Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kell tennem, ha táppénzen...

Cs.betti kérdése:

Mit kell tennem, ha táppénzen vagyok?

Figyelt kérdés
06.25-óta táppénzen vagyok. minden 2. héten megyek a dokihoz, aki ad nekem rózsaszín táppénzes papírt. ezzel a papírral mi a teendő? meddig fizeti a munkáltató és mikortól az állam a táppénzt? hallottam már ezt is azt is. szorgalmason postázom kéthetente a munkáltatónak a táppénzes papírokat, de senki nem tud tájékoztatni hogy valójában mit is kellene tennem.

2012. júl. 27. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudok sajnos segíteni, mert én még csak 2 hónap múlva íratom ki magam, de nem értem miért 2 hetente mész? nekem a nődokim is házidokim is mondta, hogy majd 6 hetente kell mennem új papírér...
2012. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Minden naptári évben 15 nap betegszabadság jár, amit a munkáltató fizet, utána jön a TB.

Ha a munkahely TB kifizetőhely, akkor nekik kell küldeni, ha nem, akkor a MÁK-nak.

Első, sajnos 2 hetente kell kiállítani a papírokat, elvileg olyan gyakran jelensz meg felülvizsgálaton, hogy indokolt-e még a táppénz.......

2012. júl. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem havonta egyszer kellett leadnom táppénzes papírt


A nődokitól kértem javaslatot, a munkahelyi doki megírta a táppénzes papírt és azzal meg mentem a titkárnőnkhöz aki intézte a további sorsát, ez egész terhesség alatt így ment

2012. júl. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem (régi rendszer szerint) alanyi jogon 15 napom volt betegszabiként (azt hiszem ez volt a 100%-os) és utána már az állam fizette a Táppénzemet (nem tudom, hogy hány % volt). Ezt mára már megváltoztatták és úgy tudom, hogy 75%-os vagy talán 65%-os a táppénz.. de ennek utána kéne neten járnod. A munka törvénykönyve ad rá választ. 2011-es törvény, azt hiszem 5-6-7. hónapi..


Nekem havonta kellett mennem a háziorvosomhoz és úgy küldtem postán a cégnek, ahol dolgoztam.

Egyébként kb. 5 ezer forinttal kaptam tavaly táppénznél kevesebbet, mint a fizetésem.

A GYED-m is annyi, mintha táppénzen lennék..

Szóval nekem nem volt érvágó.

2012. júl. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt honnan tudom, hogy TB kifizető hely e a munkahelyem?
2012. júl. 27. 14:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Megkérdezed a HR-en.
2012. júl. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 2. válaszolónak nem teljesen van igaza.Amennyiben 9-es-veszélyezetetett terhes-kóddal vagy táppénzen,akkor egyből az OEP fizet(vagyis táppénzen vagy),nincs a 15 napos betegszabadság.Ezt azért is vezették be,mert a táppénz csak 60%,a betegszabi pedig 70%.Nekem nem kifizetőhely a munkahelyem,magam küldöm be a papírt 2 hetente az OEP-hez(így nekem egy hónapban 2x utalnak,BP.).Gyorsabb is,mert tuti,hogy a munkahelyem nem gyűjtögeti,és nem ül rajta.A dokim is nagyon rendes,én csak havonta 1x megyek hozzá,akkor odaadja az aktuálist,és az az utánit is(2x2 hetit).
2012. júl. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kiderült, hogy a munkahelyem TB kifizető, így oda kell postáznom a 2hetente kapott táppénzes papíromat, a többit majd a munkáltató intézi. Azrt köszönöm a segítsgeteket
2012. júl. 27. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!