Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önzőség lenne a kislányommal...

Önzőség lenne a kislányommal szemben, ha ezt tenném?

Figyelt kérdés

20 hónapos a kislányom,nagyon életvidám,barátkozós természetű.Elég sok programra járunk,de a játszóterezés valahogy kimaradt...

Tegnap a nővérem és a kisfia elhívtak minket,hogy menjünk el velük a játszótérre.Elmentünk,de az ottani anyukák elég unszimpatikusak voltak,pár megjegyzést is tettek rám.

Pl. olyanokat,hogy nem öltöztem-e egy kicsit túl a játszóterezéshez,nem bulizni jöttem(pedig egy rövid nyári ruha és egy papucs volt rajtam+egyszerű smink,szóval semmi extra),utána kérdezték,hogy szopizik-e még a lányom,én pedig mondtam,hogy tápszeres volt a születésétől fogva,mert nem volt egy csepp tejem sem.Erre úgy néztek rám,mintha azt mondtam volna,hogy verem a lányomat.

Kérdezték,hogy melyik oviba fog járni a kislányom,én mondtam nekik,hogy a környékünkön lévő magánoviban,de az ovis dolog még odébb van,mert 4 éves koráig itthon leszek vele.Elkezdtek arról faggatni,hogy miért nem jó az állami,biztos lenézem azokat,akik nem magánoviba adják a gyereküket,stb.

Utána már próbáltam kitérni a válaszadások alól,inkább a kislányommal foglalkoztam.Elkezdtek arról beszélgetni,hogy mi lesz náluk másnap az ebéd és engem is megkérdeztek.Annyit mondtam,hogy még nem tudom,erre a nővérem közbe szólt,hogy nekem nem kell főznöm,mi étteremben eszünk.Elég furán néztek rám,az egyikük tett is erre egy megjegyzést.

Szóval elegem lett egy délután a játszóterezésből egy életre,mert annyi megjegyzést kaptam,mint még soha.De a lányom jól elvolt a többi kisgyerekkel és élvezte,hogy ott voltunk.


Minden nap van kisgyerekek között(úszás,angolozás,barátnőzések alkalmával),de játszóterezni még nem voltam vele és ezek után nincs is sok kedvem menni.Ezért azt találtam ki,hogy építtetek a kertünkbe egy játszóteret(pár mászókát,hintát,libikókát,csúszdát és egy trambulint,homokozót) és itt játszhatna a barátaink kisgyerekeivel együtt.De tényleg jól eljátszott a játszótéren és nem tudom,hogy mit csináljak.



2012. jún. 30. 19:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Talán próbáld meg megtalálni az arany középutat. Egy héten egyszer ha lementek, azt még te is kibírod és a lányod is játszhat olyan gyerekekkel, akiket még nem ismer. Keressetek egy másik játszóteret, hátha ott szimpatikusabbak lesznek az anyukák.
2012. jún. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kiflitolvaj válasza:
79%
2012. jún. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Én sem jövök be túl sok anyukának, mondjuk engem baromira nem zavar, nem ezért megyek oda:)


Ilyen helyzetben egyébként én rátennék még egy lapáttal.

Mondjuk a magánovit megfejelném azzal hogy elárulom, mennyibe kerül, elmondanám a saját játszóteres ötletet, kikérném a véleményüket hogy lazacot egyek- e az étteremben vagy libamájat, mert nem tudok dönteni:DD

Hozzáteszem, nekem nincs ennyi pénzem, de akkor is vetítenék, ha már ilyen fene jóindulatúak.


Persze kedvesen, mosolyogva: [link]


Ha viszont társaságra vágysz, akkor irány egy másik játszótér, azért nem mindenhol ilyenek.

