Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az orvos adthat ki igazolás...

Az orvos adthat ki igazolás arról, hogy már két és fél hete itthon vagyok beteg állományban?

Figyelt kérdés
De még nem írt ki?Mert ma kaptam a munkáltatomtól egy levelet amiben azt írtta,hogy április 21-e óta nem jelentkeztem be a munkára,holott én beszólttam telefonon,hogy nagyon beteg vok.És a levél kézhezvételétől számított 24óra múlva nem jelentkezek vagy nem mutatok fel egy hivatalos papírt,hogy ténylegesen táppénzen vagyok akkor azonnali hatállyal felmond.De menni nem nagyok tudok,szerintetek el kell fogadnia úgy hogy feladom neki postán,már ha ad az orvosom ilyen papírt.
2008. máj. 6. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Hetente kell az orvosoknak leadni a táppénzesek névsorát a TBfelé.Nevelőapám házi orvos,így járts vagyok a témában.Tehát hivatalosan képtelenség,hogy visszamenőleg lejelentsen.Hogy fű alatt lehet-e intézni.

Ha viszont ő felvett táppénzre már a betegség elején akkor az más.Akkor hívd fel a munkáltatót,és mondd meg neki,a dokitól kérj egy igazolást,és elsőbbségivel ajánlva add fel.

A munkáltatódnak meg azért ilyen sürgős,mert évente az első 15 nap táppénzt nekik kell kifizetni,és nem az állambácsi mondja.Mivel ez eléggé súlyos indok,így azonnali hatállyal felmondhatnak,aminek a következménye,hogy csütörtöktől nincs munkád.

Tanulság:A szó elszáll az írás megmarad.Legközelebb nem csak szóban jelented le a problémát,hanem írásban is.

2008. máj. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A háziorvos sztem adhat ki igazolást.De én a helyedben beszélnék a főnökkel.Amúgy meg ha terhes vagy én úgy tudom nem is rúghat ki.Valószínüleg nem tud róla miért is vagy táppénzen.A háziorvoshoz meg menjél,mert 2 hetente ad papírt
2008. máj. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azonnal hívd fel a háziorvosod, hogy menjen ki hozzád mert nekik is le kell adni hetente , hogy kit írt ki és utólag nem nagyon tud mahinálni.Ne játszál ezzel, nem most kellene, hogy kirúgjanak.
2008. máj. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:Most értem haza a dokitól és adott ilyen táppénzes igazolást,amit még ma be kell hogy vigyek a gyárba,mert a könyvelőnek is le kell adni ezeket.Mondták hogy semmi baj nincs,nem rugnak ki,csak nekik ez kell.
2008. máj. 7. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!