Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyakutyáknak szülés után...

Az anyakutyáknak szülés után mindig olyan furcsa szaguk lesz, nem büdös tulajdonképpen csak más, erős "szoptatóskutyaszagot" árasztanak. Vajon az anyukáknál is érezhető illatváltozás szülés után, szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
2009. júl. 16. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nyomjuk el tusfürdővel és parfümmel akkor igen,érezhető,de lehet hogy amúgy is.
2009. júl. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen. A tesztoszteron több lesz a nő illata erősebb lesz, ami taszíthatja a párját egy ideig. NEM MINDENKINÉL vagy így, de ez a normális, márha ezzel a csodás kutyás példával jöttél... az anyakutya is taszítja a hím kutyát, mert a szülés után, szoptatás alatt nem párosodnak.

Egy kívülálló számára a nő illata édes lesz, még ha nem is ismerte előtte, tehát igen érzhetően más.

Érdemes ilyenkor többször megmosakodi /higiéniai szempontokból is/, a parfüm vagy illatos dezodor nem ajánlott, mert a baba összezavarodik, nem érzi az anyja illatát. Az első néhány hétben érdemes volna az anyának a babával aludni, külön apától, ami több szempontból is előnyös.

Ha már itt tartunk, ez az állatoknál is megfigyelhető..../hogy juthat ilyen hasonlat eszedbe...:-DD/

2009. júl. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is éreztem magamon, nagyon zavart, de férjem például szerette. A szoptatás befejezése után kb. két hónappal már teljesen eltűnt, és a "szagom" is a régi. Az átható tejszag nem volt zavaró, inkább alul voltam más minden erőfeszítésem ellenére.
2009. júl. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

természetesen tapasztaltam, ezért is jutott eszembe.

gyerekkoromban volt egy törpe uszkárunk, és egy pulikutyánk is, mindkettőnek volt illata szülés után kb. 2 hétig lehetett jobban érezni.

2009. júl. 16. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!