Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igényes és sportos kismamik!...

Igényes és sportos kismamik! Szülés után hogyan hoztad újra formába magad?

Figyelt kérdés

2 hete szültem, szoptatok. Nem szeretnék ellustulni, eltunyulni, hanem lassan de biztosan vissza szeretném nyerni az alakomat.

Milyen gyakorlatokat, mozgásformát tanácsolsz?


2012. júl. 2. 08:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

Igazából ,ha valaki a terhesség alatt nem figyelt, össze vissza evett és nem mozgott, annak mindegy. Ha le is fogy a teste nem lesz már szép.

Majd ha már lesz kedved/ egy óra szabadidőd víz közelébe menni, a vízi aerobikot javaslom. Tök jó buli és rendesen megdolgoztat.:)

Vagy pilates.

2012. júl. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

azért még várj egy pár hetet, a 6 hetes kontrollig csak séta, szobabicikli, ilyenek. Utána mehet bármi. felülés az első, hogy a hasad eltűnjön.

az is sokat segít, ha behúzott hassal mászkálsz sokat.:)

utána azt mozogsz, amihez kedved van. csak szép lassan, fokozatosan, figyelve, hogy milyen hatással van a tejedre

2012. júl. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem is nyári babám van (idén 1 éves) és pont 2 hetes volt mikor kivittem levegőzni először.Onnantól kezdve nagyokat sétáltunk (persze,ilyen hőségben,mint ami most van csak estefelé szabad.)Ha pl. anyukámmal sétáltam,akkor elindultunk,majd én leléptem futni egyet.Nem sokat csak mértékkel.15 perc kb. Tehát én mindennap nagyokat sétáltam,és heti kétszer-háromszor futottam is.Emellett nagyon tudom ajánlani a zumbát.Ez egy kifejezetten olyan tánc,ami formába lendíti az anyukát,fogyasztja.2 hónapos volt a babám mikor elkezdtem.Én tanfolyamra jártam,heti kétszer.Nagyon szuper (még most is járok),kikapcsolódok,társaságban vagyok,élvezem ezt a sportot.Youtube-ről is nézhetsz videókat,vagy vehetsz tanító DVD-ket.De hozzáteszem,csak akkor működik,ha rendszeresen csinálod,és minimum 45 perc,megállás nélkül.Az étrenden is sok múlik.
2012. júl. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Na, zabálós, kövér, narancsbőrös anyák lepontoztak.:)))
2012. júl. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az intenzív séta fogyaszt a legjobban. Azt lehet babakocsit tolva. :-) Én mondjuk majdnem futva közlekedek a babakocsival (nekem tegnap volt két hetes a legkisebbem) mert a nagyok ezerrel motoroznak, csak győzzek utánuk szaladni. :-))

Az előző babóknál is pillanatok alatt visszafogytam (gondolom, genetika is) de ha szoptatsz, az rengeteg kalóriát éget, elvileg egy szoptató anyukának kéne leggyorsabban fogynia. Nálam bejött. :-) Meg olyat is csináltam - most is szeretnék - hogy reggel korán, amikor még apa itthon van, elmentem kicsit görkorizni, kocogni... Fél óra és ki vagy cserélve!

2012. júl. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vagy görkori+babakocsi
2012. júl. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kb 4-5 hetes vOlt a fiam, amikor ismet elkezdtem tornazni, de akkor meg nem ugralos dolgokat, hanem inkabb izomerosito, alakformalo gyakorlatokat csinaltam. Hasizomra folyamatosan tobbet, fenek, inkabb foldon fekvos gyakorlatokat.

Kontroll utan tertek vissza a sulyzohoz, illetve allo gyakorlatokhoz, kitores, guggolas, ugrokotel, stb.

Setalni sokat jartunk, delelott/delutan egy-ket ora, lehetoseg szerint dombos helyeken es gyors tempoban. Direkt nem hasznaltam sem autot, sem buszt, kajahoz vasarolni direkt naponta jartam es a gyalogosan elerheto legmesszebb levo helyekre mentem. Egy kilo almaert is mentunk kilometereket, addig is mozogtam, a fiam meg nagyon szerette a babakocsizast.

Dietaznom nem nagyon kellett, mert alapban gyors az anyagcserem es normalisan taplalkozok, raadasul en nem birom jol az ejszakazast, igy az elso hetekben olvadtak rolam a kilok spontan.

Az elso valaszolot annyiban cafolnam, hogy en pl mindig csinos voltam/vagyok, vekony es izmos, sportos. 25 eves voltam akkor, tehat a borom rugalmas volt. Az elso babaval megis hiztam 25 kilot, mert elotte dohanyoztam, de leraktam es tomtem magamba mindent, mert nem erdekelt, hogy hizok, de nem akartam ragyujtani, ezzel kompenzaltam.

Szules utan viszont mindt irtam lefogytam hamar es sportoltam ismet, igy konkretan semmi nyoma nem maradt a terhesseg alatti sok hizasnak. Lehet, hogy szerencses vagyok, de nekem visszahuzodott a borom es ugyanolyan formam van, mint elotte, pedig azota mar van meg egy gyermekem.

2012. júl. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jah een nem pontoztam egyik valaszt sem, de spec az elso tenyleg hulyeseget irt, szoval ertheto, hogy nem ertekeltek agyon a tobbiek.
2012. júl. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem annyira hülyeség. Van aki abszolút elhagyja magát és a kettő helyett kell három adagot ennihez tartja magát. Aki 25 kilókat felszed, annak már nem lesz feszes, szép teste, hiába mondod. Bőr szépen megereszkedik, azt vissza nem ragasztod.
2012. júl. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sovány voltam a terhessegem előtt.Hiztam 25kg-ot,és 3héttel a szülés után már jogaztam,majd futottam.A borom nem ereszkedett meg,mondjuk fiatal vagyok,biztos ez is közrejátszik a borom rugalmassagaban.
2012. júl. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!