Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Keresztelő ügy.

Mit tegyek? Keresztelő ügy.

Figyelt kérdés
Nem is tudom, hol kezdjem. Vallásos életet élünk férjemmel, aki a helyi gyülekezet egyik presbitere. Született két gyermekünk. A kisebbnek az egyik baráti házaspárt kértük fel keresztszülőknek. Ők is mélyen gyakorolják a vallást. Sokat járunk össze, szeretik a gyerekek Őket. Eddig rendben is van minden. A nagyobbiknak szerettem volna felkérni az unokatestvéremet és feleségét, de Ők nagyon elfoglalt emberek, idő közben meg is gondoltam magam, nem tudják sűrűn látogatni a nagyobbik gyermekünket ezért nem is lesz rá lehetőségük, hogy gyakorolják keresztszülői "kötelességüket". Ők is vallásos családban élnek. Itt jött a kérdés, hogy ki legyen a gyermek keresztszülője. Jött az ötlet, hogy legyenek azok, akik a kisebbnek. El is vállalnák. Igen ám, de van a férjemnek egy testvére, aki valószínű, hogy soha szóba sem állna a férjemmel, ha nem Ő lenne a keresztanya. No, de Ő nem vallásos, templomba is csak akkor volt, amikor 3 hónaposan megkeresztelték. Nekem egy kicsit más elképzelésem van a keresztszülőségről. Nem mellesleg a gyermekünket sem látogatja, lányunk -nem túlzok- fél Tőle. A keresztapa szerepéről pedig a férjem unokatestvére gondoskodna talán, ha elvállalja. Bár Ő sem találkozott még a lányunkkal, viszont Ő vallásos családban él. Ez utóbbival még csak-csak megbarátkoznék, de a testvére gondolatával sem. Mit tegyek? Hagyjam az Úrra, majd Ő eldönti mi legyen? Felelősséggel tartozom a gyermekeimért. Harcoljak?
2012. jún. 25. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi is ilyen helyzetben voltunk, mi azt választottuk, aki jó keresztszülő lett, a gyerekhez való hozzáállását néztük (mennyi időt szán rá) és a vallási nevelést. Ilyenek, mint a pénz és a rokonság, háttérbe tettünk. Sokan morogtak miatta, de kitartottunk a cél mellett. A testvérem nem vallásos, de gazdag, ő teljes nyugalomban volt, azt hitte, mindenképp ő lesz a keresztszülő. Mikor megtudta, hogy mégsem, minden ---nek lehordott minket. Ekkor köszöntem meg neki, hogy így viselkedett, megmutatva, hogy tényleg jól választottunk, mikor nem őt akartuk, mert ilyen példakép semmiképp sem lett volna jó a gyermekünknek, aki más döntését nem feldolgozva, megértve rögtön támad.
2012. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Bár mi katolikus vallásúak vagyunk, de mi is hasonló cipőben jártunk a kislányunk kereszttelőjével kapcsolatban.

Mi is gyakoroljuk vallásunkat és a férjem testvére és felesége helyett a plébánia közösség fiatal házas csapatából választottunk kresztszülőt, mert többek között Tőlük láttuk biztosítva a keresztszülői feladatok tényleges "elvégzését".

A családban ez okozott egy kis problémát, de a végén mindenki megbékélt, bár biztos nem értették a döntésünket.

Szóval nagyon jó, hogy nem hagytuk magunkat befolyásolni csak azért, mert "ez a szokás". Hisszük, hogy ez volt Isten akarata és jól cselekedtünk.

2012. jún. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen.Nem a vallásosság megléte vagy hiánya miatt,hanem azért mert a kislányod fél tőle.

De miért nem tartja a család a kapcsolatot?Lehet,hogy a férjed ezzel a gesztussal szeretne nyitni a testvére felé?Ha igen,akkor ragaszkodj hozzá,hogy csak akkor legyen a keresztelő,ha a pici megismerkedett,megbarátkozott a leendő keresztszülőkkel.

2012. jún. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én gyermekem boldogságát venném alapul, és nem egy rokon sértődékenységét.

Ha a kislányod fél attól a nőtől, no meg eleve nem vallásos és számodra ez is zavaró, akkor mindenképpen a baráti házaspár mellett döntenék, így mindkét gyermeked megfelelő keresztszülőt kapna, akik szeretik őket és akiket ők is szeretnek.

2012. jún. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat! A harmadik válaszoló adott talán egy jó ötletet! Bár én időpocsékolásnak tartom. Barátkozzanak meg a gyermekkel és bizonyítsanak a leendő keresztszülők, hogy alkalmasak lesznek erre a NAGY feladatra. Sajnos a sógornőmben nem látok erre semmilyen aktivitást. De majd meglátjuk. Adjuk meg a lehetőséget még egyszer. 3 év alatt nem sikerült Neki még jó nagynéninek sem lenni, hát nem tudom, hogy most sikerül-e jó keresztanyának lennie.
2012. jún. 25. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!