Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon gáz visszautasítani...

Nagyon gáz visszautasítani egy keresztapa felkérést?

Figyelt kérdés
Nem ismerjük,nem is kedveljük a szülőket a keresetből éppen hogy kijövünk,nem tudnánk a gyereknek ajándékot venni.Főleg nem nagyot ballagásokkor és esküvőkor.
2012. aug. 2. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A keresztszülőség számomra a szeretetről szól. Az én kereszt szüleimnek se telt nagy ajándékokra, de nagyon szerettek. Nekem ennél nagyobb ajándékot soha nem tudtak volna adni. Ők valóban a 2. szüleim voltak.


Szóval pusztán anyagi okból gáz ha visszautasítod.


Ha nem is nagyon ismeritek egymást, nem kedvelitek egymást az már más tészta. Ebből a szempontból számomra nem gáz a dolog. nyugodtan tedd meg minden lelkiismeret furdalás nélkül. Mondjuk nem is értem, hogy ez esetben miért rátok esett a választás.

2012. aug. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát.... Ha nem is kedvelitek a szülőket, akkor nincs mit veszteni ha magatokra haragítjátok őket..:(

Ha nem vagytok annyira közeli kapcsolatban, ki is hülhet ez a nagy barátság dolog, és keresztapásdi. Azért mert te leszel a keresztapa nem kötelez semmire.

A férjemnek is van keresztapja, valahol, névről tudja kicsoda..

2012. aug. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt mondják senki sincs aki lehetne,mert nincs semmi olyan rokonuk.Nem tudom miért jutottam az eszükbe.
2012. aug. 2. 12:30
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

Nekem nem teljesen világos,hogy ha nem ismeritek és nem is kedvelitek a szülőket,akkor miből gondoljátok,hogy titeket akarnak felkérni keresztszülőnek?Vagy esetleg ők azt hiszik,hogy "jó barátok" vagytok,közben meg nem is kedvelitek őket annyira?Mert ha ez az eset áll fenn,akkor inkább ne fogadjátok el a felkérést,így legalább rájönnek,hogy ti nem igazán kedvelitek őket,nektek meg nem jelent túl nagy gondot,ha esetleg megsértődnek.

Bocsika ha nem jól értelmeztem a kérdést!

2012. aug. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok,látom közben írtad,hogy miért akarnak titeket felkérni.Hát én ebben az esetben nem fogadnám el a felkérést!Udvariasan mondjatok nemet és hivatkozzatok arra,hogy nem vagytok annyira közeli viszonyban,jobb lenne a gyereknek,ha olyan keresztszülőt választanának neki,akivel később is tartják majd a kapcsolatot.Ha mindezek ellenére is erőltetnék a dolgot,akkor fogadjátok el,de előre szögezzétek le,hogy nem tudtok drága ajándékokat vennia gyereknek.
2012. aug. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, ha visszautasítod. Mondd meg, hogy ezt te komoly feladatnak tartod mind érzelmi mind anyagi oldalról, és te ezt nem tudod elvállalni.
2012. aug. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
hát ha nem kedveled a szülőket, akkor ne akarjál ott keresztszülő lenni, nem is értem őket. Mondd, hogy nem te vagy a legalkalmasabb a feladatra szerinted. És azért felkérni valakit, mert nincs jobb, enyhén sértő.
2012. aug. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem vállaltam el.Mondtam neki hogy nem én vagyok a megfelelő személy erre.Úgy tűnik nem sértődött meg.Igy volt tisztességes a gyerekkel szemben is.

Köszönöm a válaszokat.

2012. aug. 2. 20:42
 9/9 anonim válasza:
HAsonlo helyzetbe kerultem, van egy "bátyám" nem nagyon jovunk ki egymással, 200 km-rel élnek, az elso két gyereknél szóba sem kerultem most meg megtudtam, hogy én kovetkezek. Az igazság az, hogy az elso gyereknél tutira vettem, mivel szuloknek csak én vagyok a lány testvére, de bebuktam. Akkor nagyon szomoru voltam a második gyerek keresztelojére már el sem mentem. Kozben "szereztem" magamnak keresztgyerkeet. Egy barátnomet osszeismertettem egy haverommal és hát ez lett belole :) .. anno megigértettem veluk, hogy de ez ám nincs ingyen gyerekek :D... ott sem volt felhotlen a viszony a szulokkel, de amikor kismama lett, akkor azonnal felkerestek és nagyon szép módon felkértek. Ugyan ez lassan két éve volt a keresztelo meg most lesz csak juniusban, de végulis lesz. Szóval az én álmom ezzel teljesult (saját gyerekem nincs és korombol kifolyolag, már nem is nagyon lesz)... nálam a keresztanyaság komoyl feladat, most készulok is rá. Pont ezért nem akarok a testvérek kozott kulonbséget tenni, úgy viszont semmi értelme, hogy papiron a 3. gyerek keresztyanyja leszek. Oszintén biztos voltam benne, hogy rajta sem vagyok a listán..... visszautasítanám, de jobb lett volna, ha fel sem kérnének....
2017. máj. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!