Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti idős vagy fiatal gyermekfel...

Ti idős vagy fiatal gyermekfelügyelőt, bébiszittert választanátok 10 hónapos babátok mellé?

Figyelt kérdés
Remélem nem köveztek meg érte, de elgondolkoztam azon, hogy havonta 1 alkalommal néhány órára bébiszittert fogadnék a kislányom mellé, mert úgy érzem nagyon kivagyok. Sajnos segítségem nincs, és folyamatosan fáradtnak, levertnek, és idegesnek érzem magam. Szeretnék egy megbízható embert találni erre a havi néhány órára, de azt sem tudom hol keressem, és milyen szempontokat vegyek figyelembe... Az egyik részem azt mondja, hogy inkább ne is keressek senkit, de ugyanakkor egyre kimerültebb vagyok...
2012. júl. 4. 22:37
1 2
 1/18 Bubu18 ***** válasza:
Szerintem én meg értelek! Ismerős ez az anyaság! Ha idősebbet választasz akkor az tapasztaltabb,de ha fiatalt akkor annak meg lehet még több türelme van hozzá. Minden képen inkább azt vedd szem ügyre hogy kiben bízol.
2012. júl. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
Szia .Jó lett volna ha nagyszülőkkel meg lehet oldani de ha nincs akkor szerintem érdemesebb megbízható ismerőst megkérni inkább rá.Engem elrettentettek a bébiszitterekről látott videók miket művelnek legyen idősebb vagy fiatalabb igaz nem Magyar videók voltak.
2012. júl. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként semmi köveznivaló nincs a helyzetedben szerintem sokan vannak így(köztük én is):)
2012. júl. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Bubu18 ***** válasza:
33%
Az biztos aki nem érezte magát még 1 x sem így az csak kereszt anyuka lehet!
2012. júl. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Esetleg nincs a környéketeken olyan játszóház, ahová mondjuk 1 éves korától beadhatod hetente-két hetenet pár órára? :) Én abszolút megértelek, hála Istennek a szüleink közel vannak, fontosak azok az egymással töltött lopott ebédek, vacsik, pár órák, vagy akár saját magunkra szánt percek. :)


Én egyébként egyetem alatt bébiszitteltem plusz bevételként, és úgy vettem észre, hogy a szülők fiatalabbakat keresnek, és igénylik, hogy mielőtt először kettesben marad a gyermek és a babysitter, velük együtt is barátokzzanak picit. Ha erre adod a fejed, akkor szerintem neked is érdemes először tesztelni a kiválasztottat, a babával+Veled is töltsön együtt (többször is) egy-két órát, mielőtt magukra hagyod őket. Így sok minden kiderül, menet közben is tudod picit interjúvolgatni, ő is rájön, hogy nektek milyen igényeitek vannak, hogyan szeretitek szervezni az életet. :) Így elkerülhetőek a súrlódások is. Én (gyermek)pszichológusnak tanultam akkoriban, az egyetemünkön volt kirakva hirdetés "BABYSITTERT KERESEK" plusz telefonszám. Felhívtam, bejöttem nekik, mehettem. Esetleg ha egyetemhez közel laksz, és képeznek pedagógusokat/tanítónőket/óvónőket vagy netán pszichológusokat, akkor ezeknek a szakoknak a képzési helyén tegyél ki pár ilyen felhívást, rengeteg jelentkező lesz. :)

2012. júl. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp olyan személyt választanék, akinek legalább 1 gyereke van már. Nálunk egy 62 éves nagymama vigyáz a kislányomra alkalmanként, rengeteg türelme van hozzá, sokat tanítja. 3 unokája van.
2012. júl. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem ismersz olyan kisgyerekes családokat, akik körében érdeklődhetnél? Számomra az életkor mellékes lenne, az sem volna feltétel, hogy legyen saját gyereke, de mindenképp vagy ismerőst kérnék meg rá, vagy olyan valakit, akit ismerős ajánl.
2012. júl. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen a kortól függ, de ha azt vesszük, hogy milyen egy tipikus fiatal, egy tipikus idős személy, én legszívesebben egy 40-es vagy 50 körüli nőre bíznám a gyerekem.
2012. júl. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekem az a bajom az idősebbekkel, hogyha van gyereke, unokája, hogyha esetleg máshogy gondolkodunk dolgokról, akár apróságokról, esetleg ő máshogy csinálná. Én fiatal egyetemistát választanék tapasztalattal, persze válogatnék. Szükségem lesz nekem is rá, de nagyobb már a gyerekem (másfél éves). Egyszer ugye találkozunk, hogy ismerkedjünk, megbeszéljük az óradíjat, a lehetséges időpontot, stb. és utána még kétszer biztosan néhány órára úgy, hogy itthon vagyunk mi is.
2012. júl. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én egy 25év körüli lányt választanék, aki foglalkozott már gyerekekkel és látnám, hogy ért hozzájuk. Ezenkívül legyen jó elsősegély nyújtási ismerete is.
2012. júl. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!