Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek szép név az...

Atterineh kérdése:

Szerintetek szép név az Ariella? Na és a tünde? Nőies nevek? Ha igen melyik tetszik jobban?

Figyelt kérdés

Most születik egy kislányom és még nem tudom mi legyen a neve az apja neve farkas így a lányunk is farkas lesz.

1. Farkas Ariella Tünde

2. Farkas Tünde Ilona

ezeket a neveket választottuk de még nem tudok dönteni mind a kettő tetszik de a ti véleményetekre is kíváncsi vagyok!

előre is köszi :))



2012. júl. 22. 15:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Tünde szerintem jó név, nőies, kedves, felnőttnek és gyereknek is.

Ilona abszolút nem tetszik, Ariella sem, nekem nagyon mesefigurás név.


Nálunk is 2 keresztnevük van a gyerekeknek.

esetleg Tünde Anita, Tünde Edina, Tünde Miléna?

2012. júl. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Az Ariella-ról nekem a kis-hableány jut eszembe, semmiképp nem adnék mesehős nevet a gyermekemnek, nekem ez annyira kizárt mint a Hófehérke.

A Tünde nekem nem tetszik igazán, én nem tartom nőiesnek, a tündér szóból származik nekem, ez a tündér nekem nem egy nő.

Az Ilona szerintem nem rossz név, sok aranyos becézője is van.

A Zsuzsanna szép név, húgom is így hívják, sőt van Farkas Zsuzsanna nevű ismerősöm is.

Nekem a Farkas Ilona Tünde, Farkas Zsuzsanna Tünde párosítások tetszenek.

2012. júl. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Pont ma jutott eszembe, hogy adja még valaki a Zsuzsanna nevet? Semmi közöm a névhez, csak valamiről beugrott. Erre ma ezt a nevet írod! Nagyon jó!

Amúgy ez tetszik a legjobban.

2012. júl. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

13-nak: Zsuzsannával kapcsolatosan.

Én egy kisgyerek Zsuzsit (hiv. Zsuzsanna) ismerek csak (egyik unokatesóm kislánya), rajta kívül senkit, persze felnőttet meg rengeteget 30+ korban.


A statisztika szerint 2008ban, 2010-ben és 2011-ben már nem szerepelt a 100 leggyakoribb újszülött név között, 2009-ben a 95. volt, 121 kislány kapta ezt a nevet 1. keresztnévnek abban az évben.

2012. júl. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Farkas Tünde (Zsuzsanna)
2012. júl. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
51%

Nekem tetszik a Tünde, viszont sem az Ariella sem az Ilona nem jó választás, az egyik túl mesés, sokan csúfolnák és a Tündével sem illik egybe. Az Ilona sem olyan név, amit adnék a gyereknek, mert régies, és lehet hogy ez miatt is csúfolnák.

Nekem egyik kedvenc nevem a Norina, nem erőltetés meg erőszakoskodásból írom, de szerintem ez passzol a Tündéhez is meg a vezetéknévhez is. :)

Vagy ha mindenképp két nevet akartok, akkor keressetek más neveket, van még rengeteg szép név. :)

2012. júl. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
írd majd meg szülés után, hogy végül hogy döntöttetek!
2012. júl. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat de mint ki derült az orvos hibázott és kisfiunk született :) ezek a mai orvosok mindenben hibáznak -.- nem tudom hogy hihete azt hogy kislány

na de végül Farkas Armand lett a neve :)

2012. aug. 10. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!