Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekeitek sima tejet...

Gyermekeitek sima tejet isznak vagy cukrozottat?

Figyelt kérdés
Nálunk reggel-este lemegy a 2-2,5dl tej mindkét gyermekemnek. Én pici cukrot teszek nekik bele, van hogy kakaót isznak,abba is teszek. És ti? Köszi, egy anyuka.

2012. aug. 1. 08:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sima tej vagy kakaó megy nálunk.
2012. aug. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem is megisznak 2-2.5 decit reggel este. Nem teszek bele cukrot. Mondjuk úgy 3 naponta kakaóport (ami instant azaz cukros) de a sima tejet nem cukroznám.
2012. aug. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A sima tejet én sem cukrozom. Sose gondoltam, hogy kellene. Ha turmixot készítek, akkor ha nincs íze a gyümölcsnek, akkor teszek bele kevés cukrot. A kakaót is cukrozva főzöm vagy ha isntantot adok neki, az meg alapból cukros.
2012. aug. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
a tejet semmiképp nem cukroznám! kissógorom (most 15!!!) egész életében így ítta a tejet, persze már magának méri bele a cukrot (mértéktelenül!!!) és el vannak rohadva a fogai! kérlek, legalább amiből lehet, abból hagyd k ia cukrot! pl. nekem anyám mindig megcukrozta az epret. minek??? édes az amúgy is! kerülném a felesleges cukorbevitelt!
2012. aug. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A kicsi csak a tápszert issza (nem kell neki a tej) a nagy szereti a tejet, reggel kakaót iszik, (instant, így ebben van cukor) de este ha kér akkor tejet kap, soha nem cukroztam (eszembe se jutott)
2012. aug. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
sima tejet és lehetőleg minden ételt és italt cukormentesen,ahogy belegondolok,csak a tejbegrízbe hintek cukrot.Hozzászokna és csak úgy inna/enne mindent,ezt nem szeretném.
2012. aug. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nálunk nem rajonganak különösebben a tejért, néha isszák csak. Cukrot nem teszek bele. A kakaóból mi a cukrozottat vesszük (nesquick), abba plusz cukrot nem teszek. Ha sima kakóport használsz, ahhoz természetesen kell cukor, különben nagyon keserű lenne. Mostanában szeretik a minimaxon reklámozott szívószálat is, az is eleve cukrozott, nem kell hozzá semmi.
2012. aug. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát akkor ezt jól elrontottam:-( Nem sok a cukor,csak tényleg pici,hogy ne natúron legyen. De akkor majd kipróbálom nekik,hátha megisszák úgy is. Nem kapnak amúgy sok cukrot,édességet, csak ritkán. Nem akarom őket rászoktatni.. Köszönöm szépen, mennek a zöld mancsok!
2012. aug. 1. 09:26
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem cukrozom, de kakaót isznak, azt sem cukrozom pluszban.


Vannak még ezek a kakaós-vaníliás-epres szívószálak, olyat is kapnak, de csak minden 2. hétvégén. Nagyon szeretik, de szerintem az túl cukros :-(

2012. aug. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szúrtál el semmit. Hiszek abban, hogy létezik olyan, hogy valaki édes szájjal születik és van aki nem. Én például világ életemben eldobtam az édes dolgokat. Élből kiköptem, amikor gyerek voltam. Anyu tehát ehhez volt hozzászokva, amikor öcsém megszületett nem gondolom, hogy őt meg szándékosan cukrozta, amikor nekem nem kellette a cukor. Ő nem volt hajlandó cukor nélkül elfogadni semmit. Na akkor?

Nyilván el lehet követni azt a hibát, hogy hozzászoktatod, azaz szerintem inkább megismerteted vele az édes ízt, de nem gondolom, hogy ez erőszak lenne, tehát a te hibád lenne.

2012. aug. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!