Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Gyerekvállalás...

Anyukák! Gyerekvállalás nehézségei és párkapcsolati válság összefüggései?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, a gyerekvállalás okozhat törést egy kapcsolatban? A gyerek nagyobb figyelmet kap, és a pár elhanyagolja egymást? Vagy a sok gond, aggódás miatt a felek nem tudnak egymásra már odafigyelni?


Férjemmel 12 éve vagyunk együtt, kislányunk 2 éves. Nagyon sírós baba volt (reflux és egyéb gondok miatt), nagyon sok figyelmet igényelt, és akkoriban jóval kevesebb idő jutott egymásra a férjemmel. Most sem egy egyszerű eset. Nagyon aranyos, okos, de egész napunkat kitölti, sokat szenved, hisztizik...bár talán már csak én veszem ezt nehéz feladatnak, nem tudom.

Bár voltak napok, amikor kikapcsolódtunk a férjemmel, és addig anyukám vigyázott a kicsire, tehát tudtunk kettesben lenni valamennyit, de valahogy mégis egy kisebb szakadék keletkezett közöttünk mióta megvan a lányunk.

Tudom nekünk kell megbeszélni, és a megoldásra is jó esélyt látok, mert tudom, hogy szeretjük egymást.

Csak kíváncsi vagyok, hogy másnak is hozott párkapcsolati nehézségeket a gyermek születése? S miként tudtátok ezt orvosolni? Vagy hogy másnak sem olyan rózsaszín ködös az élete, mint azt egyes családoknál látni?

Tudom, hogy a gyerek nem tart össze, de azt sem hittem volna, hogy szétszedi a feleket...vagy lássak bele mást a dologba, és keressek még mélyebb problémákat?


Köszi mindenkinek, aki elmeséli saját történetét, saját érzéseit és nehézségeit!



2012. júl. 26. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kis korkülönbséggel van két kicsi (így is terveztük), tehát ha lehet mondani, még kevesebb az időnk egymásra, kevesebb az energiánk. Viszont minket még jobban összekovácsolt, hogy családdá váltunk, egymás cinkosai vagyunk jó értelemben. Ahhoz ragaszkodunk, hogy minden este legyen legalább fél óránk egymásra, hogy összebújhassunk, egymás mellett feküdhessünk és beszélgethessünk. Akkor is, ha végig ásítozzuk esetleg ezt az időszakot, mert valamelyikünk nagyon fáradt. Szükség van a beszélgetésekre, az érintésre. Így tudunk jól aludni, így tudunk reggel feltöltődve ébredni, még akkor is, ha éjjel esetleg valamelyik gyerekhez többször fel kellett kelni valamiért. Nálunk ez is az intimitás része, nem csak a szex. Így tudjuk, hogy mi jár a másik fejében, merre megy az élete, mi történt a munkahelyén, mi nyomasztja, mi teszi az adott helyzetben boldoggá. Szóval nem csak elmegyünk egymás mellett, hanem legalább esténként ott vagyunk egymásnak ugyanúgy, mint régen, a gyerekek érkezése előtt.

Az első időszakban nyilván ezt nagyon nehéz volt megvalósítani, de ez is egy szokás, amit ki kell alakítani, meg kell találni a helyét a napban.

2012. júl. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Túl még nem vagyunk rajta, így ebben nem tudok tapasztalatot írni, de sajnos mi is úgy vagyunk mint ti :( Kislányom 1 éves, és láthatatlan szakadék van köztünk mióta megszületett, ami néha szűkül, néha pedig egyre nő... ráadásul érkezik a kistestvér, előre rettegek milyen hatással lesz kettőnkre! Mielőtt lehurrognátok, nem arról van szó, hogy felelőtlenül bevállaltunk még egy babát, talán a kérdező érti, hogy szeretjük egymást, ez nem kérdés, együtt képzeljük el a jövőt, de vannak nehézségeink. Most épp mélyponton vagyunk megint, mintha elbeszélnénk egymás mellett, ha én feketét mondok ő fehéret... és a legrosszabb, hogy már vitatkozni sincs kedvem, mert ismerem-tudom az álláspontját, és meg is értem , de elfogadni nem tudom. nagyon nehéz ez, én be merem vallani ,hogy nincs rózsaszín köd , pedig most is azt mondom senki másnak nem szűlnék gyermeket, tehát nem bántam meg, csak nem gondoltam hogy ennyi minden megváltozik... rengeteg példát írhatnék, ha esetleg van kérdésed szívesen válaszolok!
2012. júl. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem saját tapasztalat, hanem szakirodalom: igen, a gyermekvállalás okozhat nehézségeket egy kapcsolatban, nem kell feltétlen mélyebb problémákat keresni, hiszen egy kisbaba/gyerek nagyon nagy felelősség, rengeteg figyelmet, törődést és munkát igényel. Szembe kell nézni ezekkel, tudomásul venni, és segíteni egymást, amennyire lehet, és a sok nehézségnek így lehet később minőségi hozadéka a kapcsolatban, ha mindketten elég érettek és türelmesek vagytok hozzá. A rózsaszín köd meg csak a felszín, nincs olyan ember, aki egy egész életet ebben a ködfelhőben tölt. Az vagy drogos, vagy nem épelméjű.
2012. júl. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

detto lányom két éves a párom uj előrelepési lehetőséget kapott,

10 hetes terhes vagyok. reggel 8 tőle ste 7-8 ig csak a lányommal vagyok én etetem, én főzök és vezetek háztartást én alatatok ö ebbe semmit nem segit. egy kicsit eltávolodtunk egymástól igen , de nem csak az én hibámból.

mert ha még hajlandóságot se akar mutatni hétvégente hogy a lányával legyen töltsön pár órát akkor miröl beszélünk. illetve ha elmegyünk anyomosokhoz mondjuk eszébe nem jutna mondjuk azt mondani menjünk el ketten ebédelni valahova

névnapot és szülinapot sem szereti ünnepelni se az övét se az enyémet se a lányunkét.


szoval erre varjál gombot.... nehéz néha pokli nehéz egy ilyen embrrel együtt élni és igy tágitja a zskadékot.

+ ehhez még a nök iránti tisztelettel is hián van de nagyon!

de szeretem és jo apa lenne ha többet foglalkozna velünk részt akarna venni acsaládi életbe.

holott mikor a lánunk megszületett az mondta csak ö fogja fürdetni a lányát ö dolga lesz nos ebböl kb 10 alkalom volt a többi köynörgésböl

2012. júl. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Tudom, hogy nem vagyok egyedül ezekkel a gondokkal, csak hát mikor az ember szembekerül a helyzettel, akkor nem tudja mit is ronthatott el, és vajon hogyan lehet jól megoldani mindent.

De remélem nálunk is megoldódik, és nektek is kitartást kívánok!

2012. júl. 26. 15:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyétek meg amit főztetek! Ti nők akartok minden félhülyének potyogtatni aki mond 2 szép szót nektek... A félhülye meg azért félhülye mert neki teljesen mindegy, hogy van-e gyerek vagy nincs...Persze általában inkább teher.

Megnyugtatlak titeket, a szakadék azért lett köztetek mert a drága férjecskétek vagy eljár örömlányokhoz, vagy kúrogat valakit a munkahelyéről!

Fel a fejjel már csak 40 évig kell így élnetek, aztán jöhetnek a magányos nyugdíjas évek amikor havi egyszer rátoknyitja majd az ajtót a drágalátos kisgyereketek :D

nov. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!