2012. jún. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Puszta féltékenység amit feléd mutattak,semmi más. Betyepesedett,befásult anyukák,tojjál a fejükre. Keressetek más játszóteret!
2012. jún. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Irigyek,ennyi!
2012. jún. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Hát egyrészt jó nagy tahókkal futottál össze így elsőre...vannak persze ilyen anyukák, de sajna mindig is lesznek...semmi garancia nincs rá hogy pl. a lányod ovis barátainak szüleivel jóban lesztek vagy jól kijöttök, de azért attól függetlenül nem fogod eltiltani a lányod tőlük gondolom:)

Úgyhogy ezt a saját játszóteret veszel és azt hívsz oda akiket kedvelsz egyfelől okénak tartom hiszen ha megteheted miért ne, másfelől elodázása a problémának. Irigy rosszindulatú beszólós anyukákkal MINDIG össze fogsz futni.

Esetleg másik játszón azért próbálkozhatsz még hiszen a gyerekek tényleg olyan jól el tudnak egymással játszani és ha tényleg 4 éves koráig otthon tervezel lenni vele, akkor azért elég fontos hogy másokkal (kortársaival) is építsen ki kapcsolatokat.

2012. jún. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Hát a legtöbb anyuka örül, hogy megél, nem jár angolozásra, úszásra, nem étterembe esznek rendszeresen és általában nem nyári kisruhában mennek a játszótérre.

Általában jóval szerényebben élnek, mint ti, ahogy a pár mondatodból lejött.

Nem kell őket lenézni. Ha nem érzed magadat velük jól vagy nem beszélgetsz velük vagy máshova viszed a lányodat. De kellene a játszótér, szerintem.

2012. jún. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ennek ellentéte játszik. Kiviszem a gyereket, hogy játsszon más gyerekekkel, erre az anyukák elvannak a csemetékkel, hülyén néznek ha "bele pofátlankodok". Néhány klikk elvan egymással (pl. a Waldorf ovi nyári szünetében kitódulnak a Waldorfos anyukák, hogy a gyerekek találkozzanak nyáron is). Én próbálnék szóba állni némelyikkel, de úgy néznek rám, mintha ufó lennék. Ők nem azért járnak ki, hogy közösségben legyenek???

Viszont ha valamelyik olyan szövegekkel meg szájhúzással jönne, mint amiket írtál, akkor meg inkább jobb ha nem szólnak hozzám, mert én bizony nem lettem volna olyan visszafogott, mint te.

Én nem szólnék be neked, bár jóval szerényebben élünk, de nem vagyok az az irigykedős fajta, járjunk játszózni együtt. :D

2012. jún. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak ez az egy játszótér van a környéketeken?Mindig ezek az anyukák vannak ott?Tényleg nagyon irigyek és nekem már az is furcsa, hogy ilyeneket kérdeznek egy idegentől...na de nem kell velük foglalkozni.

Ha a lányod jól érzi magát,akkor viszont nem ártana kijárni...mert a programok amiket felsoroltál,azért nem olyan kötetlenek, mint kimenni a játszóra homokozni, hintázni,mászókázni.

kisfiam is 20 hónapos, eleinte nagyon kis félős volt, most már tök jól elvan a gyerekekkel.És itt kialakulnak olyan helyzetek, melyekben a szociális készségei fejlődnek(pl.elveszi vaki a játékát,vagy ő szeretne máséval játszani, vita/konfliktus,várni kell a hintára,stb.).Ezek a spontán szituk viszont hiányoznak a kötött programokon.

mondjuk ha otthon tudsz biztosítani egy kis játszóteret,meg gyerekeket is, akkor az is jó:)De azért néha nem árt ha kilátogattok.

Amúgy ha belegondolsz nem csak te fogsz ilyen "kedves" emberekkel találkozni, hanem lányod is...szóval neki is meg kell tanulnia hogy kezelje az irigy emberek felől jövő beszólásokat.És mivel tehetősek vagytok előbb-utóbb lesznek olyanok,akik a lányodat is piszkálni fogják.Akár gyerekek....

2012. jún. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgyis csak az első pár alkalommal lennél téma, utána majd jön valami más érdekesség. :)
2012. jún. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!