Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ígényelhetem úgy a családit,...

Ígényelhetem úgy a családit, hogy csalok kicsit benne?

Figyelt kérdés
nem vagyok egyedülálló,mégis ígényelhetném úgy,mivel a párommal nem vagyunk összeházasodva illetve nem vagyunk egy lakcímre sem bejelntve? Lehet csalni? Vagy inkább hagyjam veszni azt a havi 3000 Ft-ot?

2012. júl. 19. 08:43
1 2
 1/15 gelazso ***** válasza:
19%
lehet. ez nem csalás
2012. júl. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
lehet. nem bizonyítható hogy együtt vagytok. Más is így csinálja.
2012. júl. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Én azért nem merném, hogy ha mondjuk szét megyek a párommal, és osztozkodásra kerülne sor, akkor minden az övé lehet, hisz egyedülálló vagy, a családi pótlékot is úgy kérted, így vagy nyilván tartva, nem mint házas, vagy élettársi viszonyban élő.
2012. júl. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Csalni mindig lehet.

Csak ha véletlenül kiderül, akkor kamatostól kéri vissza az Államkincstár.


A szomszédunk így járt, egy jóakarója bejelentette, kijöttek környezettanulmányra, és leírták, amit tapasztaltak - apukát megvárták a munkából hazajövet, és nyilatkoztatták, hogy ő él-e itt, ha nem, akkor kérik a nevét annak, aki itt él (nyilván tele volt a lakás pasiholmikkal is, hiszen velük élt) és mióta lakik velük. Megkérdezték a szomszédokat is, persze ők jóhiszeműen elmondták, hogy ők ilyen szép család, mindig együtt éltek.

Most próbálnak valami méltányosságot kapni, mert a kisebbik 7 éves, a nagy 9, és kamatokkal együtt több, mint 500 ezret követel rajtuk a MÁK.


Persze ez nem általános, hogy megtörténik, de ők is azt hitték, hogy majd mással eshet csak meg, velük nem, aztán tessék. Személy szerint én parás vagyok, havi 3000-ért nem kockáztatok.

2012. júl. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
na lehet én sem ... :/
2012. júl. 19. 09:46
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Amikor igényled a családipótlékot, ott van egy rész, miszerint "büntetőjogi felelősségem tudatában nyilatkozom" a családi állapotról...
2012. júl. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Én nem mernék havi 3000 FT-ért (többért sem) csalni a helyedben. Tényleg csak egy "jóakaró" kell, kimennek leellőrizni, és egyáltalán nem számít, hogy össze vagytok-e házasodva, és ki hova van bejelentve, ha bizonytható, hogy együtt éltek/éltetek, és csaltál, akkor kamatostól be fogják rajtad hajtani a pénzt (jogosan).
2012. júl. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon tisztességtelen dolog... Aki ténylegesen egyedül él, az megérdemli, de akinek van párja, mire fel venne fel több pénzt?!Meg is érdemli aki lebukik. Havonta csak 3eft lenne a becsület? Elszomorító.
2012. júl. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
mint írtam utolsó nem kockáztatok...jó lenne ha a válaszokat is végigolvasnád.
2012. júl. 19. 12:04
 10/15 gelazso ***** válasza:
7%

nem éltek együtt. két háztrartást fenntartani, utazgatás.stb


miért csináltok neki rossz lekiismeretet?

igényeld meg nem lesz baj

2012. júl. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!