Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok a Borcsa névhez?...

Mit szóltok a Borcsa névhez? (Vezetéknév lent! )

Figyelt kérdés
3 hét múlva születik meg első, pici lányunk. A nevét illetően sokféle variáció felmerült. Nem régiben hallottam a Borcsa névről, ami a Borbála önállósult becézője. Ezen kívül, hasonló névként felmerült még a Bora, Borka, szimplán Bori név is. Nekem leginkább a Borcsa tetszik. Szerintetek milyen? Vezetéknevünk: Balla

2012. júl. 16. 11:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ez a név szörnyű. Még becézésként talán elmegy, de normál névként egyszerűen nevetséges.
2012. júl. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele az a kislány egyszer felnő. Ha annyira tetszik a Borcsa akkor add neki a Borbála nevet, ami szerintem nagyon szép. Becézni meg úgy becézed ahogy neked tetszik.
2012. júl. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
40 éves ügyvédnő, Dr. Balla Borcsa. Nem irigyelném. Amúgy parasztos, cselédlányos nagyon, de tudom, h most divatosak az ilyen nevek. Ne a divatot nézd, mert az mindig változik! Adj neki szép, klasszikus nevet! A Balla Borbála szerintem szép.
2012. júl. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is inkább Borbála, és úgy becézed, ahogy akarod.

Nekünk Zsófink lesz, de nem Zsófi, hanem Zsófia, ez nekem természetes, hogy becenevet nem adok önálló keresztnévként, bármennyire is divatos manapság.

2012. júl. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, legyen inkább Borbála, aztán úgy becézed, ahogy tetszik.

Én utálnám, ha engem Balla Borcsának hívnának és nem Balla Borbálának.

2012. júl. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó,ne haragudj!De nekem a Borbála sem tetszik.
2012. júl. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Borbála egészen biztos, hogy nem lesz! A férjemnek és nekem sem tetszik. A Boróka is felmerült, talán az is valamivel elfogadhatóbb (úgy látom...). Szerintem, mire a mi kicsikénkből 40 éves ügyvéd nő lesz, már természetes lesz, hogy a lakosság 80%-nak különleges, nem megszokott, meghökkentő neve van. Éppen ezért nem tartom jogosnak, hogy a Borcsa nem elfogadható:) De köszi szépen mindenkinek a véleményét!
2012. júl. 16. 15:04
 8/22 anonim ***** válasza:

Borbála az egyik kedvenc lánynevem, látom nektek ez a verzió tuti nem játszik. Amíg az emberek úgy gondolkodnak a Borcsa, Marcsa, Julcsa, Ancsa nevekről hogy cselédlányos, addig nem gondolnám h mire felnő, természetesen fog hangzani vagy sok ilyen nevű felnőtt nő szaladgál majd az utcákon.

Az én sorrendem aszerint hogy én hogy adnám:


Balla Bori

Balla Borka

Balla Boróka

2012. júl. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen igazad van kedves kérdező! Most mindenki furán néz, hogy majd mi lesz szegény gyerekkel ha nagy lesz és valami doktori végzettsége lesz. Mire a most születő kisbabák odakerültnek, már nagyon sok mindenki lesz úgy felnőtt nő, hogy fura vagy éppen beceneve van. Személyes véleményem erről pedig annyi, hogy például én csak azért nem váltanám le mondjuk az orvosomat/ügyvédemet stb. mert nem olyan neve van amit megszoktam. :)
2012. júl. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nekem is kicsit fura a Borcsa mint keresztnév, nagyon beceneves. A Borsa sokkal jobban tetszik. A Boróka is jó, bár most kezd gyakori lenni, de egy nekem kedves növény :)

Balla Boróka nagyon jól hangzik.

Én a kislányomnak majd a Bíbor nevet szeretném adni, azt is lehet Bori, Borcsi ,Borka, Borcsa becézéssel használni, szerintem.

Boldog babavárást!

2012. júl. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!