Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szabadság-táppénz-tgyás-gyed...

Szabadság-táppénz-tgyás-gyed : Ez járható út-e, és mit miből fognak számolni?

Figyelt kérdés
Jelenleg GYEDEN vagyok 2012.09.18-ig. A második babámat 2013.01.18-ra várom. Arra gondoltam,hogy a GYES-tnem én igényelném, hanem a nyugdíjas anyukám. Én pedig a GYED után kivenném az 55 nap szabimat, az december 04-ig tartana. Ezután táppénzre mennék és a várható szülés előtt 28 nappal megigényelném a TGYÁS-t.
2012. aug. 2. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Részletes választ nem tudok neked adni, mert én is csak innen meg a munkaügytől tájékozódtam, hogy nálam hogy a legjobb. Annyit tudok, hogy ha nincs meg a 180 ledolgozott napod (és nincs meg) akkor a tgyásnak ugyanannyi a maximuma, mint a gyednek. Bár ez csak akkor érdekes, hogy ha több tgyást kapnál alapból, vagyis a jövedelmed magasabb volt.


Szóval összegektől függetlenül amit leírtál az járható, csak a munkahelytől függ, hogy tolerálják.

2012. aug. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, megoldható. Ebben az esetben a tgyás alapja a minimálbér kétszerese lesz (ha volt annyi jövedelmed, ha nem akkor a szerződés szerinti béred), a gyed alapja meg ugyanaz, mint a tgyásé.
2012. aug. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jaj, bocsi, elírtam, nem a szerződéses, hanem a tényleges - vagyis a szabi alatt kapott bér lesz a tgyás alapja, ha nem éri el a minimálbér kétszeresét. De igazából mindegy, az összegen ez nem változtat.
2012. aug. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!