Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti vállalnátok 3. gyereket,...

Ti vállalnátok 3. gyereket, ha férjed nem szeretné és Te is bizonytalan vagy benne?

Figyelt kérdés

A munkahelyem kétséges, hogy visszavesz, már jócskán elmúltam 30, elegem van a sok pelenkázásból, megint elölről kezdeni mindent a gyerekkel kapcsolatban...

Viszont, ha vállalnánk a harmadikat itthon lehetnék hivatásos anyaként még 8 évig a gyerekekkel (nyilván nekik jó lenne), a férjem ki tudná használni az egész családi adókedvezményt a 3 lurkó után (persze a mai világban ki tudja meddig)...

Nem tudom, mit csináljak! Eröltetni nem akarom a férjemnél, de félek, hogy hogyan találok olyan munkát, ahol tolerálják a két gyerekemet, a nagyszülők nem tudnak segíteni.


2012. jún. 25. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen: NEM.
2012. jún. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál, az alapján nem vállalnék még egy babát, mert nem úgy látom te nem érzelmi alapon gondolkodtál el ezen, hanem inkább anyagi megfontolásból. De csak ezért meg ne vállalj babát.

8 évet még otthon vagy, és utána mi lesz? Utána könnyebb lesz visszazökkenni a munka világába? Az adókedvezmény meg most épp van, na de mi lesz jövőre? Ki tudja...


Támogatnálak, ha érzelmileg megalapozottnak érezném, és biztosabb lennél az anyagi helyzetedben is, de most érzelmileg úgy látom teljesen elzárkózol, anyagilag meg ne ettől várj jólétet.

S remélem nem sértődsz meg ezeken, amiket leírtam, de a mondataid azt sugallják, hogy itt most nem fér el egy harmadik baba, nem beszélve arról, hogy férjed sem akarja. Erőltetni meg felesleges, az már sose jó.

2012. jún. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

*mert úgy látom (nem nélkül) :)

bocs, elírtam

2012. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vállalnék így babát.

Párod ellenzi, te meg unod a pelenkázást. No meg ne is azért legyen 3. gyerek mert anyagilag hátha jobb lenne úgy, mert csak erre nem jó alapozni egy baba fogantatását.

Ha meg nincs segítséged a két gyerkőccel, akkor hárommal sem lesz...

2012. jún. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a magam helyében egyet se vállalnék, a te helyedben meg szintén nem. Ha eleged van belőle, akkor minek? Áhh!
2012. jún. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértek az előttem szólókkal: mivel inkább az anyagi megfontolás vezérel, nem meggyőződés érzelmi alapon - még nem ajánlom. Pláne, hogy a férjed ellene van.

Sajnos azt jól látod, két gyerekkel igen nehéz munkát találni, szinte lehetetlen, és valóban,három gyerekkel nyolc évig viszonylag be lennél biztosítva.

De ha unod az otthonlétet, lehet, csak öngól lenne.


Nekem két gyerekem van, már iskolásak, most ott tartok, hogy szeretnék harmadikat - érzelmi alapon. Emellett nagyon zavar, hogy évek óta nem kapok munkát, legalább is, nem tartósat, a karrieremnek lőttek, pedig több szakmám van. Jó volna, ha nem kéne havonta a TB-t fizetnem, a GYES meg szolgálati viszonynak számít, a nyugdíjnál is beleszámít (bár ki tudja, a mi korosztályunk annak idején kap-e nyugdíjat...)De a férjem ELLENZI. A szentlélektől nem hiszem, hogy teherbe esek, trükközni meg nem lenne fair.

Pedig nem éri meg a két gyerek, jóval kevesebb juttatást kapunk utána.

Viszont, ha lenne harmadik gyerek, egyszer csak ő is megnő - és akkor is kell munkába állni - olyan sok év esik ki, hogy a kutya nem fog alkalmazni - bár így se nagyon:(


Szóval: szerintem próbálj munkát találni, idővel majd alakul a helyzet, és ha idővel érzelmileg is megkívánod a babát, emellett a férjed is így gondolja, semmi akadálya ne lesz a harmadiknak. De most még ne -ha lehet...

2012. jún. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonló helyzetben vagyok, azzal a különbséggel, hogy nekem 2 nagymama is itt lakik a közelben, és én imádok itthon lenni a gyerekekkel. A munkahelyem szintén nem vesz vissza.

Nálunk még van idő megrágni ezt a dolgot, mert a kicsim még csak 5 hónapos, de én épp az anyagi részétől félek. Az első időkben még oké hogy kijövünk a megemelkedett csp, a családi adókedvezmény, meg a többi nagycsaládosoknak járó kedvezmény miatt, de egyrészt mi lesz ha elveszik ezeket, másrészt mi lesz ha a gyerekek már nagyok lesznek, és főiskolára, egyetemre akarnak járni, el akarnak menni szórakozni, és nem győzzük.

Én még agyalok 1-2 évig ezen, mert nem kis döntés, és nem csak a te, hanem az egész család jövőjére hatással van.

Azt kívánom, hogy úgy határozz, hogy mindannyian boldogok legyetek.

2012. jún. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek, és külön köszönöm, hogy ezt kedves hangvételben tettétek! Sokat segítettetek!

Nem sok emberrel beszélhetem meg ezt, Ti legalább értitek, miről is van szó!

Persze, ha születne gyermekünk, őt is imádnánk - azért ebben az egyben teljesen biztos vagyok! :)

De nem fogunk vállalni többet, inkább megpróbálok állást keresni. Talán van olyan munkáltató, aki "elviseli", hogy kicsi gyerekeim vannak. Csak szomorú vagyok, hogy ami a világ legtermészetesebb és legszebb dolga, ennyire keserű szájízt ad amiatt, ahogy ma a kisgyerekes anyukákhoz állnak.

2012. jún. 26. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!