Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az, hogy egészségpénztári...

Mi az, hogy egészségpénztári kártya? Mit lehet vele kezdeni? Kinek lehet ilyenje? Fizetni kell rá? Hol lehet igényelni?

Figyelt kérdés
Bocsánat a sok kérdésért és ha véletlenül butaságot írok,de már sokszor olvastam itt róla és sajnos én nem tudom,hogy mi is ez valójában!
2009. júl. 8. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a kérdést! Erre én is kíváncsi vagyok:)
2009. júl. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sok munkáltató van, ahol a munkavállalóknak ún. egészségpénztári hozzájárulást fizetnek. Ez a melósnak jó, mert egészségügyi dolgokat, egészségmegőrző dolgokat vehet belőle, se a munkáltató se a munkavállaló nem úgy adózik utána, mintha rendesen fizetés részeként lenne.

Rengeteg egészségpénztár van. Gyakorlatilag bárkinek lehet, ha nem is érkezik a munkahelyről erre pénz, lehet rárakni és akkor a befizetett összeg 30%-át (max. 100eFt-ot) adóév végén jóváírják rá.

Elég sok mindenre lehet költeni, ezt az adott egészségpénztár szabhatja meg. Általánosságban mindent fizethetsz vele, ami receptköteles, gyógyszer, gyógyhatású készítmény, sportszer, egyes kezelések, műtétek (pl. lézeres szemműtét), mérők (láz-, súly-, vérnyomás-, vércukor- stb.), a legtöbb babás cuccot (pl. pelenka, popsitörlő, adható oltás). Amit nem költesz el, az kamatozik.

Nagyon sok mindent lehetne róla írni, szerintem nagyon jó még akkor is, ha csak magánemberként rak rá az ember pénzt.

2009. júl. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Az eü.-ben dolgozók kapnak ilyet?
2009. júl. 8. 15:43
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, egészségmegőrző dolgok pl. sportszerre, massszázsra is lehet. Egyes szállodákban, ha igénybe veszel legalább egy masszázst, akkor a szállás díját is fizetheted vele.

A felhasználás körét egyébként jogszabály írja elő, de ettől egyes pénztárak eltérhetnek.

2009. júl. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám sztk-ban dolgozott, ott a dolgozók kaptak (Patika pénztár), de nem tudom, hogy ez általános-e.
2009. júl. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

én nem egészségügyben dolgozom, de kapok.

ez cégtől függ.

nekem ez mára létfontosságú lett, ha nem lenne, nem is tudom mit csinálék

én pl. ebből veszem meg a babának a tápszert, popsikrémet, gyógyszereket, cumikat, naptejet, régen a teákat.

és persze magamnak is a gyógyszereket.

2009. júl. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Én Tescoban dolgoztam,ott K&H-s kártya van,havi 3600 ft-ot utaltak.Ebből vettem a fogamzásgátlót,aztán a terhességi teszteket,majd az Elevitet,és 4D uh-ra is voltunk a segítségével.


28hetes pocis

2009. júl. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hú ez nagyon jónak tűnik!Na akkor nekem is kell :D
2009. júl. 9. 05:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!