Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rászólsz ducibb gyerekedre...

Rászólsz ducibb gyerekedre (életkortól függetlenül,1 évestől akár a fiatal felnőttre), hogy ne egyen (igyon) többet valamiből?

Figyelt kérdés
Lehet ez akár gyümölcs, zöldség, kenyér, főtt étel, olajban sütött étel vagy édesség, üdítő stb.
2012. ápr. 14. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Az enyém ugyan nem duci, izmos, vaskos csontú, de ettől függetlenül rá szoktam szólni, ha valamiből túlzásba vinné a dolgot (2,5 éves). Amitől rosszul vagyok: imádja a paprikás szalámit kenyér nélkül. Csak úgy egymagában tömné befelé a szalámit meg a sajtot, anélkül, hogy egyetlen falat kenyeret vagy zsemlét, kiflit enne hozzá.

Édesség el van zárva, nem adok neki minden nap, mert ahhoz is borzasztóan hozzá tudna szokni, párszor már tapasztaltuk (Mikuláskor, Húsvétkor pl.)

Szörpöt, üdítőt szokott időnként inni, de ezeket is hígítom vízzel neki, mert töménytelen mennyiséget meg tudna inni belőle.

Szóval én vagyok a fék. :)) Úgy érzem, nem parázom agyon a dolgot, mert szokott enni tejszeletet, túró rudit, müzliszeletet, de azért azt sem szeretném, ha később súlyproblémái lennének, mint nekem. Sajna egy kocka csoki is meglátszik rajtam azonnal. :(

2012. ápr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
igen rászoktam szólni .évek óta és már utálom magam emiatt.12 éves a lányom és egyszerűen zabál.72kg.
2012. ápr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Rá fogok. Rám sosem szóltak, kb 16 éves korom óta fogyókúrázok :-(

Most 6 hónapos, most még kap annyit amennyit szeretne anyatejből is és abból a kevés szilárdból is, amit már ehet. Ha majd felnőtt ételeket kezdek neki adni, akkor ezt is meg fogja tanulni. Már csak azért is, mert a férjem családjában nagyon sok a magas vérnyomásban szenvedő, aminek az egyik kiváltó oka a túlsúly.


Éheztetni soha nem fogom, és ha ő jól fogja érezni magát 2-4-6 kilóval nehezebben, kényszeríteni sem fogom fogyókúrázni.

2012. ápr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Én inkább a mozgást erőltetném...
2012. ápr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

még nem tudom hogy csinálnám jól. mindig duci voltam, és folyton csesztettek. tudom, hogy jót akartak, de lett belőlem egy dagadt, frusztrált, önbizalonhiányos, mindig bűntudatos felnőtt, akinek a legtöbb gyerekkori emléke, hogy állandóan szólnak: ne vajazd meg a kenyered! na nehogymár teszel rá sajtot is! mér nem elég neked egy kanál tejföl?? stb...

szerencsére a 3 évesem egyelőre annyit eszik csak, amennyi jól esik neki, nem amennyit lát.

2012. ápr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

3.5 és 2 évesek, és bár itthon nem nagyon van klasszikus édesség v rágcsálnivaló (vagy csak minimálisan jutnak hozzá), azért vendégségben stb találkoznak ilyesmikkel is. És bizony rájuk szólok, hogy ne vigyék túlzásba a dolgot, mert ha nem tenném, a fiam egymaga képes lenne felfalni az egész kínálótálat :) ami ugye nem tenne túl jót neki. Kicsit kóstolhat mindenből, de ne túrjon már be egy tálca sütit vagy egy gigaméretű csokit ugyebár...

Amúgy nem szoktam rá(juk) szólni, úgyis olyat adok nekik amiből ehetnek, és akkor már miért ne annyit, ami jólesik nekik? Ezt inkább rájuk bízom. A kicsi relatíve sokat eszik, de le is rohangálja/ugrálja... mondjuk vannak húzásai, mert nagy húsimádó és pl karácsony után két nappal arra mentem be a konyhába, hogy ül a nyitott hűtő előtt a gyerek (rejtély, hogy miképp nyitotta ki), és két marokkal tömi befelé a füstölthúsos töltött káposztát - és utána hetekig "kápottát" követelt minden kajálásra. Vagy hortobágyi palacsintából tegnap benyomott egymaga kettőt, és meg volt sértődve, mikor nemet mondtam a harmadikra, komolyan én jóllaktam másféltől, szerintem csak a szeme kívánta már. Az egész család azon szokott vidulni, hogy milyen jóízűen eszik, mondjuk neki tényleg öröm főzni. Sztem amúgy mesterszakács lesz, vagy étteremellenőr - minden konyhai fűszeremet felismeri az illatáról és a zöldségesnél végignézegeti az egész kupac gyümölcsöt, mire kiválaszt egyet-kettőt, hogy ezek a legjobbak. Nemtom hogy csinálja, de eddig tényleg mindig sikerült ízleteseket találnia... na mind. Fura, mert kicsinek nem volt ínyenc egyáltalán, mindegy volt neki mit kap, csak sok legyen. Szerencsére az elfogyasztott mennyiségek ellenére nem kövér, még csak babahája se nagyon volt soha, erős csontú, de színizom. Két éves és esküszöm, hogy kockás a hasizma ha megfeszíti! Remélem nem is fog elhízni sosem, mondjuk elég sportos az életvitelünk, és amúgy is szívesen mozog, úgyhogy ledolgozza amit megeszik.


A nővérét meg inkább evésre szoktam biztatni, mert ő meg olyan verébadagokat eszik, hogy jajj. Fotoszintetizál vagy nemtom. Dehát tömni meg erőltetni sem lehet, ő meg olyan kis étkű. Az öccse eszik helyette is - ez van.

2012. ápr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
második vagyok:heti három kosáredzés,3 tesi óra egy meccs a hétvégén,hét közben görkorizik és biciklizik .Ennyit a mozgás erőltetéséről.
2012. ápr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!