Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A béranyaság Magyarországon...

A béranyaság Magyarországon engedélyezett? Nem pénzért történő kihordásrol lenne szó hanem mert "Neki" nem lehet, de a férjének lehetne. Mit tudtok erről törvényileg?

Figyelt kérdés
2009. júl. 16. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem engedélyezett.
2009. júl. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
SAJNOS NEM engedélyezett.Sőt!Bármilyen formában történik is,büntetik...amennyiben kitudódik.
2009. júl. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokan megkerülik a törvényt!És jól teszik,mert nehogy már a politikusok és hülye törvényeik szabják meg,hogy kinek lehet babája!
2009. júl. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

szomoruan hallom, de köszönöm a válaszokat!

Segíteni szerettem volna a legjobb barátnőmnek:(

2009. júl. 17. 09:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A tövény nem engedi, nem is értem miért-bár ezzel is jól vissza lehet élni, és ezt megértem...

De kisakpu mindenhol van...

2009. júl. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
szia,így hármasban kellene keresnetek egy korrupt,pénzéhes orvost egy ilyen beültetésekkel foglalkozó klinikán(pl.kaáli....)
2009. júl. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pont nemrég volt a tévében erről szó. Ott mondták, hogy nem engedélyezet, büntetik. Czeizel Endre is nyilatkozott és elmondta, hogy engedélyeztetni kellene, mert nagyon sok család van, akiknek csak a béranyaság segítségével lehetne gyerekük! Szerinte ezt nem törvényileg kellene eldönteni, hanem maguknak az embereknek. Sok család van, akik kikerülve a törvény külföldre mennek és ott 'elintézik' a dolgot. Érdemes lenne így utána járni. Nem értem én sem, hogy ha bárki ezzel szeretne segíteni, miért nem hagyják. A pénz meg.... ha van rá, akkor miért ne? Ez szerintem nem egyenlő azzal, ha a már megszületett babákat adják-veszik! Nézz jobban utána, hátha megoldható!
2009. júl. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előttem szólóval!

Sok fórumot, és itt is sok kérdést olvastam már ezzel a témával kapcsolatban, és megmondom az őszintét, szerintem nagyon buta az, aki ezt "gyerek kereskedelemként" illetve pete csere-bere-ként emlegeti!

Azok akik így gondolják, azok csak abba gondoljanak bele, hogy mi lenne akkor, ha nem lehetne csak ezen az úton Saját gyermeke még egyszer elmondom a gyengébbek kedvéért SAJÁT GYERMEKE! Vajon inkább beletörődne?? Lehet!


Lehet az is, hogy inkább a sok árva gyerek közül fogad egyet örökbe, de azt gondolom, hogy a saját gyermeket semmi nem pótolhatja, és mondhat akárki akármit, ez így van!!! Persze ezzel nem az örökbefogadást írom le, hiszen ki ne tudna szeretni egy árva vadóc kislányt?? Vagy egy rosszcsont kisfiút?? Persze, hogy mindenki, de aki megteheti, az miért ne tenné meg, hogy legyen sajátja???


Ha nekem lenne egy barátnőm, aki nem tudna kihordani egy babát, kérdés nélkül belemennék, hogy kihordjam!!! Azt hiszem a magyar ember talál kiutat a kiskapuk között!!! :)

2010. jan. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Üdvözletem.

Kérdésem annyi lenne, hogy van-e valami változás a törvényben, vagy valami kis reménysugár hogy akik természetes úton nem vállalhatnak gyermeket, a "béranyaságot" alternatívaként választhasság.? Sajnos érintett vagyok a dologban és a páromat nem igazán nyugtatta meg hogy elfogadom úgy is hogy nem tud nekem gyermeket szülni.

Gondolom nem 10-15 pár van hasonló szituba. Tehát valamit tuti lehetne az okos emberekkel kezdeni. (törvénnyel)

Üdvözlettel: Miki

2010. máj. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
Nem kéne szélhámosság lehet termékeny nőnek férfira fáj a foga Nem is biztos odaadja kisbabát a kihordó asszony lehet erőszakos ha el akarod venni. Méhátültetésre menjenek Méhátültetésnél Dr Ungár László és Dr Pálfalvi László volt 2007-ben.2014re9 méhátültetés volt Svédországban.2013-ban egy töröknő így teherbe esett.
2014. jún. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!