Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nevelnek olyan sok...

Miért nevelnek olyan sok hazugságot a gyerekek fejébe?

Figyelt kérdés

A világ nem olyan szép és jó, mint ahogyan az a mesékből kiderül. Gondolok itt a télapóra, aki ajándékot hoz karácsonykor az Északi-sarkról...vagy a jótündérre, aki megsegít a bajban...de sorolhatnám itt az össze mesét teli boszorkányokkal, szellemekkel, varázslattal, csodákkal.


Nem értem. Ezek nem igazak. Akkor miért kell belenevelni a gyerekek képzeletébe mindezt? Miért csapjuk be őket? Hiszen a világ igazságtalan, nagyon is! A jó nem nyeri el jutalmát, sokszor a gonosz győz, jut hatalomhoz, él boldogan :( Nincsen szőke herceg fehér lovon, nincsenek igazi hősök, akik megvédenének, de még az igaz szerelemre is ritkán találunk rá.


És mindezt tudjuk, de ők nem :( Ezáltal csalódások fogják őket érni, és fájdalmas lesz a felnőtté válás! Miért nem a való élethez neveljük őket? Jobb illúziókban élni? Vagy az élet túl monoton, unalmas, keserű és igazságtalan? Legalább ezekkel a gyerekkori mesékkel adjunk egy kis hitet, reményt?! Én nem tudom...és félek, mit fogok majd mondani a saját gyerekeimnek a mesékről...



2012. jún. 28. 22:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Te is nézel filmet, olvasol könyvet. Tudod, hogy nem igazak, de addig jól esik abban a világban élned.
2012. jún. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez igaz...
2012. jún. 28. 22:45
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert amíg gyerek addig legyen boldog.Ne kelljen már a gyerekekre is rázúdítani ezt a romlott ,szennyezett való világot , ahol folyik a vér , háborúk vannak meg egyebek.A felnőtteknek sem könnyű.


A gyerekkorában had higgye azt hogy minden szép és jó.

2012. jún. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz, ahogyan az előttem szólóak írták. Ameddig gyerek a gyerek olyan 8-10 éves koráig nyugodtan lehet mesékkel kábítani egy időn belül szépen lassan felzárkózik arra a szintre ahol mi felnőttek vagyunk, szépen lassan fokozatosan fog rájönni hogy semmi se egyszerű és így nem éri hirtelen nagy csalódás, és bizony ha a szülők is megfelelően nevelik meg tanácsokkal látják el akkor bizony képesek lesznek hosszú távú terveket maguk elé tűzni és a szerint próbálják tenni az életüket. Majd utána belátják hogy minden sz@r de addig ameddig még nem elég érettek ahhoz hogy felfogják mi megy ebbe a világba jó ha kicsit átérzik az álomvilágot. Tudtommal sokan így nőttünk fel annak idején, és még is túl éltünk mindent.
2012. jún. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
a mINDENNAPI PSZICHOLÓGIA MAGAZIN IMMÁRON 3. SZÁMÁBAN FOGLALKOZIK AZZAL, MIÉRT JÓ MESÉT MESÉLNI, ÉS MIÉRT HASZNOS EZ A REAÁLIS FELFOGÁS SZEMPONTJÁBÓL. mÉG NEM OLVASTAM EL A CIKKEKET, DE HA TÉNYLEG ÉRDEKEL A TÉMA, AJÁNLOM FIGYELMEDBE. Bocs, benyomtam véletlenül a caps lockot és nincs kedvem még1x begépelni.
2012. jún. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én már gondolkodtam ezen korábban és arra jutottam hogy ezek a hazugságok nagyon fontosak a személyiségfejlődésben. Leírom miért.

A gyerekek elhiszik pl. hogy a jó mindig győz és a rossz mindig elnyeri méltó büntetését. Ez azért fontos mert egy gyerekből többek közt ennek hatására lesz rendes, becsületes ember, így lehet az értékrendjét pozitív irányba építeni.

A mindenféle fantáziaszülte teremtmények és világok pedig szerintem azért kellenek mert a gyerek fantáziájára hatnak, fejlesztik azt. (Fantáziára pedig felnőttként is szükség van az élet minden területén)


"Vagy az élet túl monoton, unalmas, keserű és igazságtalan? Legalább ezekkel a gyerekkori mesékkel adjunk egy kis hitet, reményt?!"


Valahogy úgy. Afféle iránymutatás arra vonatkozóan hogy milyen világot is kell(ene) építeni. Ezért hatnak ezek a mesék nemcsak a gyerekek értékrendjére, szellemi fejlődésére hanem a lelkükre is. Motivációt ad nekik hogy a későbbiekben amikor rájönnek milyen is a nagybetűs élet törekedjenek ennek az igazságos, becsületes világnak a megvalósítására.

Álomvilágban nőnek fel de ez (is) kell ahhoz hogy később az embertelen világban emberek tudjanak maradni.

2012. jún. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem hogy jót tenne a gyerekeknek ha a világ borzalmairól mesélnének nekik, ha tudják hogy gonosz a világ, ők is így fognak viszonyulni a világhoz
2012. jún. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hallgasd meg a When The Cildren Cry c. White Lion (asszem,d enm biztos) számot.
2012. jún. 29. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Sókristály ***** válasza:
100%

A kérdésed több részből áll. Kezdjük a Télapóval.

A gyereknek kell a varázslat. Az Ő fantáziája még határtalan, ahhoz, hogy mindent megkapjon az emberré váláshoz, táplálni kell azt.

Egy egészséges lelkű gyereket nem ér traumaként, amikor megtudja, hogy a szülei pottyantják az ajándékot a csizmájába, jellemzőbb, hogy még akkor is részt vesznek a játékban, ha már tudják az igazat.

Az enyémek negyedikesek voltak, amikor kezdett gyanús lenni a dolog, hogy talán már nem hisznek a Télapóban. Néhány keresztkérdés után kiderült, hogy már egy éve tudják az igazat. Kérdeztem, miért nem mondták el? Tudod mit válaszoltak? Nem akartak csalódást okozni, és nem akarták, hogy vége legyen a "játéknak".

De a felnőtteknek is szüksége van a képzelet világára. Ezért olvasunk regényeket, verseket, ezért nézünk filmeket. Mert azokban az órákban elhisszük, hogy ez az igazság.

A világ pedig nem mindig igazságtalan. És létezik a szőke herceg is. Persze nem fehér lovon érkezik, hanem esetleg Renault-on, és az évek alatt picit talán viharvertebb lesz, de azért Ő marad a szőke herceg. És a jó is győz, nem is ritkán. Lehet, hogy nem azonnal, lehet, hogy máshol kapsz jutalmat a tetteidért, de semmi sem marad viszonzatlan.

Ez az egész felfogás kérdése. Ha szépnek látod a világot, megtalálod az emberekben a jót, akkor nyugodt szívvel mesélsz majd a gyerekeidnek, mert számodra is igazak lesznek a mesék.

2012. jún. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert értékrendre neveljük őket, hogy aztán ezt összehasonlítva később a való világban, megláthassa a jó és rossz közti különbséget.

Bár logikus amit mondasz, hogy "rossz a világ", fel kell készíteni rá. Ennek ellenére az ellenkezője igaz, akinek kiegyensúlyozott gyerekkora volt, később felnőttként is jobban kezelni a problémákat. Ezért bukik meg ez a gondolkodás, hogy "edzeni" kell a lelküket. Mert nem edzés, hanem torzulás megy végbe bennük. Ilyenkor még nagyon fogékonyak mindenre, jó példára, rossz példára egyaránt.

2012. jún. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!