Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik csak ritkán látogatják...

Akik csak ritkán látogatják ezt az oldalt/rovatot (Gyerekvállalás, nevelés), nem érzik úgy, mintha a legtöbb anya rosszindulatú, elkeseredett és irigy lenne? Néha csak ámulok a válaszokon.

Figyelt kérdés
Olyan, mintha itt külön más gondolkodású embercsoport gépelne. Vagy az én környezetemben álszent minden anya, mert mi tiszteletben tartjuk egymás nevelési szokásait. Vagy naív vagyok, és a hátam mögött kibeszélnek? :) Itt meg név nélkül lehet mondani bármit?
2012. júl. 29. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Ez ugyanolyan mint a való világ. Nem egyszer, nem kétszer hallottam, h 1-2-3.... összeverődött anya egy 4-et beszélt ki. Mindig van vmi tma: óvoda, iskola, szobatisztaság, és más anyák.
2012. júl. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Hű, nagyon igazad van!!! Tényleg olyan, mintha itt egy külön faj írogatna. Én sehol nem látok ilyen anyukákat (szerencsére) a környezetemben. Én lassan már szerintem nem fogok ide feljárni, mert csak felbosszantom magam 1-2 emberen.
2012. júl. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Senki sem egyforma és ez az élet legszebb dolga. Én megőrülnék, ha még egy ugyanilyen ember futkározna körülöttem. Szerintem hamar diliházba kerülnék.


A gyereknevelés/vállalás is egy olyan kategória, amiben nem hogy az anyukák, de még a több diplomás, egész életükben ezzel foglalkozó orvosok/kutatók sem értenek egyet!

Miért pont itt legyen valamiben is nagy egyetértés?!


Mindenki úgy nevelje a gyerekét, ahogy a saját értékrendjének megfelel.

Ha tetszik valakinek, ha nem én akkor is elfogom engedni a 16-17 éves lányomat éjszaka bulizni a barátaival.

Plusz, leszek olyan szemét, hogy ha lesz barátja, akkor max. 15-16 évesen aludhat vele együtt, de akkor is 17 éves koráig CSAK nálunk !!!


Hidd el, ez sem tetszik mindenkinek .. SŐT (!!!) gondolom neked sem :]]]]

Még sem akadok fent!


A legegyszerűbb egyébként, ha csak olyan kérdésekre válaszolnak az "értelmesebb" szülők, amik konkrétumok.

Mint pl. mennyibe kerül vagy hogyan szültél kategóriák.


Sokan tartalmasabbá teszik a válaszukat pl. a hogyan szültél kérdésre, amire két válasz létezik:

1) természetesen

2) császárral


Ehelyett nem 1-1 szóban írják le, hanem fél oldalban hozzákörítve azt a tényt, hogy ha esetleg császárral szült, akkor is lehet "fas*a anyuka", mert ő is megszenvedett a gyerekért!

2012. júl. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert itt tényleg külön más gondolkodású embercsoport gépel. Rengetegfélék vagyunk, a legkülönbözőbb véleményekkel és nem mindenki tudja elfogadni a másik ember véleményét. De ne érdemes a rosszindulatú, elkeseredett és irigy anyukákkal foglalkozni. Ahogy egyik ismerősöm megfogalmazta: az internet az a hely, ahol akkor is te maradsz a hülye, ha egyébként neked van igazad.
2012. júl. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy miért ne lehetne nektek a legjobb a te döntésed. Én tiszteletben tartom, sőt élőben, hidd el szívesen beszélgetnék róla veled, mert lehet, hogy megtetszene egy-két dolog, amit te gondolsz. Pont erről szól a kérdésem, hogy miért ne lehetne a másfajta nevelés is ugyanolyan jó, mint az enyém, csak azért, mert én nem úgy csinálom. :) HIszen minden ember/gyermek más, és más-más módszerekkel érhető el ugyanaz az eredmény. :)
2012. júl. 29. 14:56
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
3-as válaszolót meg kiegészíteném azzal, hogy nem elég, hogy leírják töviről hegyire a szüléstörténetüket arra a kérdésre, hogy hogyan szültél, de még le is pontozzák a másikat azért, mert ő éppen nem úgy szült. Olyan válaszokat tudnak lepontozni, amin én csak ámulok és bámulok, mert nekem eszembe nem jutna pontozgatni az ilyen kérdéseket.
2012. júl. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem vannak úgy egy páran (sajnos elég sokan), akik itt élik ki magukat, mert otthon elnyomásban élnek és nincsenek megbecsülve.

Meg itt valahogy koncentrálódik az egész, míg a valódi életben azért nincsenek ennyire kihegyezve a kérdések, lásd a szülés-szoptatás témakört. Sosem hallottam még olyanról, hogy az utcán egymásnak estek volna az anyukák, császárosok vs. természetes úton szülők vagy szoptatók vs. tápszerezők :)

Szóval ez is a net egyik áldása, hogy itt jobban ki lehet adni magunkból mindent.

2012. júl. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
de igen :) ezért jövök egyre ritkábban és ritkábban fel....
2012. júl. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!