Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyedem és szabadságaim letelte...

Gyedem és szabadságaim letelte után 6 órába szeretnék visszamenni dolgozni. Köteles a munkáltatóm 6 órába visszavenni?

Figyelt kérdés
Ki milyen jogszabályt ismer erre? Jövőhét csütörtökön megyek fel a munkahelyemre és nem szeretnék teljesen tudatlanul felmenni. (Szerintem egyébként ki akarnak rúgni. Ha kirúgnak akkor minden esetben jár végkielégítés ill. a munkaügyi központtól munkanélküli segély? )
2012. júl. 27. 07:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom 4 órában köteles, 6 óra megegyezés tárgya. Ha nem szűnt meg a pozíciód nem rúghat ki, semmiképp ne írj alá semmit rögtön, hanem nézesd át, mert a munkavállaló tájékozatlanságára építenek.
2012. júl. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az üzletágam megszűnt, így a pozícióm is...
2012. júl. 27. 08:34
 3/5 anonim ***** válasza:
oh akkor már nem könnyű, mert ebben az esetben valóban elküldhetnek, de ha GYESen maradsz máshol még vállalhatsz 4-6 órában munkát.
2012. júl. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Július 1.-től ha megszünteted a fizetés nélküli szabadságodat, tehát nem maradsz GYes-en és vissza szeretnél menni a gyerkőc 3 éves kora előtt, nem köteles visszavenni, főleg ha már a munkaköröd/pozíciód sincs meg.És ha nem tud más (az eredetihez hasonló) munkakört felajánlani, már nem küldhet állásidőre az alapfizetésedért, hanem kirúghat.

Viszont ha rendes a munkáltatód és annak ellenére, hogy megszűnt a pozíciód, tud adni hasonló feladatkört, köteles részmunkaidőben visszavenni (ami ugye eddig csak közös megállapodás kérdése volt).

2012. júl. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem vett vissza a munkáltatóm sem rész-, sem pedig teljes munkaidőbe... Szeptember közepével megszüntetik a munkaviszonyomat.
2012. szept. 5. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!