Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Harmadik gyermek, ti vállalnát...

Harmadik gyermek, ti vállalnátok, vállaltátok?

Figyelt kérdés
Férjemmel két gyermeket nevelünk és mindig is ennyit szerettünk volna, de mióta megvannak elgondolkodtunk a harmadik gyerkőcön. Nagyon gyeretjük a gyerekeinket, de több kérdés is felmerült a harmadik vállalásával kapcsolatban. Sokszor a két gyerekkel is nehézkes , de milyen lehet hárommal. Ide értve a a családon belüli kapcsolatokat ( "középső gyerek", házastársi kapcsolatok) és persze az anyagiak. Bár most tény, hogy az adókedvezmény elgondolkodtatja a családokat, de erre azért mégsem lehet alapozni.
2012. febr. 14. 14:55
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
79%
Mi most várjuk a harmadikat, tervezett baba. Merjük vállalni,de nem élünk nagy lábon. Van hitelünk,jó nem óriási összeg,de megélünk és mindig jut amire kell.
2012. febr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
81%
hármat terveztünk, de nagyobb korkülönbséget szerettem volna a 2. és a 3. között (5-8 évet) hogy közben dolgozhassak, mert bár nem állunk rosszul, de a hitelek miatt nem sok marad.. végül úgy alakult hogy 14 hónap lett közöttük, de nem bánom, így is csak egy évvel leszek tovább itthon, mint terveztem.
2012. febr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
76%

Imádom a gyerekeket, de nem nem vállalnék 3.babát.

nem anyagi okokból, hanem mert kb teljesen kivagyok most pont a kicsik miatt...

2012. febr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
81%

Ez jó kérdés. Nekünk is 2 gyerekünk van, de már gondolkodtunk a 3. babáról is. Bár ez főleg az én vágyam, de én is sokszor elgondolkodok, hogy be merjük e vállalni.

Pedig nekünk mindenünk megvan (nagy ház, autó) és hitelünk sincs.

2012. febr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
62%
Igen,mi vállaljuk.7 hetes vagyok,a kisebbik 4 éves lesz.Minket az adókedvezmény nem gondolkoztatott el,de szerencsére nincs hitelünk(saját házban lakunk),van eltett pénzünk.Szerencsések vagyunk.
2012. febr. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez több dologtól is függ szerintem, mekkorák a nagyobbak, van e segítségetek (nagyszülők) ha nem is állandóan bár az se árt 3 gyerek mellé de legalább néha szólni nekik. Nekünk nincs ilyen és a gyerekek között is kicsi a korkülönbség, a férjem rengeteget dolgozik, nem panaszkodásból írom de a végemet járom kb. hetente rámtör az érzés hogy csak EGY PERCET HAGY LEGYEK magányosan a gondolataimmal, vagy csak egyetlenegy éjszakát hagy aludjak végig. ( 4.5 éve nem sikerült egyet sem végigaludnom).

Én kb. 20ad rendű lettem a saját életemben. Azonkívül még állandó lelkifurdalással is küzdök hogy egyikre sincs KÜLÖNKÜLÖN elég időm, a pici felnő mint a gomba alig tudok babázni vele, ha épp nem hasfájósan ordít akkor örülök hogy csendben van..a középsőm legrosszabb hisztikorszakát éli...a legkönnyebb talán a legnagyobbammal de ő meg most van abban a korban mikor olyan jó kis programokat lehet már együtt csinálni, mert már tud várakozni türelemmel, okos, értelmes, lehet vele beszélgetni, bicajozni, úszni, mondanom se kell mennyi időm van ezek megvalósítására...zéró kb. (5 éves amúgy).

Úgyhogy én ha valaki most megkérdezi nem javaslom az ilyen kis korkülönbségű 3 gyereket..

2012. febr. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
4-es válaszolótól kérdezném, hogy miért nem? Mi is ebben a cipőben járunk. Minden feltétel megvan, szeretnénk, de ....
2012. febr. 14. 15:35
 8/32 anonim ***** válasza:
86%
Én nagyon szeretnék 3. babát, a férejm sajnos nem. Pedig megvan mindenünk, nem élünk rosszul, de a férjem inkább wellness fürdőkben áztatná a sejhaját, mint hogy kisgyerekekkel bajlódjon.
2012. febr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
87%

Bár még csak 1 gyerekünk van, de mi is már elgondolkoztunk a 3.-on is:)

Most lejár a gyedem, vissza megyek dolgozni, legalább fél-1 évet (nagyobb lesz a gyedem). Tehát min. 3 év különbség lesz az első és második között, a harmadikat akkor tervezem, amikor a legkisebb 5-6 éves lesz, tehát nagy korkülönbséggel. Amúgy se vagyok híve a kis korkülönbségnek, de garantáltam megbolondulnék a határaimat ismerve 3 kicsivel itthon...:)

Én nem alapozok a családi adókedvezményre, meg hasonlókra, mert ki tudja mi lesz fél-1 év múlva?! Lehet eltörlik, lehet, hogy nem. Semmiképp nem ezekért kell több gyereket vállalni, hanem azért, hogy szeressük őket, neveljük őket.

2012. febr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3 gyerek van, többet biztosan nem tervezünk. Nagyon örülök, hogy be mertük vállalni a 3-at, így lett teljes az életünk, ezt teljesen komolyan mondom, nagyon-nagyon szeretjük őket.

Úgy gondolom, mndenki annyi gyereket vállaljon, amennyit becsülettel, megfelelően fel tud nevelni a férjével/párjával. Lehet, hogy ez valakinek 1, lehet 2, 3..., ezt mindenkinek éreznie, tudnia kell.

Nekem nagyon sokat segít a férjem és anyukám, aki már nyugdíjas. Ha később szükséges lesz, akkor lehet, hogy bébiszittert is igénybe fogunk venni pár órára. Én most gyeden vagyok, de vissza fogok menni idén dolgozni.

Nekünk nagyon jól jött a családi adókedvezmény, de nyilván nem ezért vállaltuk be (amikor terhes lettem, még nem volt ez a törvény).

2012. febr. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!