Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tartósan beteg kisfiammal...

Tartósan beteg kisfiammal gyesen vagyok mellette 8 órában dolgozok a főnököm azt mondta, hogy vigyázzak mert táppénzre nem mehetek ha beteg leszek én vagy akár a gyerek, mert elveszik tőlem a gyest ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
Azért érdekelne mert a szabadságomat beosztották egész évre így ha beteg lesz valaki nem biztos,hogy lesz még szabim.
2012. júl. 6. 07:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. A kettő nem befolyásolja egymást. A gyes az egy dolog, a másik, hogy dolgozol. A munkával együtt jár a szabadság, betegszabi, táppénz. Ez hülyeség. Gondolj bele: ebben az esetben elvennék a munkavállaló alapvető jogát, hogy betegség esetén otthon maradjon. A főnököd csak rád akart ijeszteni, hogy nehogy a kevés szabi miatt táppénzre menj.
2012. júl. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is tartós beteg a gyerekem,és kórházba is került,én meg táppénzen voltam.Akkor kezdtem el dolgozni,nem is adtak volna szabit.
2012. júl. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondoltam és úgy megijedtem mi lesz ha a gyerek beteg lesz.az hogy én beteg leszek nem érdekel.köszönöm a választ!
2012. júl. 6. 08:05
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor lehet ,hogy ők nem szeretik a táppénzt mint ahogyan sok munkáltató!Félek ha odakerül a sor elküldenek.
2012. júl. 6. 08:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy aktuális-e még, de nagy mágus lehet a munkáltatód, ha gyes mellett 8 órában felvett dolgozni. GYES MELLETT maximum napi 6 órában/heti 30 órában lehet munkát vállalni!!! És valóban igaza van, gyes mellett ugyanazon gyermekre nem jár táppénz. Még a férjnek sem, nem csak az anyának aki gyes-en van. Remélhetőleg nem derül ki hogy jogosulatlanul vetted igénybe a gyes-t, mert még meg is büntetnek majd.
2013. jan. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tartósan beteg gyermekkel gyesen lévők dolgozhatnak 8 órában,sőt táppénzre is mehetnek.A nagyobb lányom tartós beteg,8 órában dolgoztam,gyes mellett, terhesen a következő babával.De nem dolgozhattam csak kb 3 hónapos terhességig,utána táppénzre mentem.És kaptam a gyest.Közalkamazottként.
2013. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Elkerülte a figyelmemet, hogy tartós beteg a kisfiú. Erre vonatkozóan nem ismerem a szabályozást. Normál gyes esetén nem lehet 8 órában dolgozni és/vagy táppénzt igényelni.
2013. jan. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!