Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy is működnek ezek a...

Hogy is működnek ezek a támogatások?

Figyelt kérdés

Azért írtam ide a kérdést, mert hátha vannak itt olyan anyukák akik ezt már átélték:)


Szóval én idén vagyis, szeptembertől fogok egyetemre menni. De jelenleg (nyáron) nem tanulok sehol, az érettségimet is 2 napja kaptam meg.

Viszont 3-an vagyunk testvérek és én vagyok a legnagyobb...Akkor most hogy is van a családi pótlék? Jár vagy nem jár?

Vagy hallottam olyat is, hogy nem adnak, de majd kifizetik ha beiratkoztam...de akkor hogy is megy ez? Tudna segíteni valaki?


2012. jún. 29. 12:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Családira ne számítsatok, mivel egyetemre mész, így az megszűnik rád. Az egyetemen majd igényelhetsz szociális támogatást, és persze majd az ösztöndíj, ha olyan lesz az átlagod. Az önkormányzaton kérdezd meg ők adnak-e BURSA HUNGARICA támogatást. Ennyi amit megigényelhetsz majd. (Esetleg erre a 2 hónapra igényelj önkormányzati segélyt, mivel megszűnt a tanulói jogviszonyod, a hallgatói pedig nem kezdődött meg. Ne hangoztasd, hogy egyetemre mész, csak igényeld meg, majd aug végén lemondod! :) )

1 végzős főiskolás :)

2012. jún. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!