Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szólnának a szüleim ha...

Mit szólnának a szüleim ha azt mondanám nekik hogy szeretném ha beszélnénk a szexről?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, se anyummal, se apummal nem szoktunk beszélgetni. semmiről. mindenféle kommunikációt rövidre zárunk, egyszerűen nem tudunk beszélgetni.

szóval kedves anyukák/apukák, mit szólnátok ha a 16 éves lányotok hirtelen ezzel jönne elő?


2009. aug. 8. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Már óvodás kortól, fokozatosan beszélgetni kellett volna, mindig csak arról, amit éppen kérdezel!!!
2009. aug. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mert én a gyerekeimmel kiskoruktól beszéltem a szexről, természetesen olyan szinten, ahogy megértik. Mindíg arról beszéltünk amiről kérdeztek.

Azt nagyon szomorúnak tartom, hogy nem beszéltek, nekem nagy segítség volt kamaszkoromban, hogy a szüleimmel mindent meg tudtam beszélni és tudtam, hogy számíthatok rájuk és örülök, hogy most a gyerekeim is így vannak ezzel.

Elmesélték az első csókot és az első éjszakát is.

Próbálj beszélgetni a szüleiddel, hátha még nem késő.

2009. aug. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

első válaszoló, te nem a kérdésemre válaszoltál. leírtad hogy mit kellett volna régen tenni. ezzel nem tudok mit kezdeni, nem tartom az én hibámnak hogy óvodás koromban nem beszéltünk erről...

második válaszoló, a gyerekeid biztosan kiegyensúlyozottak lehetnek :) köszönöm a biztatást, csak nem tudom milyen reakcióra számíthatok a részükről. egyébként nem vagyok már szűz, viszont akkor is úgy érzem hogy beszélni kellene velük. csak nem tudom hogyan.

2009. aug. 8. 19:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Ne haragudj, hogy Off-olok én is...

Szóval szintén 16 éves vagyok, és lány.

Nagyon rendezett- szép családi életet élünk, viszont ez a téma nálunk is kimaradt. Én nagyon sajnálom... a mai napig nem hozzák elő. Kíváncsi lennék én is a felnőttek véleményére ...

2009. aug. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

én második


Nem azért írtam, hogy talán még nem késő, hogy fel kéne világosítani téged. Azért írtam, hogy talán mégis sikerül kialakítani egy olyan kapcsolatot a szüleiddel, ahol ezeket a dolgokat is meg tudjátok beszélni. Ahol ők is elmesélik, hogy ők hogyan szerettek egymásba, és te is elmesélheted amit meg akarsz osztani velük.

Tehát lehet még egy bensőségesebb kapcsolat köztetek, ahol nemcsak a szexet, hanem az érzéseiteket is meg tudjátok beszélni egymással.

Lehet, hogy ők nem tudtak eddig ehhez hozzáfogni és ha te kezdeményezel akkor megtörik a jég.

2009. aug. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok! Ne haragudj, én nem hibáztatlak!
2009. aug. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, elgondolkodtatóak. :)
2009. aug. 9. 11:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha az én lányom ezzel fogadna egyszer (jó pár év múlva), biztosan elgondolkodnék először is azon hogy igen csak le vagyok maradva. Szerintem keress egy alkalmas időpontot és rukkolj elő vele. Vagy csak mond azt hogy este hétkor fontos beszélgetni valód van egyikükkel. Talán fel készülnek. Ha nem jársz sikerre akkor maradnak a könyvek illetve a net. amiben szinte minden kérdésedre választ kaphatsz. legfeljebb arra nem hogy ők hogy reagálnak egy esetleges helyzetet. Mindenképp próbálj meg beszélni legalább egyikükkel.
2009. aug. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

16/F

Én is hasonló cipőben járok, és amint szóba kerül, mindig kivicceskedik meg leráznak :D Mondjuk nem mintha nagy szükségem lenne rá.

2009. aug. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én már 30 is elmúltam de még mindig nem hozták elő a témát.

Mit gondolsz így egy csomó csalódás, és egy gyerekkel a hátammögött elő hozakodjak a kérdéssel?

Na csak annyi akartam hozzáfüzni, hogy nehogy te is hasonló problémába ess. Nálunk a gyereknevelés így szólt, ahogy teltek az évek.

Még kicsi vagy hozzá, még kicsi vagy hozzá, majd pár év múlva: mivan? ezt még nem tudod?

Szomorú ,de sajnos ez az igazság. Mindenre magunknak kellet rájönnünk. Kissebb nagyobb sikerrel. Ez ma is így van és isszuk is a levét annak ,hogy otthonról nem hoztunk semmit, és nem is kapunk semmit. (itt a lelki támaszra, biztatásra, megértő szavakra gondolok)

Szóval addig kérdezz még tudsz. Gondolom megértöbb szüleid vannak mint nekem. Biztos kézségesen felvilágosítanak. Magadnak sokkal nehezebb lesz rájönni és akkorákat fogsz csalódni mint a ház! Én tudom. Próbáld magad megóvni ezektől a kellemetlen helyzetektől!

2010. jan. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!