlva simán visszaemlékszel rá. Nagyanyám 84 évesen képes elmondani, mi volt az ebéd 18 éves korában, és hány pötty volt a szoknyáján, és milyen kalapban volt a szomszéd Géza bácsi. :)

2012. jún. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első nyaralásomra a mamánál, akkor voltam 2,5 éves.
2012. jún. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a húgom hazahozatalára mág én is tisztán emlékszem (3,5 év van köztünk).

Korábbról csak foszlányok, 1-1 ruha, fények, hangok.

2012. jún. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
3-4 éves lehettem, mikor megtanultam biciklizni, emlékszem, mentem pár m-t, aztán bele az árokba :D
2012. jún. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy ovis emlék középsőből, mikor az ovónéni kigúnyolt, mert egy fiú volt a párom sorban álláskor, és mindenki rajtam nevetett miatta. (Két szerelmes pár, mindig együtt jár...)

Aztán az ovis ballagásom, de abból csak egy lila cipő, amire nagyon vágytam, gyönyörű volt a szememben, és meg is kaptam. Erre lehet, hogy azért is emlékszem, mert van róla fénykép.

Ezután a szüleim válása, 7 éves koromban.

2012. jún. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3 és 3,5 éves voltam, amikor a két nagypapám meghalt, mindkettejükről vannak konkrét éles emlékeim, de korábbról semmi, csak foszlányok pl amikor a nagyim kertjében találok egy teknőst 2 évesen, illetve halvány benyomások (illatok ilyesmik) .
2012. jún. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

25 vagyok,az első emlékem 2 éves koromról maradt bennem.


Üdv: 3 lányos

2012. jún. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amire tényleg tisztán emlékszem, az az öcsém születése volt, akkor voltam én két és fél éves, és mentünk anyuért meg öcsémért apukámmal a kórházba.

De emlékszem korábbi dolgokra is, amikor öcsém még nem volt meg. Fél évvel korábban, szóval két éves koromban nyáron voltam nagymamámékkal a Balatonon nyaralni, onnan vannak homályos emlékképeim, például hogy válogatok a cumijaim között, és volt egy olyan, aminek sárga volt a közepe és fehér szirmai voltak :) Mármint a külső részének persze :D Meg hogy ülök egy nagy kupac iszapban és a papám mondott is valamit nekem, csak már nem tudom, hogy mit. De ezek elég töredékes emlékek.

Ami a legkorábbi (persze ezt csak a szüleim elmondása alapján tudtam időben elhelyezni) az az, amikor kiszúrták a fülem, akkor voltam egy éves: le kellett ülnöm egy kisszékre, és egy hosszúhajú bácsi mondta, hogy nem fog fájni, aztán nagyon fájt és én visítottam :D

De pl. onnantól kezdve, hogy 3 évesen elkezdtem oviba járni, már rengeteg dologra emlékszem nagyon tisztán, akár ovis történésekre, akár otthoni dolgokra.

Egyébként lehet, hogy gyerekkoromban még több dologra is emlékeztem kisebb koromból, mert az akkor még nem volt olyan régen. Hát így 25 évesen ennyi ugrik be már csak.

A fiam most 4 éves, ő szokott olyan dolgokat emlegetni, amik még két éves korában történtek, mondjuk nem sok mindent, és sok dologra már most sem emlékszik, pl. arra a lakásra egyáltalán nem, ahol 1 és 2 éves kora között laktunk, viszont azt most is emlegeti, amikor 2 és fél évesen a nagymamája elvitte Pestre és utaztak metrón meg villamoson :)

2012. jún. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
van egy emlékem egy kék autóról de az nem tudom hány éves koromban lehetett, valamint az tisztán megvan, mikor mentünk oviba beiratkozni akkor még nem voltam egészen 3 éves
2012. jún. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!