Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy reagálnátok ebben az...

Ti hogy reagálnátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Anyósom ma reggel elvitte az 5 éves fiamat a tőlünk kb. 30 km-re lévő dédihez. Már többször is vinni szerette volna, de én megmondtam, hogy nem engedem el több napra, mivel ha anyósom megy min. 2 napot ott van. Na most úgy beszéltük, hogy korán reggel mennek és délután jönnek. Erre most telefonált, hogy lekésték a buszt. Megnéztem a neten és még elérték volna, egyébként fura, de késő délutántól már nem is jön busz. A férjem visszahívta, erre jön a duma, hogy szegény dédi sír, hogy sohasem aludhat ott a gyerek, meg ő mindig egyedül van.

Egyébként anyósom nagyon megbízzató, imádja a gyereket, mindig segít ha kell, de most nagyot csalódtam benne, főleg, hogy a fiam idegen helyen még sosem aludt. Egyszer próbáltuk anyukáméknál, de két órás sírásba telt mire elaludt. Anyósoméknál is próbáltuk már egyszer altatni, de ott sem sikerült, de mivel a szomszédban lakik, így hazahoztuk inkább.


2012. júl. 12. 15:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az bánt nagyon, hogy anyósom nem mondott igazat, pedig szerintem már ő tudta, hogy nem fogja hazahozni a fiamat. Mondta is hogy pakoljak neki bőven ruhát, még alsógatyit is, de akkor még nem gondoltam,hogy azért meg tényleg nem akarja hazahozni.
2012. júl. 12. 15:34
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Bízz benne, hogy jól meglesz a gyerek nélküled, neked is kell egy kis kikapcsolódás!

Amúgy nem értek egyet anyóspajtás viselkedésével, alattomos módszert alkalmazott.

2012. júl. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha van kocsitok, üljetek bele, és menjetek értük.

Nem is készültek ezek szerint alvásra, de hogy ne legyen háború, max. a közeljövőben együtt ott alhat veletek, hogy a dédi is megnyugodjon.

2012. júl. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok: most olvasom, hogy anyósod hátulról közelített... Azért én nem állnám meg szó nélkül. Finoman, de elmondanám a véleményemet neki.

Ti ismeritek a körülményeket, mérlegeljetek, maradhat-e vagy mentek értük.

2012. júl. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Irány a gyerek után.

Ha anyós tud,alattomos lenni,akkor Te tudjál akaratos lenni,és mutasd meg,hogy ugy is az van amit Te akarsz.Sőt el kell neki mondani,hogy mekkorát csalódtál benne...

2012. júl. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Beszéltem a fiammal, ő jól érzi magát, de majd az alvásnál este elválik, hogy mi lesz. Érte tudnánk menni, de abból nagy sértődöttség lenne. A házban nincs se WC, se fürdőszoba, meg pizsit se raktunk. De nem is ez a lényeg, ezek nélkül is el lehet lenni egy napot. Csak nagyon rosszul esett, hogy Anyósom így oldotta meg ezt a dolgot, hogy elengedjem a gyereket. De biztos el fogom neki finoman magyarázni, hogy nem így kellett volna....
2012. júl. 12. 15:50
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok: ezt az éjszakát akkor kibírjátok. Lehet, hogy a fiad is könnyen elalszik, ha tudja, hogy nem tud ripsz-ropsz hazamenni.

A tanulság pedig számodra, hogy anyósodra legközelebb óvatosabban hagyod, és ezt közöld vele is, légy szíves.

2012. júl. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hú de nem szeretem az ilyen embereket...ez érzelmi zsarolás (mennyire sír a dédi) ha anyósodat annyira érdekli a dédi magánya, akkor menjen többet látogatni.


Én őszintén mondom, nem vagyok jóban az anyósommal, ezért ha lenne ilyen húzása, többet nem vihetné egyedül sehova a gyereket.

Remélem nektek jobb a viszonyotok:) Ha egy tanácsot elfogadsz: ne finoman mondd meg a véleményedet, hanem mondd meg a véleményedet. Ha óvatoskodsz, kedveskedsz, akkor egyik fülén be, másikon ki, meg ha egyszer megtehette,és nem volt következménye, megteszi majd máskor is.

2012. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem azért hozd a tudomására, hogy nam vagy hülye, és célozgass, hogy még jó, hogy volt olyan dráag előrelátó, hogy sok ruhát pakoltatott veled, mintha érezte volna, hogy ott fognak ragadni...

a gyerek maradjon, ha jól érzi magát, ha sír akkor sajnos volt egy rossz napja, de legalább anyós megtanulja a leckét.

Én nem hoznám el, de hülyének ne nézzenek, és tuti még emlegetném neki egy ideig, hogy micsoda látnok, hogy érzte, hogy ott fognak maradni....

2012. júl. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon felted a kisfiadat kerj meg egy ismerost es hozzatok haza vagy ulj taxiba.
2012. júl. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!