Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Repülőgépen való utazás...

Repülőgépen való utazás alkalmával hogyan lehet szállítani, vagy kivinni magunkkal egy sport babakocsit? Kézi poggyászként? De akkor mégis hány kézi poggyászt engednek meg felvinni a gépre? Ez akkor hogy is van? Vannak tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy külföldre repülnénk a nyárra és vinnénk manónkat is, de nincs nagy tapasztalatom a repüléssel kapcsolatosan. Annyit tudok, hogy 22-22 kg-s csomag megengedett egy-egy félnek, amiért még nem kell illetéket fizetni. A mi babakocsink esernyő méretűre összecsukható, nem foglal sok helyet, de ezt nem lehet beletenni a bőröndbe(?)...Lehet, hogy hülye a kérdés, és faramuci, de nem tudom, hogy hogyan oldható ez meg. A babakocsira lehet, hoyg szükségünk lesz, mert törpe, még nem tud menni...
2009. júl. 21. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell felvinned a fedélzetre, berakják a több cuccal a csomagtérbe ha szólss a becsekkolásnál. Arról meg, hogy kell-e érte fizetni az adott légitársaságnál tudsz tájékozódni: van amelyiknél kell, van amelyiknél nem.
2009. júl. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem, de ugye, nem keveredik el? Nagyon tartok tőle., Egyszer utaztam repülővel eddig, de mikor visszakaptam a bőröndömet, szét volt törve a karja, ahol húzhattam..Egy az egybe letört a kézi hízókájáról a bőröndöm, így cipelhettem..:S

Ennek a kocsinak nincsen semmilyen "szilárd doboza" amibe megmenthetném a sérülésektől..Max egy nejlonba tudnám becsomagolni... Az elég?

2009. júl. 21. 23:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá, légitársaság függő. Láttam már többször, hogy felvitték a fedélzetre, és a stewardessek behajtogatták magukhoz.
2009. júl. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elkeveredni nem tud, olyan a rendszer, a sérülések... na igen... dobálják a csomagokat rendesen.
2009. júl. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A legitarsasag honlapjan olvasd el a babak utazasaval kapcsolatos reszt. Mi sokat repulunk gyerekkel, tobb legitarsasagot hasznalunk, de olyat en meg nem hallottam, hogy fizetni kellett volna a babakocsi szallitasaert. Termeszetesen akkor ingyenes, ha gyerek is utazik hozza, ha peldaul csak ajandekkent vinned gyerek nelkul, akkor ugyanugy csomagnak szamitana. A feladott poggyaszon es a magaddal a gepre felviheto kezitaskan (vagy kisborondon) kivul van a babakocsi. Sajnos en korabban barmennyit harcoltam meg sohasem ertem el, hogy a lapra, vagy esernyore csukhato babakocsit az utasterben helyezzek el. Elobb, vagy utobb midig lekerult a csomagterbe. Annyi valasztasi lehetosegem volt, hogy megkerdeztek, hogy mar becsekkolasnal szeretnem-e feladni es a gyereket kocsi nelkul vinni a repteren tovabb a gepreszalasig, vagy viszem magammal egeszen a repuloterig a kocsiban a gyereket es ott adom le. Matricat ragasztanak ra mindket esetben, olyat, mint amilyet a feladott poggyaszra.

En mindig viszem a gepig, mert a 10 kg-os meg jarni nem tudo gyereket nem fogom sem az olemben vinni egy-masfel oran at, sem kenguruban. A biztonsagi vizsgalatnal a gyereket ki kell venni, a babakocsit ossszecsukni es felkerul a szalagra, azt is atvilagitjak, vagy ha nem ferne at a gep alatt, akkor kulon megnezik. Majd visszakapod.

Tolem vagy a kapunal szoktak elkerni, ahol kiengednek az epuletbol, vagy a repulogep alatt (ha lepcson kell felmenni a gepbe), de olyan is volt mar, hogy a fedelzetig jutottam vele, ott megkertem oket, hogy alig foglal helyet, ne rakjak le legyenek szivesek. Az utaskiserok bajosan mosogattak, azt mondtak, hogy rendben van. Ablak mellett ultem, lenezek ket perc mulva es latom, hogy kocognak le a babakocsival, tehat csak rabolintottak, de megis levittek.

Az szinte biztos, hogy visszakapod. Teny, hogy eltunhet ritkan, de ennyi erovel a borond is eltunhetne hetekre, de altalaban nem szokott.

