Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mitől hízok? Hogyan...

Anyukák! Mitől hízok? Hogyan fogyhatnék le?

Figyelt kérdés

9 hónapja szültem a lányom, 50 kiló voltam, amikor kijöttünk a kórházból.

3 hétig szoptattam, sajnos betegség miatt elapadt a tejem.

És mégis, azóta 8 kiló pluszt szedtem magamra, és nem értem, hogyan, mitől, miért! Tudom, ez legyen a legnagyobb gondom, de sajnos a munkám megkívánja, hogy beleférjek a ruháimba... 3 hónap múlva mennék vissza heti 2-3 napot dolgozni.


Sosem voltan nagy étkű, napi egyszer eszek, akkor is keveset. Sok folyadékot iszom, naponta kétszer tornázom fél órát, mikor a lányom alszik. És mégis hízok, mint akit tömnek! És nem tudok lefogyni, egyszerűen nem megy, egyetlen árva kilócskával sem vagyok könnyebb, holott még az egyszeri evésem adagját is csökkentettem.


Sajnos az anyagiak miatt muszáj visszaállnom dolgozni, de ha nem megy le ez a nyolc kiló, akkor nem fognak visszavenni - ezt ki is kötötte a főnököm. Mit tehetnék még? Már komolyan az étvágycsökkentőn filózom, de tudom, hogy felesleges, mert így is alig eszek. :(


2012. júl. 27. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigyeddel nincs gond? Vagy nem lehet valami hormonális dolog a háttérben?

Egyébként a napi egyszeri evés nem a legjobb módja a fogyózásnak. Mivel ha a test nem kap rendszeresen legalább kis mennyiségű táplálékot, akkor elkezd tartalékolni és raktároz.

2012. júl. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha már nem szoptatsz, és mozogsz is, akkor próbálj ki valami fogyós készítményt (tea, vagy kapszula)!

Én ezt tenném a helyedben.

2012. júl. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet hormonális oka is valóban.

Meg a naponta többször keveset evés is jól jön. Sok zöldség, gyümölcs.

2012. júl. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos az a baj, hogy mindig ilyen voltam, nem tudok többször enni, 15 éves korom óta csak egyszer eszek naponta - nem azért, mert féltem a súlyom, erről szó sincs. Csak nem vagyok éhes. Mióta a lányom megszületett, még kevesebb időm van a táplálékbevitelre, szóval délután eszek pár falatot abból, amit a férjemnek megfőzök, és ennyi.


A pajzsmirigyemmel elvileg nincs gond, hogy hormonális lenne-e... nem tudom. Ha hormonális lenne, akkor többet híznék és gyorsabban, nem? Most megálltam ennél a 8 kilónál, és stagnál.


A fogyibogyókkal az a bajom, hogy azok is étvágycsökkentők, de tudom, hogy ezt nem engedhetem meg magamnak, mert ha semmit sem eszem, akkor energiám sem lesz, sőt, egyéb problémát is okozhat: vérnyomásingadozás, ajulás, stb. Sajnos nem vagyok annyira "elhízva", hogy ilyen tablettákhoz kelljen nyúlnom, több veszélyt látok benne, mint lehetőséget.

2012. júl. 27. 11:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyordan keress másik munkahelyet.
2012. júl. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ahha, köszi. Igen, vidéken, ahol még a WC-s néni állására is 72-en jelentkeznek, nyilván pikk-pakk találni fogok egy olyan állást, ami fizet olyan jól, hogy megérje visszamennem dolgozni.
2012. júl. 27. 15:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Az viszont elég durva diszkriminációnak számít, ha a főnököd kijelenti, hogy 8 kiló plusszal nem vesz vissza. Ha nem tudsz másik helyet keresni, akkor fordulj a munkaügyi bírósághoz illetve az ombudsmanhoz.
2012. júl. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jótanácsot, de az a baj, hogy ezt nem értheti az, aki nem benne él.

Itt tényleg nincs semmi munkalehetőség, ritka szerencse, hogy engem ide felvettek, 4 év eredménytelen munkakeresés után, az pedig még nagyobb áldás, hogy szülés után is visszavárnak.

Ha bírósághoz, ombudsmanhoz fordulok, az egyrészt hosszú időbe telik (s addig semmi pénzem, az ombudsman nem fizeti addig helyettem a rezsit), másrészt kérdéses volna a siker, hiszen azzal a kikötéssel vettek fel minden eladót, hogy az új áruk katalógusképét velünk készítik el. Ezért írtam, hogy fontos, hogy beleférjek a ruháimba.

2012. júl. 27. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!