Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "B" negatív a vércsoportom a...

"B" negatív a vércsoportom a páromé "A" pozitív! A babának AB negatív lett a vércsoportja! Ez szokványos h az én vércsoportom dominánsabb volt?

Figyelt kérdés

2012. jún. 30. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ebből a kombinációból elméletben bármilyen vércsoportú gyerek születhet, sőt akkor is lehetett volna Rh negatív a vércsoport ha mindketten pozitívak vagytok. Rh negatív vércsoportú akkor lesz valaki ha mindkét szülőjétől ezt örökli. Ha valaki egyik szülőjétől Rh neg, a másiktól Rh poz. örököl, akkor ő maga rh pozitív lesz, de utódainak tovább tudja adni a negatívot is. Tehát nincs arról szó, hogy a Te vércsoportod dominánsabb, hanem csak arról, hogy a gének véletlen kombinálódásából ez jött ki.
2012. jún. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért lett volna a te vércsoportod dominánsabb,nem értem??? A fehér emberek 85%-ának RH+,még 15%-nak RH- a vércsoportja!

A babátok mindenfajta vércsoportot örökölhetett volna. Tehát A,B,AB,0 RH+,RH-.

2012. jún. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én A- vagyok, párom B+, kislányunk A- lett. Arra gondolsz, hogy Rh- lett? Az ritka, nekem azt mondta az orvos, hogy 25% esély van, hogy Rh- legyen, mert a + erősebb. Hát ez már akkor sem jött be, amikor én születtem, mert Anyu Rh-, Apu meg Rh-:-)
2012. jún. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, Apu természetesen Rh+.
2012. jún. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez szimpla genetika.
2012. jún. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézd, ez akkor fordulhat elő, ha a párod genotipusa Rh +/- (ami megjelenésében nyilván +, hisz az a domináns gén) és az adott ivarsejtbe a felező osztódáskor a negatív gén került át. A tied csak -/- genotipus lehet, ugye csak ekkor negatív a megjelenési forma. Namost a gyerek tőled nyilván örökölt egy - gént (mást nem örökölhetett) és a párodtól is a - gént (pontosabban az Rh tulajdonság hiányát hiányát) örökölte.

Az AB-rendszer több változós, ugye, ha a párod "A"-s fenotipus, akkor a genotipusa lehet AA vagy A0. Ha te "B"-s feotipus vagy, akkor a te genotipusod BB vagy B0. Tehát a gyerek elvben kaphatott a párodtól A-t vagy 0-t (a 0 itt is tulajdonság-hiány) tőled meg B-t vagy 0-t. Tehát lehet 00-s (0), A0-s (A). 0B-s (B), vagy AB-s. Voltaképp mázli, mert nálatok aztán végképp nem vonhatja kétségbe a gyerek származását vércsoport alapján, hogy mind a 8 eset lehetséges, amit az AB/Rh rendszerek kiadnak.:)))

2012. jún. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!