Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1hónapos 1hetes a kisfiam és...

1hónapos 1hetes a kisfiam és 150ml tápszert iszik a 110helyett amit az orvos írt elő! és 1,5óránként éhes! Mitől van ez? Nem laktató neki a tápszer? Pedig nagyon sűrű! Azért írta neki az orvos mert mindig kijött sugárba belőle

Figyelt kérdés
2009. júl. 10. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva a 110ml-t is soknak tartom, főleg másfél óránként. De mondjuk ez attól is függ, hogy a gyerkőc hány kilóval született.

Ezen kívül 3 ill 6 hetesen szokott lenni egy bizonyos növekedési ugrás, amikor többet akar enni a baba, de ezzel a tempóval szerintem hamar el fog hízni.

Tápszerrel nagyon könnyű túletetni a gyerkőcöt, próbáltad már eseteleg, hogy nem adsz neki ennyit? Nagyon hisztis ilyenkor? Inni szoktál adni neki külön (vizet?), mert lehet az is hogy amikor jelez, csak szomjas...ha akor is tápszert kap akkor ehez a mennyiséghez szokik hozzá, és ennyit is fog egy idő után követelni.

2009. júl. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A picibabák még könnyen összetévesztik a jólakkottság és az éhség érzetét. Az én kincsem 10 hetes és most emeltem az adagját 130-ra, most közel 5 kiló és napi 6-7x eszik. A babák visszabukják a fölösleges tápszert, lehet nem véletlen jön belőle sugárban! Én is azt tudnám javasolni, hogy etesd pl 3 óránként és csak 110-et adj. Köztes időben pedig elég a tea vagy a sima víz, amit éppen megiszik. Tényleg könnyen felfújhatod, az sem jó. Most amúgy menni a súlya? Abból kiszámolhatod az egyszeri adagját. Ha pl 4 kiló, akkor 4x150=600 a napi adag, ezt elosztod az étkezések számával, pl 7, így megkapod a neki megfelelő mennyiséget, ami így pl 86. Bár ettől el lehet térni, kaphat többet is 86-nál, de a 150 sok! Főleg ha nem 7x, hanem többször eszik!
2009. júl. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!