Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves szülők! Véleményetek...

Kedves szülők! Véleményetek szerint okos dolog-e a kislányomat vallásos bölcsiba, oviba, később iskolába járatni, valamint ha igen, melyen bölcsi, ovi, stb. volna a legelfogadhatóbb?

Figyelt kérdés
2012. júl. 23. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem járatnám vallásos intézménybe. Velem a katolikus óvoda utáltatta meg a keresztény egyházat, szóval ódzkodom ezektől. Ha majd felnő, eldönti miben hisz, nem erőltetnék rá semmit, mert az csak ellenkezést szül.
2012. júl. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak lányiskolába ne írasd. Én egy ilyenbe jártam 8 évig, nagy hiba volt.
2012. júl. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Szia:)

Én általánosba vallásos suliba jártam,azaz csak 1 évet,mert akkor lett az... :)

Jó volt látni ahogy a kicsit imádkoznak,evés előtt-után,tanulás előtt után :D sok mindenre megtanítanak,és akik oda járnak általában jobb emberek lesznek:) Én Római katolikusba jártam,és szerettem. Most a középsuli ahova megyek görög katolikus lesz,de tanítanak római katolikust is:) a te döntésed h szeretnéd-e. :) hány éves a gyerek?

2012. júl. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha hívők vagytok és gyakoroljátok a vallásotokat, akkor járasd olyanba. De csak azért, mert pl. jó híre van az adott iskolának vagy mert ott majd biztos nem züllik el, azért fölösleges. Ja és ha majd később ő úgy érzi, hogy nem szeretne tovább vallásos iskolába járni, hanem egy sima államiba, akkor engedd meg neki, hogy váltson!
2012. júl. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Jubilee ***** válasza:
82%
Nekem egyházi óvodába jár a kisfiam. Nem erőltetnek semmit a gyerekekre. A gyerekek szép és jó dolgokat tanulnak az a saját értelmi fejlettségüknek megfelelően. Én nem bántam meg, hogy a gyermekemet vallásos légkörben tudom nap, mint nap.
2012. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Intézmény függő. Semmiképpen nem íratnám olyanba, ahol bármit is erőltetnek.
2012. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Én református óvodába jártam és én azért tartom jónak, mert játékosan tanultunk a Bibliáról. Nem lettem megszállott vallásos, pedig nálunk mindenki imádkozik esténként, kiskoromban minden vasárnap még templomba is jártunk. Nincs bajom a vallással, ünnepeken még templomba is megyek a családdal, de én már másban hiszek, a buddhizmus közelebb áll hozzám.:) Szóval nem volt nagy hatással rám, de az alapműveltséghez mindenképpen hozzátartozik nálam a Biblia ismerete, úgyhogy nem veszítettem semmit.:)
2012. júl. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem sem erőltetnek semmit. Én abból indulok ki, hogy a szomszéd gyerekei keresztény oviba járnak, pedig a család jehova és még karácsonyfájuk sem volt soha a gyerekeknek.

Én mondjuk inkább ha suli akkor valami nyelvi suliba íratnám. Mondjuk egy két tannyelvűbe.

2012. júl. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tudjátok én római katolikus vallásúnak vagyok keresztelve, csak éppen ateistának érzem magam, ám egy katona ismerõsöm olyan hatást gyakoeolt rám azzal, hogy a két pici lányát a jezsuitákhoz járatja, hogy elgondolkodtam azon, tán nekem is egyházi bölcsibe, oviba, suliba kéne járatnom. A párom már nézett is egy református bölcsit, ahol ovi is van. A római katolikus bölcsit kategórikusan ellenzem!
2012. júl. 24. 00:49
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ahhoz, hogy valakiből vallásos, erkölcsös, sőt "jó" ember legyen, nem szükséges semmit ráerőltetni. Például engem és testvéreimet kiskorunktól kezdve templomba járatott édesanyám, nálunk is természetes volt, hogy elalvás előtt imádkozunk, mi több, testvéreim és én is felolvastunk, ministráltunk vasárnaponként (én még most is).

Nem jártam/járok vallásos intézménybe, és anyukám is körülbelül tizenkét éves koromtól kezdve nem szól rám, hogy menjek templomba. Ha akarok, megyek, ha nem, nem. Szóval semmi kényszer.

A családomból mára csak én járok igazán rendszeresen misére, maximum még anyukám, ha teheti.

Persze nem ezen áll vagy bukik a dolog, mert a hit legbelül van. Bár ahogy a kommentekben olvastam, nem is ez lenne a lényeg...

Mindenesetre én nem tudom, hogy ha gyerekem lesz, vallásos óvodába fogom-e küldeni. De az általános iskola ötletét már inkább támogatom. A középiskolát pedig majd eldönti Ő maga.

2012. júl. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!