Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 hós lesz a kislányom,...

5 hós lesz a kislányom, hamarosan meg szeretnénk keresztelni.2 keresztanya jelölt is van, de keresztapa 1 se. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés
mármint,hogy 2 keresztanyja legyen,keresztapa nélkül
2010. aug. 3. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Épp most mesélt a pap bácsink egy hasonló esetet. Ott két keresztapa volt... két holland pasi. Jóhiszeműen beírták őket, megvolt a szertartás, utána családi ebéd, ahová a papot és a családját is meghívták (evangélikus)... Nki nem tűnt fel semmi, de a lánya egész végig bökdöste... Mikor vége lett a kajának, a két keresztapa hazaindult a szomszédos tanyára... akkor mondták el a háziak, hogy a és pasi házas :))) Hollandiában ui. ez s lehet :D Nem teljesen ide illik, de itt ugye nem volt gond, hogy mindkét keresztszülő férfi, mindkettőt bejegyezték.

Tehát lehet, bár nem minden pap és felekezet ennyire rugalmas, van, ahol csak az egyiket fogadják el hivatalosan (még ha nem is melegek!!!!), a másik csak tiszteletbeli keresztanya lehet.

2010. aug. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt mindenféle képp a paptól kérdezd meg, ahol keresztelni akartok, mert annyira egyház megye függő. Az egyik ismerősömnek a gyereke úgy van megkeresztelve, hogy csak 1 keresztapja van, mert nem volt keresztanya. Azt mondta akkor nekik pap, ha lesz valaki keresztanya jelölt idővel, akkor majd beírják. Az én lányom most volt keresztelve, de a 3. pap vállata csak el, (katólikus), mert én elváltam, volt egyházi esküvőm anno és a jelenlegi férjemmel ugye így csak polgári esküvőnk lehetett. Szóval nekünk is elég körülményes és utánna járásos lett a dolog. Nyugis utánna járást kívánok neked!
2010. aug. 4. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiamnak is két kereszanyja van, keresztapja nincs. Semmi gond nem volt ebből.

De csatlakozom az előttem szólókhoz, meg kell kérdezni a papot, szinte minden az ő rugalmasságától függ.

2010. aug. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem is értem a problémát? igazából a víz alá bárki odatarthatja, úgyis csak az egyik lesz. Nincs szerintem lerögzítve, hogy csak házaspárok lehetnek keresztszülők. Az se törvényszerű, hogy ketten legyenek. Ha Ti így akarjátok, akkor szerintem a pap is el kell,hogy fogadja, de amikor az én gyerekeimet keresztelték, egyáltalán nem beszélt a pap a keresztszülőkkel, csak velünk, pedig nem egy templomban lettek keresztelve. Szerintem csak rajtad múlik, hogy kit iratsz be.

Egyedül az volt a baj, hogy a fiamnak két neve van: Barnabás (aminek szólítjuk) és Zoltán (apja után) és sajnos nem lehetett már harmadik keresztneve, amit apukám után kapott volna.

2010. aug. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!