Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nyitott vki Start- értékpapírs...

Nyitott vki Start- értékpapírszámlát? Mi a tapasztalat, megéri? Bevallom, szkeptikus vagyok, hogy az Euro bevezetése előtt, meg ezekben a válaságos időkben mennyire van értelme így félretenni a gyermekünknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ez az Államkincstár által hivatalból nyitott számlán felüli utalásokra alkalmas számla, amit külön meg kell nyitni.

Nyitott vki Start- értékpapírszámlát? Mi a tapasztalat, megéri? Bevallom, szkeptikus vagyok, hogy az Euro bevezetése előtt (hűűű, mikor is lesz az???), meg ezekben a válaságos időkben mennyire van értelme így félretenni a gyermekünknek?


2009. júl. 10. 00:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi pont tegnap nyitottuk meg. Gondolom bukni fogunk rajta ha bevezetik az Eurot de én akkor is szeretnék gyűjteni neki!
2009. júl. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ez olyan számla, hogy az ezen összegyűjtött pénzt valamilyen értékpapírokba fektetik? Mert állítólag 20 éves távlatban az értékpapírok sokkal többet hoznak, mint más befektetési formák. És a gyerkőcnek kb ennyi idő múlva lesz szüksége a pénzre. Mondjuk azt jó lenne tudni, hogy milyen értékpapírokba fektetnek. Lehetőleg nagy arányban legyen mögötte kötvény mert ezek nem túl kockázatosak, és kevés legyen a részvényhányad. Válságok biztosan lesznek a következő 15-20 évben is és lehet hogy rövid vagy középtávon akár bukni is lehet rajta, de hosszú távon valószínűleg megéri.
2009. júl. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Én is szeretnék gyűjteni neki, de én sem tudom, hogy mibe fektetik, ráadásul túl sok bizodalmam sincs mostanában sem a kormányokban, sem a bankokban... Kissé mohón és kapzsin kezelték eddig (is) a pénzünket!

2009. júl. 10. 23:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Második vagyok, igazad van hogy a kormányok, bankok olyanok amilyenek, de más formában nem igazán lehet megtakaritani a babó számára. Szivesen vennék ingatlant a nevére, ha lenne annyi pénzem, na de nincs... Ha kimondottan a start számla nem szimpi, nyithatsz egy sima betétszámlát vagy takarékbetét számlát a kicsi nevére és oda utalsz, ami pedig rajta van lekötöd. Akár több bankban is lehet ilyen számla és mindig oda utalod a teljes összeget, ahol éppen a legjobb kamatot fizetik. 12 millió ft-ig állami garancia van a betétekre, arra az esetre ha a bank csődbe menne, szóval nem fogod elvesziteni az összegyüjtött pénzt. Ezt az egészet egyébként akár euro-ban is el lehet játszani, igy nem buksz majd az árfolyamon, bár a kamat is jóval alacsonyabb. Szóval lehet bonyolitani. Viszont a "párnában tartani" nincs értelme, mert úgy egész biztos hogy veszit az értékéből (infláció).
2009. júl. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!