Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ebben a melegben is...

Anyukák, ebben a melegben is ugyanúgy takarítotok, főztök, mint amúgy?

Figyelt kérdés
Én nagyon lassan haladok, megfőzöm a kaját, de utána legszívesebben feküdnék egész nap. Babám sem túl aktív az utóbbi napokban.
2012. júl. 6. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem.

Este a hűvösben rakok rendet, hajnalban főzök, a zörgős munkák(porszivó pl.) maradnak délelőttre)

Máshogy nem működik :(

2012. júl. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Eddig úgy csináltam mindent, mint szoktam. Főztem, takarítottam. Na, de most eljutottam arra a pontra már emiatt a meleg miatt, hogy semmi kedvem nincs főzni, és még melegebbet csinálni a lakásban, mint amennyi amúgy is van...

Tegnap pl. kaját rendeltem, pedig nem szoktam. Ma meg gyümölcsökön élek, csak főzni ne kelljen...

2012. júl. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Főzni még egyszer főztem a héten, de akkor egész hétre. Takarítani viszont nagyon kellene, de félek a porszívó meleg levegőétől, és alig cipelem magamat, nem bírok nekifogni. A vasalnivalóm is halomban. Ezeket csak késő du., este tudnám, mert napközben a 10 hónapos kislányom mellett mosogatni is olyan nehéz. Jön, kapaszkodik, bújik a fenekembe.

De a hétvégén megint kell főznöm és a takarítás is meglesz.

2012. júl. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem.

Vasalni majd 7végén fogok, mert akkor jön a vihar. Nem állok neki 40 fokba.

Takarítani holnap fogok délelőtt, mert férjem itthon lesz és lefoglalja a lányunkat.

Főzni olyan kajákat főzök, amik mellett nem kell ott állnom és este csinálom őket.

2012. júl. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát sokkal lassabb vagyok, nincs kedvem semmihez!

Bár én nem vagyok terhes, én munka után egyetlen házimunkát szeret a mosogatást, mert vízben van a kezem:), csak az álldogálástól még jobban fáj a feldagadt bokám:(.

Valahogy ez maradt, hátrányként a szülés után, hogy hamarabb vizesedik, dagad a lábam:(.


Kitartást, próbálj meg könnyű kajákat főzni, ha nincs nagyobb Gyerkőc, akkor tényleg feküdj inkább egész nap, ha az esik jól!!


Gratulálok a babádhoz, hány hetes vagy, ha szabad érdeklődni?


Üdv két gyermekes Anyuka!

2012. júl. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja, már megvan a babám! :) Csak úgy értettem, hogy Ő is inkább pihen, sokkal aluszékonyabb, mint amúgy. :) Eszik-alszik kb. Nagyon meleg van bent is, és igazából este sem sokkal jobb, csak mikor már lement a Nap teljesen. Na nem baj, hamarosan jön az enyhülés reméljük. Addig is kitartás mindenkinek! :)
2012. júl. 6. 15:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Én felkelek hajnalban és 2napra megfőzök. Szerdán pl. 6-kor neki álltam a tárkonyos ragulevesnek, 7-re megvolt, gyorsan hűtőfürdőbe tettem, 9-kor már rakhattam is a hűtőbe. (ilyenkor jobb vigyázni a kajákkal, főleg az ilyen tejszínesekkel,mert ebben a hőségben hamar beindulnak...) Ezt imádják a gyerekeim és simán elvannak rajta 2 napig, ráadásul ezt nem muszáj melegen enni. Ma is neki álltam 6 után, így délelöttre már nem kell a konyhában állnom.

Takarítani csak annyi,hogy reggeliztetés után az etetőszékben hagyom őket és gyorsa felporszívóztam ma. 49nm2, nem egy nagy dolog, de kell, mert kő és laminált padló van, ahol minden por és szösz hamar megterem:) Mást nem igazán vagyok hajlandó a mosáson kívűl...

2012. júl. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak ötletként: görög gyümölcsleves, görög saláta, vegyes saláta sonkával, tojással, pitával, leveles tésztába bugyolált bármi (15 perc alatt megsül, nem lesz tőle olyan meleg), mikróban grillezett csirkehusi. Gyorsan összedobható finom kaják és nem párolódok meg a konyhában:)
2012. júl. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Salátát már én is csináltam a héten belekotyvasztottam minden félét, de nagyon jól esett hidegen. :) Ilyen melegben amúgy sem kívánom a nehéz ételeket, de a párom ilyenkor is képes enni egy csomót, mikor hazaér, szóval kénytelen vagyok.
2012. júl. 6. 16:04
 10/10 anonim ***** válasza:

Takarítás: csak amit nagyon muszáj ( ebbe a porszívózás, vasalás nem tartozik bele:))

Főzés: nagyon egyszerűeket, főleg krémleveseket vagy főzelékeket.

Viszont rájöttem, hogy lehet, hogy mazochista vagyok. Sütöttem ma almás pitét:DD

Utána viszont nagyon jó érzés volt a konyhából a szobába bemenni.

2012. júl. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!