Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miről maradtam le, ha nem...

Miről maradtam le, ha nem küldtem vissza május 31-ig a gyed-kompenzációhoz szükséges nyilatkozatot?

Figyelt kérdés

Február közepén járt le a gyedem, pont, mikor megérkezett ez a levél. Ezért nem is tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, de most ahogy olvasom a max gyedről szóló összegeket, nekem bizony pár ezerrel kevesebb rémlik az idén kapott másfél hónapra.

Max gyedre voltam jogosult, és a férjem vette igénybe a családi adókedvezményt.

De van ennek az egésznek jelentősége már az én esetemben?


2012. júl. 10. 01:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Már nincsen.


Ha nem adtad be május 31-ig, akkor visszamenőleg már nem kérheted a kompenzációt.

2012. júl. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Havi pár ezer ft-ról lemaradtál.

Az én esetemben 8ezer ft-ról van szó, nálad nem tudom.

2012. júl. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ez nem túl jó hír, de valóban már mindegy.:( És ez akkor idéntől volt így, tehát január-februárra járt volna?
2012. júl. 10. 10:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem maradtál le semmiről.

Maximum GYED-del nem vagy ( lettél volna) jogosult kompenzációra.

Ha a 119.100 Ft-ot meghaladó bruttó GYED-et kaptál, akkor az adójóváírás kivezetése miatt nincs nettó csökkenés, így nincs mit kompenzálni.


Ha más ok miatt kaptál kevesebb GYED-et ( pl. rosszul bérszámfejtettek), akkor szólj a munkahelyednek ( vagy a kifizetőnek).

A max GYED idén bruttó 130200Ft / hó. Ebből 16% SZJA-t és 10% nyugdíjjárulékot vonnak. A nettó 96348 Ft ( ak. nélkül).

2012. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!