Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez esetben mi lesz a Tgyásom/G...

Ez esetben mi lesz a Tgyásom/Gyedem alapja?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy sikerült a 2. babánk. Már késik 5. napja, több tünetem is van, de még nem teszteltem. De ez most mindegy. Ha valóban sikerült, akkor 2013.március vége körül szülnék. Akkor ugye 2011 március végétől számítanák a 365 napot. 2011-ben egész évben volt munkaszerződésem, mely alatt jan.1-től október 2-ig gyeden, majd okt. 3-tól dec 30-ig gyesen voltam. 2012-ben a munkaszerződésem megszűnt, jan 16-tól ápr 14ig álláskeresési járadékot kaptam, nem tudom ez beleszámít-e az időbe? Jelenleg is regisztrált álláskereső vagyok, ellátást nem kapok. 2013 jan.1től a szülés napjáig, kb 3 hónap ha munkaszerződésem lenne, akkor ezek alapján miből számítanák nekem a tgyást és a gyedet? Nagyon megköszönöm annak, aki segít nekem ebben.
2012. júl. 16. 09:10
 1/3 A kérdező kommentje:

számoljunk április 1-el(szülés várható napja) az egyszerűség kedvéért.

Tehát összegezve:

-2011ben lenne 6 hónap gyed, 2 hónap gyes.

-2012ben 3 hónap munkanélküli járadék (ha ez beleszámít egyáltalán)

-2013ban kb 4 hónap munkaviszony.

Mit vesznek alapul a gyednél? Mivel az előző évet, 2012-t nem tudják? A régi munkahelyi béremet? Légyszi segítsetek, nagyon fontos. Köszönöm.

2012. júl. 16. 09:25
 2/3 anonim ***** válasza:

TGYÁS: Szülést megelőző 2 éven belül 365 napon ( nem folyamatos)át kell hogy biztosított legyél. Ebbe beleszámít a GYED, az álláskeresési járadék, de a GYES nem.

DE.

Csak akkor kapsz TGYÁS-t, ha

-biztosítás fennállása alatt,

-vagy azt követő 42 napon belül,

- vagy a biztosítás megszűnését követő 42 napon túl baleseti táppénz ideje alatt ill. a folyósítás megszűnését követő 28 napon belül, vagy

- vagy biztosítás megszűnését követő táppénz alatt, ill. a folyósítás megszűnését követő 28 napon belül


szülnél.


Mivel jelenleg egyik fenti feltételnek sem felelsz meg, ha most szülnél, csak GYES-re lennél jogosult.


Ha munkaviszonyt létesítesz szülés előtt 3 hónappal, és meglesz visszamenőleg 2 évig a 365 biztosításban eltöltött napod ( ezt azért számold ki), akkor a minimálbér 2X-esének 70%-a/hó lesz a TGYÁS mértéke.

Legjobban akkor járnál, ha a szülés előtt lenne 180 ( egybefüggő!)bérezett napod ( kb fél év), mert akkor az alapján ( bér 70%-a) számolnák a TGYÁS-odat.


GYED: Ha a fentiek szerint TGYÁS-ra jogosult vagy, akkor - ha nincs meg a 180 bérezett napod- a GYED alapja a minimálbér lesz ( feltéve, hogy a szerződés szerinti béred ennél nem kevesebb).

-Ha megvan a 180 bérezett napod, akkor ugyanaz a GYED alapja, mint a TGYÁS-nak, de maximum a minimálbér 2X-esének a 70%-a.


[link]


[link]

2012. júl. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: próbálj meg még itt is érdeklődni ( mivel én nem vagyok szakértő):


[link]

2012. júl. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!