Az, hogy serulesmentesen kapod vissza mar nem biztos. Erdekes, hogy amig a masodkezbol vett babakocsinkat hasznaltuk, azt mindig serules nelkul kaptuk vissza, pedig mar ocska volt. Amint vettem egy uj babakocsit, azt mar az elso utazas alkalmaval megtortek. Nem tortek vegulis, csak az aluvazon jo par karcolas lett, amit meg elviselek, az rosszabbul erintetett, hogy azutan az addig hangtalanul szaguldo kocsibol egy jobbra-balra kilengo es nyikorgo kocsi lett. Kicsit pipa voltam. De teny, hogy erre szamitani lehet, mert en 3-4 repulesenkent kenytelen vagyok borondot cserelni. Kilyukad, benyomodik az oldala, de volt mar olyan, hogy a fem merevito tort el benne kompletten. Hat, ahhoz is kellett ero, hogy az eltorjon. Vannak tarsasagok egyebkent, ahol racsos kontenerekbe rakjak be a borondoket es igy kompletten rakjak fel a csomagterbe, ekkor alig serulnek, van, ahol emberi erovel dolgoznak es egyesevel pakoljak be es le. Ilyenkor lathatsz olyat (ha jo helyen ulsz), hogy egy hosszu platos auto beall a csomagter ala, all rajta ket ember. Ketto fentrol dobja a borondoket a platora ugy, hogy azok repulnek es x metert, nagy puffanassal megerkeznek, majd a lentiek labbal tovabbitjak a plato vegebe. Nem szep latvany, elso alkalommal meg is ertettem, miert ez a sok serult borond... De persze van kivetel boven. A babakocsival azert ettol finomabban bannak.

VAn olyan repter, ahol a babakocsit mar visszaadjak a gep alatt, mire lementunk a lepcson mar ott volt. De az altalanos az, hogy a szalagon jon a borondokkel, szinte mindig utoljara. Nemtom hogy csinaljak, de altalaban mar nalunk van az osszes borond, az utasok fele mar a repteret is elhagyta a poggyaszaval, mar szinte csak 1-2 csomag kering es a babakocsi akkor jon... Eleinte ketsegbeestem, de turelemmel kell lenni, elobb-utobb jonni fog.

En most mar ugy csinalom, hogy vettem egy olyan babakocsit, ami egy kezipoggyasz mereture osszecsukhato. A kapu elott osszecsukom, berakom a taskajaba, igy nem latszik, hogy babakocsirol van szo. Ezt siman felviszem magammal a fedelzetre es berakom a csomagtartoba, befer.

2009. júl. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most repültem gyermekkel Svédországba több légitársasággal is (wizzair, Malév).


Mondom mikre kell figyelni!


1. Két év alatti gyermeknek nem lehet kézipoggyásza.

2. Ferihegyen általában felengednek több kézipogyásszal is (csomag + retikül + fotgép a nyakban stb stb0) de lehet külföldön csak egyel!!! Kérdezz utána, mert elég kellemetlen az utolsó pillanatban, amikor a nagy csomag már feladva és közlik, hogy vagy gyömöszölj mindent egybe vagy hagyd itt a cuccod felét....

3. Babakocsira a csekkinnél ugyanolyan bilétát ragasztanak, mint a nagy csomagodra, győződj meg, hogy jól rakták rá nem esik le, én a karfára szoktam ragsztatni, mert a vázon összecsukásnál megsérülhet.

4. Általában mindenhol előre lehet menni babakocsival, kapunál, beszállásnál is előre hívnak. De külföldön nem árt szólni a chekinnél, hogy babával vagy, ilyenkor egyből ragasztanak priority matricát a beszálló kártyádra.

5. Egészen a repülőgépig tolhatod a babakocsiban a gyereket, ott pedig át kell adni a lépcső mellett álló bácsinak-néninek, összecsukva, ő elviszi a raktérbe.

6. Leszálláskor nemzet válogatja.... svédországban a lépcső alján várt kinyitva a babakocsi, magyarországon a csomagokkal együtt lehetett felvenni, természetesen az volt utoljára a szalagon...

7. Ne üljetek hátra a gépen, mert ott ráz a legjobban, és azt a picik nem szeretik, középen a legjobb, bár ott a szárnytól nem sok minden látszik...

2009. júl. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Húúúú! Köszönöm szépen a tanácsaitokat! Nagyon rendesek vagytok! Fiam most múlt egy éves, egy nyaralás kereteiben gondolkozunk Tunéziába. Még menni nem tud, így babakocsi marad, karban nem bírom hosszú távon cipelni, mert 12 kg...Szóval, nagy baba... Köszönöm a tanácsaitokat, majd figyelek mindenre. Ha van még valami észrevétel, ami kimaradt, azt szívesen várom!:)
2009. júl. 22. 11:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


elég régi a kérdés, de most olvasom... az utolsó hozzászólóhoz csak annyit, hogy ez a hány kézipoggyászt vihetsz fel nem, vagy nem csak ország vagy repülőtér kérdése, hanem főképpen légitársaságé!

Sajnos nemrég kellett nekem is rádöbbennem, hogy a Wizzair (az egyetlen, amiről én hallottam, pedig én is sokat utazom) az a légitársaság, ahol az egy kézipoggyászt ennyire szó szerint veszik, se notebook, se kézitáska nem lehet pluszban!!! Egyébként a "normál" légitársaságoknál mindenhol megengedett!

2010. jan. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Anya1 ***** válasza:

3000 forintos kocsinál drágábbat ne vigyél repülőn..

Hidd el,jobban jársz.

Kézipoggyászt irta valaki,h nem lehet 2 éves kor alatt, mondjuk nem ma irta,jelentem,már lehet :)

2012. jún. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!