Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekem hamarosan betölti a...

Dlkdlk kérdése:

Gyermekem hamarosan betölti a 2 évet, gyedről gyesre szeretnék menni. Ki kell vennem a szabikat a cégnél mielőtt gyesre megyek, vagy elég a gyes lejárta után. A gyest tárgyhoban, vagy utolag utalják?

Figyelt kérdés
augusztus1.-én lesz 2 éves akkor augusztsbanén még meg kell kapjam a teljes havi gyedet,ami ha jol sejtem juliusra jár nekem?2.-tol ki kell vennem a szabikat,vagy mehetek egyből gyesre?Ha igen akkor 2-31 jár nekem gyes augusztusra,auzt mikor fizteik,tehát tárgyhonapban,vagy csak utolag szeptemberben?

#gyedről gyesre válltás
2012. júl. 16. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A gyest utólag fizetik, augusztusban még a júliusi gyedet fogod kapni. A szabikat csakis a munkába állás előtt lehet kivenni. Ha még nem szándékozol visszamenni, akkor csak a gyes után kell kivenni a szabikat.
2012. júl. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha gyesre mész, akkor fizetésnélküli szabira kell menned. Írnod kell a munkáltatónak, hogy otthon maradsz gyes alatt és hogy 1évre adjanak fiz.nélküli szabit. Plusz igényelni kell a MÁKnál a gyest, amit visszakapsz, azt be kell vinni a munkahelyedre. És úgy tudom, adott hónapra utalnak.
2012. júl. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Tárgyhót követő hónapban utalják, tehát utólag.


Augusztusban még GYED-et kapsz, szeptembertől GYES-t.


A fizetés nélküli szabadságot illetően nyilván a GYED-hez is igényeltél már, tehát csak abban az esetben kell új kérelmet beadnod a munkáltatóhoz erre vonatkozóan, ha az időtartam csak a GYED idejére vonatkozott, a GYES-re nem.

Ha már eleve úgy kérted hogy a gyermek 3 éves koráig fizetés nélküli szabadságon szeretnél maradni, akkor nincs teendőd a munkáltatóval kapcsolatban.


Mivel a MÁK ügyintézési határideje a GYES- t ( is) illetően 30 nap, úgy időzíts, hogy a kérelmet a folyósítás előtt legalább 1 hónappal ( azaz július vége- augusztus eleje között) add be.

2012. júl. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.Így legalább tudom mire számítsak nagyjából::)
2012. júl. 17. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!