Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A cukorterheléses vizsgálat...

A cukorterheléses vizsgálat az ugyanaz mint az inzulinrezisztencia vizsgálat?

Figyelt kérdés
Hol tudom megnézni hogy az értékeim jók lettek vagy eltérnek a normáltól?
2009. júl. 17. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Inzulin rezisztencia vizsgálat...ilyen nem létezik... ,legfeljebb inzulin szintet mérnek. A házi orvosod meg csinálja a vércukorszint és inzulin szint mérését is, utóbbinak 1-2 nap után kapod meg eredményét.A vércukor mérését általában ott helyben megmondja neked a dokid új-szúrással vett vérmintából.

Cukor terheléses vizsgálatot kórházak,sztk-k belgyógyászatán szokták végezni,ezt 2 órás különbséggel vett vérből állapítják meg úgy hogy az első vérvétel után megiszol egy bazi nagy cukros löttyöt és 2 óra múlva vesznek újra vért. Ezért nem kell külön befeküdnöd egyébként,de ott szokták elvégezni ,és ezt az időt(2óra) az sztk-ban kell töltened.

2009. júl. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi,cukorterheléses vizsgálatom volt már,csak azt nem tudom hogy ez egyezik e az inzulinrezisztencia vizsgálattal.Amugy van ilyen.
2009. júl. 17. 21:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismét én..Inzulin rezisztencia = Sejtek Inzulin ellenállósága,olyan tulajdonság mennyire képesek a cukrot hasznosítani az inzulin hormon segítségével a sejtek,tehát aki inzulin rezisztens,annak nehezen hasznosul a cukor,hiába ott a vérben az inzulin is. Főleg elhízottaknál alakul ez ki,és döntő többségében ha normalizálódik a testsúly.... ezzel helyre áll a rezisztencia... azaz megszűnik. ,de hogy ezt mérik,vagy ilyesmi ....ilyenről nem tudok. Lehetséges persze az is hogy nem vagyok eléggé tájékozott,de én ilyenről hogy "mérik","vizsgálják" még nem nem hallottam.

Én ezt tudom erről,....egy 5 éve cukorbeteg pasi.

2009. júl. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Meddő nőknél szokott előfordulni az hogy valakinek inzulinrezisztenciája van és ezért nem tud teherbe esni,vagy elvetél.És akár előfordulhat vékony nőknél is.De azért köszi ezt a kimerítő választ!!!Reméltem hogy valamelyik "társam" ír erről.De tényleg köszönöm.
2009. júl. 18. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!