Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rövid vezetéknévhez rövid...

Rövid vezetéknévhez rövid keresztnév?

Figyelt kérdés

Nekem is és a férjemnek is a rövid nevek tetszenek viszont a vezetéknév is rövid.

Kiss a vezetéknevünk és az Éda és a Noé név tetszik nekünk.

Viszont elég rövid így együtt de jobb mint mondjuk a Dzsindzser és társai. Szerintetek?

Kiss Éda/Kiss Noé

Az első kislányunk Kiss Ida

Már többen megjegyezték hogy miért nem adtunk neki hosszabb nevet. Szerintem nagyon szép neve van.


2012. júl. 7. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A hosszabb keresztnevek is jól "állnak", de a megfelelőt kell megtalálni, hogy ne hangozzon furcsán! Egyébként jól hangzik, amiket felsoroltál
2012. júl. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A mi kislányunk Anna lesz (nem divatból)! Ugyan ennyi betűből áll a vezetéknevünk is.
2012. júl. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, első körben az számít, ami tetszik és vállalható. Esetleg, ha gondoljátok és van felétek hagyománya, lehet két keresztneve is a babának, és akkor hangzatosabb lesz (Bár így is szép és felvállalható nevek. :)).

Pl. Kis Ida Noémi / Kis Noé Bence

2012. júl. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne sértődj meg, de szerintem Ida és Éda nem jó egymás után. A rövidséggel nincs bajom, de ez így furán hangzik. Önmagában mindkettő szép, de így szinte komikus, még össze is fogják őket keverni.

A Noé is szép név. Nem baj, hogy rövid.

2012. júl. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy tanárom a főiskolán, az ő neve volt a legrövidebb, amit eddig láttam. Fi Éva

Aztán találkoztam Bak Zoé nevű kislánnyal egy gyerektornán.


Kicsit rövidellettem így elsőre a neveiket, de gondolom abszolút hozzá lehet szokni.

Én biztosan adnék kettő nevet. Rokonunk kislánya: Kiss Nóra Renáta

Így már mindjárt más! :)

Kiss Ida és Kiss Éda? Ezt a testvérnév párosítást én sem tartom szerencsésnek, az egyetlen betűkülönbség miatt. Szinte egyforma a nevük...

Más rövid nevek nem tetszenek?

Kiss Dóra, Kiss Adél, Kiss Alíz, Kiss Lora stb...

2012. júl. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem röviden is szépek lehetnek. Édesanyám lánykori neve Nagy Éva.

Egy gondot mesél minden rövid nevű ismerősöm, hogy sokszor a teljes nevén szólítják a rövidség miatt. Volt egy Kiss Peti ismerősöm őt is mindig így szólítottuk.

Gyönyörű neveket találtatok, bár igaza van az előttem szólóknak az Ida és Éda együtt lehet problémás. Esetleg az Édua? nem sokkal hosszabb, de már kicsit más hangzású.

2012. júl. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kiss Orsi, Virág, Kitti, Kíra, Míra, Noémi, Zoé...


Kiss Emil, Ábel, Erik, Edvin...

2012. júl. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szép még a Hermina bár ez hosszabb de nagyon tetszik nekünk.

Kiss Hermina szerintem szépen hangzik.

2012. júl. 11. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!