Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 14 éves vagyok, és lehet,...

14 éves vagyok, és lehet, hogy terhes. Én vágyok már egy babára, de nem tudom mit szólnának hozzá a szüleim, rokonok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2009. júl. 6. 15:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Még te is baba vagy...
2009. júl. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

miből gondolod hogy terhes vagy?



(am nyugi én 13évesen is vágytam babára/de tudtam hogy nincs itt az ideje, csak eljátszottam a gondolattal/ most 17vagyok, örülök hogy még gyerek, és nem anya, de ha terhes lennék nem vetetném el, de direktbe később leszek terhes az tuti)

2009. júl. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

ebből parázs vita lesz, otthon is és a fórumon is....


szerintem, ha vágysz rá, akkor mond el a szüleidnek, hogy meg szeretnéd tartani, azt, hogy mit döntesz úgysem mi a fórumon, hanem te és szüleid döntitek el....én mindig gyerekpárti vagyok, de sokan lesznek, akik majd a megtartása ellen fognak "kampányolni". dönteni senki nem tud helyetted és a szüleid helyett.

2009. júl. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

14 évesen még nagyon nem tudod felmérni, hogy mi mindennel jár egy gyerek.

Minél előbb csinálj tesztet és akár negatív, akár pozitív beszélgess el anyukáddal a felelősségről, a felelősségteljes szexuális életről, a védekezésről.

A saját érdekedben kívánom, hogy negatív legyen az a teszt.

2009. júl. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

1. bizonyosodj meg arról, hogy az vagy-e, tehát vegyél tesztet és nézd meg

2a. ha igen, menj el dokihoz

2b. ha nem, akkor is menj el dokihoz és tájékozódj a nem kívánt terhesség elleni védekezésről

2009. júl. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
A gyerek vállalás bizonyos éretséget igényel még te is gyerek vagy ha ugy érzed hogy felnötél hozz felelöség teljes döntés egy felnöt ezt tenné és még nem szülne. Ne az tarson vissza hogy mit szolnak hanem az hogy te még nem tusz felnevelni egy gyereket Ha annyira vágy egy gyerekre a legjobbat akarod neki igaz? A legjobb ha még nem szülsz
2009. júl. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Szoktunk védekezni, egy kis baki csúszott be...


Igazából nem is biztos, hogy terhes vagyok, hiszen ebben a ciklusban még nem volt peteérésem. (menzesz után 5 nappal voltunk együtt, nem élvezett belém, megszakítás volt.)

2009. júl. 6. 15:13
 8/21 A kérdező kommentje:
Szeretném, ha válaszolnátok erre is: ha még nem volt peteérésem, de menzi után 5 nappal voltunk együtt, mennyi az esély terheségre?
2009. júl. 6. 15:16
 9/21 anonim ***** válasza:
59%
öszintén vágysz egy gyerekre? szerintem ezt te sem gondolod komolyan ha mégis terhes vagy szerintem elsö utad az abortusz legyen elrontod az életed most még azt hiszed milyen könnyü meg jó lesz aztán majd idövel rájössz nem igy kelett volna. Egyik ismerösöm 15 évesen szült na azóta is csak szenved mert nem tud eljárni most 17 évesen sehova és akkora teher van a vállán plusz jövöre 18 lesz és azt sem tudja miböl fogja eltartani a gereket. erröl ennyit
2009. júl. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%
Most őszintén! Megérte az a pár perc gyönyör az idegeskedést, amit már átélsz és ami még előtted van? Ugye, hogy nem. Tarts magadnál mindig gumit, hogy ne kelljen az abszolút nem biztonságos megszakításra alapozni.
2009. júl. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!