Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engedélyezett Magyarországon...

Engedélyezett Magyarországon a fül-kupírozás, és a farokcsonkolás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék ezzel kapcsolatban tisztában lenni, és sehol nem találok rá egyértelmű választ! És az orvosok is megosztottak.

Én azt hittem, hogy nálunk is betiltották anno, viszont ma is rengeteg kutya van a kiállításokon, akiknek kupírozva van a fülük stb...


Pl:

[link]


Köszi a válaszokat!


2011. jan. 24. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
most már nem engedélyezett
2011. jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Én is úgy tudom, hogy min. 2-3 éve tilos. De valahol biztos leírják, én egy két klikkre nem találtam.
2011. jan. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon törvény nem tiltja.


viszont már vannak országok, ahol nem engedik nevezni a kupírozott kutyákat, Mo-n, lehet nevezni, max ha olyan a bíró, hátrébb sorol.

2011. jan. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Arról én is találtam infót, hogy Hollandiában Belgiumban Németországban szigorúan tilos....

Sajna nincs időm elolvasni az egész állatvédelmi törvényt :(

2011. jan. 24. 18:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2011. jan. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi, sok időt spóroltál meg nekem, tanulok nagyon!

Még egyszer mindenkinek köszönöm!

2011. jan. 24. 18:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Orvos dönti el de pl van amelyik nem vállal dobit de stafit igen mivel annál nem olyan "nagy" a munka.
2011. jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem 13 évig volt staffim, és anno én kupíroztattam neki a fülét, mert ugye az volt a szokás (15 éve) és nem gondolom, hogy fájt volna neki, vagy állatkínzásnak minősülne. Egy hét múlva semmi nem látszott szinte. Viszont tetszenek bocifüllel is :) Ma már nem kupíroztatnám.

Mondjuk a farok lehet kicsit húzósabb.

2011. jan. 24. 21:05
 9/10 anonim ***** válasza:

miért lenne a farok húzósabb?

általában pár napos korban csonkolják minden fajtánál, de ha pár hetesen kerül rá sor, akkor is kisebb az utókezeléssel járó macera, mint egy fülvágásnál. nem kell állítgatni, vagy kötözgetni.

egyébként nekem is van két fülvágott kutyám, és ugyanez a tapasztalatom, nem viseli meg őket az utókezelés egyáltalán. legfeljebb a gazdinak macera egy helyben tartani egy két hónapos ördögfiókát :D

2011. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Csak azért gondoltam, mert a farokcsigolyánál ugye nagyobb a sebfelület...

A Staffim füle nem volt kötözve, csak öltések voltak benne, meg be volt fújva valamilyen ezüst cuccal :S

2011. jan. 24. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!