Baba vs. Buli? Lent

Figyelt kérdés

Feladnád a gyerekvállalást, csak hogy legyen elég szabadidőd szórakozni, bulizni?

Vagy feladnád a szórakozást, bulit a gyerekvállalás miatt?

Én most egyenlőre ott tartok, hogy babát szeretnénk, és meg is csináljuk nemsokára, de most vagyok abban az életszakaszomban hogy mennék ki a nagyvilágba. Nem a tini szórakozásrol beszélek hanem pl. mennék kerékpár túrára külföldre is. De baba mellett ez nem lehetséges vagy igen?

Nektek van hobbitok? Tudjátok csinálni?

(Ha most nem vállalunk gyereket soha, ez meg van beszélve.)


2012. aug. 10. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Ez hülyeség úgy ahogy van, ne haragudj.

Gyerek mellett is tudsz menni ahova akarsz, csak kell egy szolgálatkész nagymama vagy bébiszitter.És viheted is magaddal a gyereket.

Én mehetnék, ha akarnék, de nem akarok, szeretek otthon lenni a gyerekeimmel, és még kicsik. Majd ha sulisok lesznek, meg kiröpülnek, jöhet a második kamaszkor nekem is. De amúgy hobbim van.


szerintem ha mennél ide-oda,még nem vagy kész a gyerekvállalásra.

2012. aug. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Én is azt mondom amit az első válaszoló.Semmiben nem akadályoz,csupán szervezés kérdése.Viszont amikor majd a babád rád néz és később rád mosolyog,ilyenek már eszedbe sem fognak jutni.
2012. aug. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Hát a bulizást nem adnám fel, mert olyat nem szoktam. Viszont a hobbim, ami valójában egy egész életforma, sosem adnám fel semmiért, a gyerekért sem. A vágyaimat sem. Ez azonban nem jelenti azt, hogy mások utána ne tudnának gyereket vállalni, vagy a gyerekkel együtt megélni ezeket a dolgokat.
2012. aug. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Mármint úgy hangzik ez a mondat, h "ha most nem vállalunk gyereket, akkor soha" Akkor ne kezdjetek bele a babaprojektbe,azt nem így kell.
2012. aug. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ilyeneken gondolkozol akkor várj még pár évet a babával.
2012. aug. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem menj és éld ki magad úgy gondolom te még nem értél meg a gyerekvállalásra egy gyereket nem csinálni szokták!!!

A baba az megfogan mert a szülei szeretnék,hogy ő majd megszülessen!

Bulizz és pár év múlva térjetek vissza a gyerek vállalás témára!

Amúgy hány éves vagy?

2012. aug. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is bringázok és most várom a második babámat. Egy évet kell gyerekenként kihagyni kb. a terhesség miatt (úgy az 4-5 hónapban már egyre többen nyikorognak hogy szállj le a brinyóról) és utána, míg a baba ülni nem tud, hogy egy utánfutóba, gyerekülésbe nem tudod tenni. De utána lassan újra lehet túrázni. Persze még nem a Bükk maratonon, de egy túra a Velencei-tónál simán belefér. Csak többet kell szervezni rajta.
2012. aug. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Itt csupa szuperanyu lehet, mert nekem pl nem sikerül összeegyeztetni a gyereknevelést és a hobbijaimat. Konkrétan szinte semmire nincs időm a munka, gyerekek, és a háztartás mellett.
2012. aug. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem a 2 éves fiammal egy Balatoni strandolás is kemény meló, most fedezz fel mindent, lehet rohanni utána. Egy ideig sok mindent nem fogsz tudni csinálni, ha meg mindig lepasszolnád, akkor minek szülsz. Inkább felejtsd el ezt a most vagy sohát és pár év múlva vágjatok bele, amikor már érzitek.
2012. aug. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A párom nemsokára 38 lesz, ő mondta hogy ha most nem akkor később se, mert akkor már ő túl öreg lesz hozzá. Mi ezt már kb 3 éve megbeszéltük h most vállalunk gyereket.

Csak akikkel szoktam biciklizni ők mondták h várjunk még legalább egy évet hogy mehessek velük túrázni.

Elgondolkoztam rajta, és kiváncsi voltam másnak mi a véleménye erről.

2012. aug. 13. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!