Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Salus szandált használók!...

Salus szandált használók! Kimostátok már vízzel a szandált? Nem lett semmi baja?

Figyelt kérdés

Kimostam csap alatt a lányom játszószandálját, direkt nem áztattam el az egészet nehogy baja legyen, de szappanos körömkefével a talpbetétet kisúroltam, mert már fekete volt a homoktól, kosztól.

Kétségbe vagyok esve, mert mintha eldeformálódott volna, szerintem még kisebb is lett egy számmal, mert a talpán a bőr összement, még a kemény gumi talp is felhajlott az orránál. ( eddig szép egyenes volt )


Még soha nem jártam így semmilyen cipővel, szandállal, csak most ezzel.

Nekem nincs szerencsém, vagy ez a típus ennyire érzékeny a vízre?

Tudok még valamit csinálni vele?



2012. júl. 27. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem mostam, mert bőr, és a bőrcipőket tönkrevágja a víz. Más típusú bőrcipőben a gyerekem már esett patakba – hullámos lett a talpbetétje, teljesen használhatatlan.
2012. júl. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én már mostam, persze csak a körömkefét vizeztem be. Próbáld ki, hogy a bőr belső részét bekened kézkrémmel (kívül nem jó, mert foltot hagyhat), akkor megmarad a puhasága, nem fog megtörni. Én mindig így szoktam tisztítani, sajnos kefével nem lehet leszedni a koszt róla :(
2012. júl. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A fiam salusban esett patakba. :) semmi baja nem lett.
2012. júl. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fiam is salust hord, én max nedves szivaccsal törlöm át, mert a bőrnek nem tesz jót a víz, de bőrtisztító kencék nem olcsók. Soha egyik lábbelijének sem volt baja.
2012. júl. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Érdekes én nem voltam szívbajos :) Simán bevágtam mosózsákban a salus és szamos szandikat cipőket a mosógépbe kímélő mosásra.


Nem deformálódott, nem lett hullámos, nem ment össze. De mire megszáradtak kicsit bőrápolóval átkentem őket és mintha akkor csomagoltam volna ki a dobozukból olyan új kinézetük lett.

2012. júl. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hát, nem is tudom, mi legyen.


Azt a krémezős dolgot kipróbáltam, valóban jó lett a talpa fogása is. Kicsit meghúzgáltam a szandált, mintha helyreállna a formája a krém miatt, talán visszaengedett a bőr. Ezt még soha nem hallottam:)

Ma megint ez volt a lányomon a játszón, és hát megint fekete a bőr belül, most már lehet a krém is szívja a koszt:)


Lehet, hogy bátor leszek, minden mindegy alapon és berakom én is a gépbe:))))


(nem én pontoztam)

2012. júl. 28. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!