Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van a gyermekgondozási...

Miért van a gyermekgondozási táppénz, ha igazából nincs lehetősége kivenni a szülőnek, mert akkor az állásával játszik?

Figyelt kérdés

Még ha vissza is tud menni a régi helyére az anyuka, nem nézik jó szemmel, ha ő sokszor táppénzre meg a gyerek betegsége miatt. De hát ezen túl kell esni. De attól anyuka a fennmaradó időben 100%-os munkaerő és ha akad olyan munkáltató, aki ezeket a nehéz helyzeteket meg tudja oldani, abban biztos lehet, hogy az anyuka hűséges lesz és nem fogja soha sz...ban hagyni.

Persze én értem, hogy a munkáltatónak is rossz, hogy hol van anyuka, hol nem bent a munkahelyen, de miért nem lehet valami megoldást találni erre? Hogy az anyuka is nyugodtan elmehessen a gyerekével táppénzre és a munka se álljon meg, torlódjon fel. Miért nem oldja meg az állam ezt valahogy? Pl ilyenkor nagyon kedvező feltételekkel alkalmazhasson valakit a munkáltató beugrósnak, vagy ilyesmi. Vagy aki helyettesíti az anyukát, illetve a saját munkáján felül elvégzi az ő munkáját is, az kaphasson többet, vagy valami ellenszolgáltatást érte. Persze a munkatársakat is meg lehet érteni, hiszen fizethetnek akármennyit, ha állandóan bent kell lenni a másik helyett. De akkor miért nem lehet erre valami megoldást találni? Hogy mindeki jól járjon? Hiszen anyuka nem szórakozásból ment vissza dolgozni és adta be a gyermekét, viszont arról sem tehet ha a gyerek beteg, vagy betegesebb. Más hogy oldja meg ezt? Ha nincs segítség? Éhenhalnak otthon, mert képtelenség dolgozni ha a gyerek kéthetente beteg, vagy mi? Találjon már ezekre a dolgokra valaki valami megoldást!

Ja és még arról nem is beszélek, hogy aki új munkahelyen kezd, annak alapjában választania kell, hogy a gyereke és a munka között. Mert ha beteg akkor másra kell bízni, ha van kire, de akkor is iszonyat érzés, mikor 40fokos lázzal más van vele, nem az anyukája. Vagy nem dolgozik, de akkor kikötnek mindent és éhenhalnak. A gyerek is.

Van erre megoldás? Hogy lehet ezt túlélni?

Tehát úgy gondolom, hogy a gyermekápolási táppénz nagy kamu. De a feltételeket nem teremtik meg hogy anyukát ne lehessen ez miatt kirúgni. Illetve utána se, még próbaidő alatt sem. Hiszen mindig azon sír az állam hogy az anyukák nem akarnak visszamenni dolgozni, kivárják a három évet. De közben meg aki vissza akar menni 2 éves korába, vagy előbb, annak nagyon keményen meg kell küzdenie a gyerek és a munkahely között. Ahelyett, hogy a gyermekápolási táppénz idejére találnának valami megoldást, hogy az anyukának is biztos helye legyen, a munkája is el legyen végezve addig, de ne úgy hogy másik kolléga a saját feladatán kívül plusz teherként kapja meg minden alkalommal és ezzel kiutáltatva legyen a kismama.

Remélem van aki megért engem és amiket ide leírtam. Én nagyon szomorú vagyok.

Ha van valakinek valami jó ötlete írja le, és aki a tűz közelében van tegyen valamit, hogy az aki dolgozni akar, de a gyereke beteges annak is legyen kiút, remény, ne a reménytelenség, a pénztelenség. Hiszen dolgozni akar, előbb mint három év lejárta.


2009. júl. 14. 22:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Természetesen azért kirúgni senkit sem lehet, mert táppénzen van a gyereke jogán. Úgyan úgy, ahogy a saját jogán táppénzen lévőt sem. A felmondáshoz ilyenkor mindenképp valami más ok kell, hogy legyen. ha nem így van, ha mondvacsinált az ok, akkor mindenképp munkaügyi bírósághoz kell fordulni. Érdemes elolvasni a Munka Törvénykönyvét, hiszen jogállamban élünk, azaz a törvény mindenkire vonatkozik és azt egyetlen munkáltató sem szegtheti meg.

Természetesen van lehetőség munkaerő kölcsönzésre, több cég is foglalkozik ezzel, de a magyar foglalkoztatáskultura még nem jutott el oda, hogy ezt a lehetőséget a helyén kezelje.

A munka jellegétől is függ, hogy valakinek a hiányzása mekkora kárt okoz, mennyire tartja fel a munkát. Rengeteg variáció van és azoknak rengeteg megoldási lehetősége.

A saját példámat tudom leírni. Két és fél évesen ment bölcsibe az első lányom, én akkor egy kis jegyirodában dolgoztam, ahol mindent én csináltam az értékesítéssel kapcsolatban. Egy kolleganőm volt, aki mással foglalkozott. A főnök nem volt különösebben megértő, pedig nő volt 2 gyerekkel. De amikor kellett nyugodt szívvel otthonmaradtam a gyerekkel, pl. köldöksérv műtétje volt. Apával elosztottuk, Ő maradt két napot otthon és hármat. Amikor a szeme gyulladt be, akkor orvos után bementem dolgozni és a kislányom ott rajzolt mellettem addig. Ha nem tudtam bemenni, akkor a kolleganő megpróbált helyettesíteni, ha valami fontos volt és nem értett hozzá, akkor felhívott és végig e-mailen tartottuk a kapcsolatot. A második lányom másfél éves volt, amikor dolgozni mentem napi 4 órában, közönségszervezéssel foglalkoztam, ott is csak én foglalkoztam ezzel. Már az elején megbeszéltük, hogy ha beteg a gyerek otthon maradok vele, pedig rá a nagyszülők vigyáztak. Csak az volt kérésük, hogy hívhassanak, ha van valami és e-mailen is legyek elérhető. Működött. Most a harmadikkal vagyok itthon és mindkét helyre várnak vissza.

Éreztem az írásodból, hogy most nagyon el vagy keseredve, de próbálj meg optimistán gondolkozni, mert úgy sokkal könnyebb megoldani a felmerülő problémákat. Sok boldogságot nektek!

2009. júl. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!